Skocz do zawartości

Słuchawki Xiaomi Hybrid Pro - Miał ktoś doczynienia?


cross099

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zwracam się do was z pytaniem czy ktoś może miał możliwość przesłuchania słuchawek Xiaomi Hybrid Pro? Podobno sa nowe i lepsze niż zwykłe hybridy mają szersze pasmo i ten certyfikat Hi-Res Audio... Zastanawiające.. No ale ile z tego jest prawdą? Czekam na opinie :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły z banggood.com:

Original Xiaomi Hybrid Pro Six Drivers Graphene Earphone

Grają bardzo dobrze od góry do dołu. Cena < 115 zł z przesyłką jest aż niewiarygodna.

W porównaniu z poprzednimi wersjami słuchawek od Xiaomi/1More (mam chyba ze 3 wersje pistonsów i nie tylko) jest DUŻO lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sześć driverów, należy podzielić przez dwa, bo na banggood.com zsumowali z obu słuchawek. Jest tylko 3 drivery na słuchawkę. Reszta to marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie podważam ich jakości tylko marketingowe chwyty. Bo to oszustwo ze strony banggood.com. Są słuchawki wielodriverove, ale nie w tej cenie. Na innych stronach pisze o 3 a nie 6 driverach, bo na prawdę mają 3

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę swoje Triple. Też mam "6" driverow :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, miłego słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przytępione górne rejestry słuchu i jest OK więc jak ktoś ma normalny słuch, to mogą grać dla niego za mocno górą.

Stwierdzone wady tych słuchawek:

1. Sterowanie z kabelka nie obsługuje głośności w iPhonie (na Androidzie jest ok).

2. Sam kabel nie jest rewelacyjny i sprawia wrażenie delikatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabel w porównaniu do innych Xiaomi poprzednich wersji jest gorszy (robi wrażenie gorszego)?

 

Edit: Czy w zestawie dostałeś coś poza tym pudełeczkiem plastikowym słuchawkami i gumkami w 3 rozmiarach? Bo słyszałem ze jeszcze dodają oryginalnie podobno jakieś etui czy woreczek jakiś czy to prawda?

Edytowane przez cross099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek jak w Pistonsach.

Mam jeszcze coś takiego od Xiaomi/1More:

https://www.tinydeal.com/original-xiaomi-1more-super-bass-in-ear-headset-earphone-headphone-p-161348.html

i tu jest fajna plecionka, która wydaje się pancerna w porównaniu z kabelkiem w tych nowych słuchawkach.

 

Dodatkowo jest mechaty woreczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz ze dzwięk w nich jest porównywalny ?

 

Słuchałeś na nich może Trancu Elektroniki jakiejś House? Są to słuchawki neutralne czy może V-ki można na nich słuchać wszystkiego czy mają jakiś nalot?

Edytowane przez cross099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho te słuchawki grają równo w całym pasmie. Pistonsy mniej lub bardziej grają w V. Osobiście nie lubię jak wokale są wycofane. Tutaj tego nie ma. Co nie znaczy, że nie ma basu. Tam gdzie powinien być - jest. Jeżeli chodzi o górę, to mi pasuje w sam raz, ale jak pisałem mam lekki ubytek słuchu w tym zakresie, więc nie wiem jak osoba dobrze słysząca to oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się na czymś takim http://www.gearbest.com/on-ear-over-ear-headphones/pp_533515.html na forum jest hype na nie a ja czekam, może będą takie jak opisują inni a jak nie to niewielka strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaczynam rozważać inne opcje i zastanawiam się ewentualnie nad zachwalanymi Ostry KC06a ale opcja z tymi KZ też nie jest zła... Poczytam o nich na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest na tyle fajna, że nie żal jak się nie okażą dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZST jest hybryda a ATE dynamiki. Granie więc troche inne każdej z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja mogę coś napisać o różnicach pomiędzy ZST i ATE-S . To diametralnie odmienne brzmienia. ZST grają na V z mocnym basem który potrzebuje dobrej kontroli ze strony elektroniki. Góra w nich sypie mocno i wymaga napędzania czymś co da czyste wysokie tony bez nadmiaru ich ekspozycji. Mogą być lekko zaokrąglone. ATE-S to nowsza wersja ATE. W brew temu co piszą niektórzy nie różnią się impedancją, bo jedne i drugie są w wersjach 16 i 18 ohm.  W ATE-S użyto cewek CCAW ( jak pisze producent z drutu importowanego z Japonii ), ATE mają cewki miedziane. Napomykają też coś o użyciu Berylu, najprawdopodobniej membrany są nim pokryte. Zrezygnowano w nich z metalowych przepustów i dość efektownego plastikowego opakowania w kształcie tarczy na rzecz prawie oemowego tekturowego pudełka w które KZ pakuje różne rzeczy jak np. przedłużacze jack. ATE-S mocno podkreślają środek pasma. Średnie tony są detaliczne z tendencją do rozjaśnienia. Graja ogólnie znacznie ciszej od ZST. Skraje pasma również są przez nie przetwarzane, lecz pozostają w cieniu średnicy. Subbas jest w nich stosunkowo mało obecny i wymaga dość długiej rozgrzewki aby zaistniał. Najwyższa góra jest również lekko zaokrąglona. Co dość zaskakujące są dość wymagające co do elektroniki. Podłączone do słabego telefonu zagrają fatalnie. Podłączone do mocniejszych sprzętów wyższej klasy brzmią zupełnie inaczej ( dużo lepiej ). To sprawia ze są to słuchawki dość specyficzne i o mało populistycznym brzmieniu w przeciwieństwie do ZST. ZST grają jak można się spodziewać po słuchawkach hybrydowych, a ATE-S koncentrują się na spójności wokali z ograniczeniami pojedynczych głośników dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności