Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PKTK napisał:

Ile z Linsoul przesylka?

Przesyłka gratis, był DHL za chyba $18 jeszcze, ale przy DHL był jakiś komunikat w stylu VAT not included

Screenshot_20220208-112638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka gratis, był DHL za chyba $18 jeszcze, ale przy DHL był jakiś komunikat w stylu VAT not included
Screenshot_20220208-112638.thumb.jpg.21e9665497517e628a8b3e7f4ceb7c2d.jpg

O proszę, czyżby linsoul zdjął te wtyczkę naliczającą VAT? Jak kupowałem ostatnio w listopadzie to z automatu dodawało a jak zapytałem czemu to odpowiedzieli że "uruchomili wtyczkę która z automatu nalicza i nie da się wyłączyć" hmmm


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, audiuro said:

Przesyłka gratis, był DHL za chyba $18 jeszcze, ale przy DHL był jakiś komunikat w stylu VAT not included

Screenshot_20220208-112638.jpg


Dzięki, to czekam jak bedą te czarne z niebieskim.

On 1/3/2022 at 12:25 AM, pinkpowerdrummer said:

Im więcej czytam tym mniej wiem : / Może ktoś mi poleci jakieś IEMy? Szukam czegoś co uzupełni moją kolekcję o bardziej szczegółowe granie, zazwyczaj lubię monitorową, analityczną, równą charakterystykę o dobrej dynamice, ale mogę poświęcić trochę uderzenia dla lepszego imagingu i detali. Co mam:
Tin T2 - chyba najbliższe mi strojenie, ale potrzebuję czegoś o klasycznej iemowej konstrukcji, plus mogłoby mieć więcej detalu i trochę mniej ciepła
Azla 01R - są super i lubię do nich wracać, dynamikę mają top of the tops, ale brakuje przestrzeni, trochę w średnich tonach i detalu, szczególnie w górze
Senfer DT6 - je wykorzystuję właściwie tylko do jednego utworu (Tapan - Europa Abul Mogard Rework), ale ten jeden utwór grają fenomenalnie jak nic innego, połączenie subbasu i bardzo dokładnej góry z piezo daje mi ciary za każdym razem. Do wszystkiego innego są raczej średnie.

Budżet ok 200zł mi się podoba, ale podejrzewam że to czego szukam znajduje się jednak między 100 i 200$, dlatego tym chętniej przygarnę używane. Zastanawiam się nad: Reecho/Peacock Spring, z zalet są tutaj na forum w komisie, z wad to obawiam się że nie będą wystarczająco detaliczne i mogą mieć za mało uderzenia (na którym mi tak nie zależy, ale jestem do niego przyzwyczajony), Tripowin Mele, które boję się że będą za ciepłe i za mało detaliczne, Mee m6 pro, ta sama obawa, Ikko OH10 - powyżej budżetu, a jedyne ikko jakie słyszałem kiedyś niezbyt mi siadły strojeniem, Tin t3 plus - obawiam się że znowu będzie za mało detalu. 
 

Może jesteście w stanie polecić (albo odsprzedać) coś o klasycznej IEMowej konstrukcji z w miarę zbalansowanym brzmieniem i dobrą ilością detali? Z góry dzięki : )

 

 

Słucham z Shanlinga M1 jak coś

 

 

Ja moge polecić pod ten opis co podałeś Kotori Dauntless. Bardzo przypominaja brzmieniowo SeeAudio Yume, ale zdecydowanie lepiej pasują mi ich shelle jesli chodzi o wygodę. Ich tonalność kładzie sporo wyemancypowanych aktualnie iem'ów w kategorii cenowej do $150 a kosztuja chyba kolo $80 jeśli dobrze pamietam.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PKTK napisał:

Ja moge polecić pod ten opis co podałeś Kotori Dauntless. Bardzo przypominaja brzmieniowo SeeAudio Yume, ale zdecydowanie lepiej pasują mi ich shelle jesli chodzi o wygodę. Ich tonalność kładzie sporo wyemancypowanych aktualnie iem'ów w kategorii cenowej do $150 a kosztuja chyba kolo $80 jeśli dobrze pamietam

Dzięki, jak mi gdzieś wpadną w oko Kotori albo Yume to może się skuszę. 

Na razie wylądowałem na iBasso AM05 i jestem bardzo zadowolony. Słucham ich wyłącznie z M1 (solo i spiętym z Tidalem w telefonie po usb), ale planuję jeszcze poeksperymentować trochę z tipsami i źródłami, chociażby czymś zbalansowanym, może Shanlingiem UP4? Są zdecydowanie bardzo revealing, podbicie na granicy wysokiej średnicy i wysokich tonów sprawia że cokolwiek może być nie tak w miksie, od razu to słychać. Poza tym charakterystyka brzmienia dokładnie sprawdza się z moimi oczekiwaniami - trochę takie Tiny T2 na mocnych sterydach, z dużo większą szczegółowością i lepiej rozciągniętą górą. Podoba mi się scena, podoba mi się dreszczyk emocji przed odsłuchem każdego albumu który lubię, który albo na nich będzie brzmiał jeszcze lepiej niż kiedykolwiek, albo wyjdą wszystkie nieprzyjemne elementy w miksie. Super się sprawdzają z elektroniką, mają dobrą dynamikę w basie (choć zdecydowanie nie tak porywającą jak Azla), ale najlepiej chyba brzmią przy żywych instrumentach, pełnym zespole z szeroką sceną, wszędzie tam gdzie się dużo dzieje w różnych rejestrach. Wokale brzmią bardzo intymnie, co również jest zasługą strojenia wysokiej średnicy - wszystko widać na wykresie. Jesus Christ Superstar w wersji 50th anniversary chyba najlepiej wyciąga to co najlepsze w tym zestawie, chociaż uderzenia dętych blaszanych na początku przebijają bębenki uszu przez wspomniany peak w okolicach 2k oraz dodatkowy przy 8k. 

Podsumowując, siedzenie na porównywarce grafów Crinacle się opłaciło, trafiłem w swoje oczekiwania strojeniowe właściwie 1:1, AM05 są super  : )))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Softears Volume które są ze mną od wczoraj. Bardzo naturalnie, uniwersalnie brzmiące hybrydy. Tonalnie określiłbym je jako neutralne + bas. Bas wzorowej kontroli, bardziej osadzony na sub-basie, dość mocny ale bez przesady. Środek jak dla mnie neutralny, ani nie wycofany ani specjalnie wysunięty do przodu, za to na pewno dobrze odseparowany. Co do góry to właściwie mógłbym skopiować fragment o średnicy. Ma sporo detali podanych w nienachalny sposób. Tym czym te słuchawki mi najbardziej imponują to spójnością dźwięku i naturalnością. Jakby nie było widać ich bebechów i ktoś by powiedział, ze to pojedynczy dynamik to bym uwierzył. Ja często miałem problemy z hybrydami bo często jakieś peaki mnie drażniły. Tu jest bardzo gładko, jak w dynamiku. Scena jest ok, ale na pewno nie bardzo dużych rozmiarów. Słuchawki na pewno nie dla osób szukających anemicznego, jasnego brzmienia.

 

edit: wykonanie i zestaw top notch. 3 rodzaje gumek, w tym jedne coś jak azla xelastec. Do tego porządne skórzane etui, szmatka i przyrząd do czyszczenia. Kabelek bardzo przypadł mi do gustu bo jest miękki i dość cienki przez co jest bardzo wygodny. Same kopułki są duże ale jak dla mnie wygodne i bardzo łatwo łapie seal, wiadomo kwestia indywidualna.

CAA4D5BF-FA2B-4FAE-9ADA-6B520DE49024.jpeg

Edytowane przez marcelmtbmx
  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni cieszę się z zakupionych Aria, recenzje nie kłamią - to bardzo dobre słuchawki.

Jedyna wada wg mnie to kabel, ma duży efekt mikrofonowy. W dużo tańszych KZ kabel jest lepszy.

Do kompletu brakuje mi jeszcze Fiio UTWS5, dobrać odpowiednie tipsy i będzie super.

Testowałem fabryczne Moondrop, silikonowe KZ, pianki Inaris i Periodic audio - pianki mi kompletnie nie pasują, obecnie mam założone stock Moondrop. Czekam na silikonowe Spinfit bi-flange do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 20:40, marcelmtbmx napisał:

Kilka słów o Softears Volume które są ze mną od wczoraj. Bardzo naturalnie, uniwersalnie brzmiące hybrydy. Tonalnie określiłbym je jako neutralne + bas. Bas wzorowej kontroli, bardziej osadzony na sub-basie, dość mocny ale bez przesady. Środek jak dla mnie neutralny, ani nie wycofany ani specjalnie wysunięty do przodu, za to na pewno dobrze odseparowany. Co do góry to właściwie mógłbym skopiować fragment o średnicy. Ma sporo detali podanych w nienachalny sposób. Tym czym te słuchawki mi najbardziej imponują to spójnością dźwięku i naturalnością. Jakby nie było widać ich bebechów i ktoś by powiedział, ze to pojedynczy dynamik to bym uwierzył. Ja często miałem problemy z hybrydami bo często jakieś peaki mnie drażniły. Tu jest bardzo gładko, jak w dynamiku. Scena jest ok, ale na pewno nie bardzo dużych rozmiarów. Słuchawki na pewno nie dla osób szukających anemicznego, jasnego brzmienia.

 

edit: wykonanie i zestaw top notch. 3 rodzaje gumek, w tym jedne coś jak azla xelastec. Do tego porządne skórzane etui, szmatka i przyrząd do czyszczenia. Kabelek bardzo przypadł mi do gustu bo jest miękki i dość cienki przez co jest bardzo wygodny. Same kopułki są duże ale jak dla mnie wygodne i bardzo łatwo łapie seal, wiadomo kwestia indywidualna.

CAA4D5BF-FA2B-4FAE-9ADA-6B520DE49024.jpeg

Widzę, że ta 'spójność przekazu' (granie jak pojedynczy przetwornik) to domena SoftEars. Przy RSV miałem podobnie.

Słyszałeś kiedy Moondrop Blessing2 lub B2Dusk? Ciekawym jak się mają do siebie. SoftEars to siostrzana marka Moondropa, ale o wyższym profilu.

Volume wyglądają jakby wyszły z jednej fabryki co B2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, docentore napisał:

Widzę, że ta 'spójność przekazu' (granie jak pojedynczy przetwornik) to domena SoftEars. Przy RSV miałem podobnie.

Słyszałeś kiedy Moondrop Blessing2 lub B2Dusk? Ciekawym jak się mają do siebie. SoftEars to siostrzana marka Moondropa, ale o wyższym profilu.

Volume wyglądają jakby wyszły z jednej fabryki co B2 :)

Niestety nie słyszałem ani B2 OG ani Dusk ale Volume mogą być bardzo podobne brzmieniowo do tych drugich. Super Review ma Volume więc pewnie takie porównanie się pojawi w recenzji 

DB8D11B3-342D-4719-B1F7-2F6A3A004685.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słyszałem ani B2 OG ani Dusk ale Volume mogą być bardzo podobne brzmieniowo do tych drugich. Super Review ma Volume więc pewnie takie porównanie się pojawi w recenzji 
DB8D11B3-342D-4719-B1F7-2F6A3A004685.thumb.jpeg.3f6bcc7548a2f106b8844052280604a7.jpeg
Dzięki. B2 miały specjalną armaturę na średnicy wyprodukowane przez SoftEars.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220217_114314.jpg

 

Na bogato. Dostałem dziś, ale ja byłem 6stym zamawiającym. Od czasu wysłania (realnego) przyszły w 2 dni.

Edytowane przez docentore
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie podziel się wrażeniami, mam dylemat zakupowy ;)

 

Jak byś chciał się pozbyć 1 pary to ustawiam się w kolejce :)

Edytowane przez GhalMaraz
Dodanie notatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jakby co mam do sprzedania TinHiFi T3 Plus (na razie mam za mało komentarzy aby wystawić w komisie), mogę podesłać na test komuś z nieposzlakowaną opinią i jak się spodobają mogą zostać u nowego właściciela 😉

---

 

oczywiście czekam na opinie o Olinach 😉

Edytowane przez audiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertos napisał:

pisz jak grają w porównaniu z Mele. Cały czas waham się czy zamawiać. Mele są dla mnie super w rocku/metalu choć czasem mają ciut za dużo góry a tu na wykresie widziałem jeszcze więcej + mniej basu.

 

Lżejsze granie od Mele, ale dokładniejsze i bardziej techniczne, więcej detali i powietrza. Mele lądują u mnie w szufladzie przy łóżku, Olina idzie na miasto.

 

Generalnie Olina jest dokładnie tym czym miała być - Tanchjim Oxygen za 1/3 ceny. Dźwiękowo jest to w 99% to samo strojenie, ale wg mnie ten jeden procent wypada na korzyść Oliny. I są dużo wygodniejsze od Oxygen.

 

Kabelek na pierwszy rzut oka wygląda na tani jak w KZ, po przyjżeniu się z bliska - całkiem fajny, mięciutki. Nie czuję potrzeby zmiany. Pudełko okrągłe ze sztucznej skóry.

 

Jak szukacie opisów dźwięku poczytajcie recenzje Oxygen.

 

54 minuty temu, GhalMaraz napisał:

Koniecznie podziel się wrażeniami, mam dylemat zakupowy ;)

 

Jak byś chciał się pozbyć 1 pary to ustawiam się w kolejce :)

 

Wszystkie 3 mają już właścicieli :)

Edytowane przez docentore
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie namówiłeś, powiedz mi tylko czy Olina ma płaskie gniazda na kabel? Ze zdjęć wyglądają na płaskie, ale wolę się upewnić przed zakupem. W Aria jest schowane i nie pasuje do UTWS5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GhalMaraz napisał:

Chyba mnie namówiłeś, powiedz mi tylko czy Olina ma płaskie gniazda na kabel? Ze zdjęć wyglądają na płaskie, ale wolę się upewnić przed zakupem. W Aria jest schowane i nie pasuje do UTWS5 :(

Płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, docentore napisał:

 

Lżejsze granie od Mele, ale dokładniejsze i bardziej techniczne, więcej detali i powietrza. Mele lądują u mnie w szufladzie przy łóżku, Olina idzie na miasto.

 

Generalnie Olina jest dokładnie tym czym miała być - Tanchjim Oxygen za 1/3 ceny. Dźwiękowo jest to w 99% to samo strojenie, ale wg mnie ten jeden procent wypada na korzyść Oliny. I są dużo wygodniejsze od Oxygen.

 

Kabelek na pierwszy rzut oka wygląda na tani jak w KZ, po przyjżeniu się z bliska - całkiem fajny, mięciutki. Nie czuję potrzeby zmiany. Pudełko okrągłe ze sztucznej skóry.

 

Jak szukacie opisów dźwięku poczytajcie recenzje Oxygen.

 

 

Wszystkie 3 mają już właścicieli :)


szkoda, że lżejsze,  bo osobiście chciałbym takie mele, ale z mocniejszym dołem… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zOrg napisał:


szkoda, że lżejsze,  bo osobiście chciałbym takie mele, ale z mocniejszym dołem… 


Jak dla mnie basu jest w sam raz, ale jest go mniej niż w Mele. Jest trochę lepszej jakości, to bankowo. Na ifi xDSD dobrze reagują na XBass.

One robią pięknie damskie wokale, Róisín Murphy brzmi przecudnie.

Jak ja się cieszę, że sprzedałem Tanchjim Oxygen kiedy mogłem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jarzyna napisał:

@docentore wpadły jakieś dodatkowe opłaty, czy 99$ od sztuki? Jak to jest z Linsoul?


Stary, tu nie ma co gdybać czy pytać, to jest zawsze loteria. Tym razem nic nie wpadło, choć przyszło DHLem, a u nich prawie zawsze się płaci.

W dzisiejszych czasach podejmowanie decyzji o zakupie na podstawie odpowiedzi czy były opłaty czy nie mija się z celem, to jest rzut monetą.

Ciekawostka, w sumie wyjątek: LetShuoer śle jakimś przewoźnikiem (wolna poczta), który ma kontrakt z inpostem. 2 paczki dostałem i żadnych opłat

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności