Skocz do zawartości

Ocieplenie Aim 808


zaworotko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,



kartę aim 808 kupiłem z myślą o zastosowaniu ze słuchawkami, ostatnio znacznie więcej pracuje jednak jako źródło dla zestawu wzmacniacz + kolumny. W mojej karcie mam wymienione opampy na 2x LME49720NA + LM6172IN, bufor toru RCA oczywiście oryginalny, bo niestety jest niewymienny. Dźwięk jaki oferuje całość, po torze RCA, jest jak dla mnie trochę za jasny, pozbawiony przyjemnej barwy. Spora jest w tym wina samego wzmacniacza, jednak pewne jego niewątpliwe zalety sprawiają, że nie chcę go zamieniać. Chcę ocieplić źródło. Mój wzmacniacz ma wejście media player i na próbę podpiąłem przez to wejście aim 808 przez tor słuchawkowy. Barwowo brzmiało to trochę lepiej (LM6172IN vs LM4562NA). Nadzieja na korekcję przez źródło więc jest. Dużym utrudnieniem jest jednak to, że przez tor RCA wzmacniacz buforujący jest niewymienny. Myślę żeby kupić taki przewód:



http://www.avstore.pl/melodika-mdmj2r-przewod-2-rca-jack-2m.html



i korzystać z toru słuchawkowego jako źródło dla wzmacniacza. Pierwsze pytanie: czy są jakieś przeciwwskazania do takiego rozwiązania? Użycie toru słuchawkowego dałoby pełną możliwość w wymianie opamów. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie: jakie wzmacniacze kupić by dość mocno ocieplić dźwięk? W recenzji aima czytałem, że OPA2604AP ociepla dźwięk, ale z drugiej strony jest to kość dość słabej jakości. Mogę takie dwie kupić na próbę, ale docelowa chciałbym coś lepszego. Więc jakie kości - kanały + bufor - dałyby mi ocieplenie dźwięku?


Rozważam też opcję sprzedania aima i kupienie odpowiednio ciepłego DACa.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiam się na kablach, ale jakbym chciał puszczać muzykę na wzmacniacz przez tor słuchawkowy to muszę mieć ten cholerny kabel jack-RCA. Wejście media player jest względem wejść RCA mocno upośledzone.


Z resztą to żaden wyszukany kabel nie jest.

Edytowane przez zaworotko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj MUSES 8820 w torze sygnałowym (niekoniecznie końcówce), on ociepla brzmienie.

 

Co do kabli to też można trochę nimi skorygować - jakbyś chciał środek uwypuklić, to np Cordial CMK422 się do tego nadaje.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj MUSES 8820 w torze sygnałowym (niekoniecznie końcówce), on ociepla brzmienie.

 

Co do kabli to też można trochę nimi skorygować - jakbyś chciał środek uwypuklić, to np Cordial CMK422 się do tego nadaje.

O Muse 8820 słyszałem trochę dobrych komentarzy. Skoro ociepla to fajnie.

 

Czyli dać 2X 8820 w miejsca kanałowych LME49720NA? Bo widzę, że wszyscy dają je na bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić głupiej cenzury, to najwięcej modów robił mikołaj612 (zbanowany tutaj za całokształt, dostępny w innych miejscach), ale on się konkretnie ceni i jest trochę narcystyczny.

Z mniej kontrowersyjnych osób to możesz spróbować uderzać do Chickenka, bo dosyć dobrze zna tą kartę i nie boi się kilkuwarstwowych płytek. Jedyny problem to kontakt, bo jak ma zajęcie to loguje się na forum 1-2 razy w tygodniu. No i jeśli będziesz chciał sam stolik, to nie nakręci cię na żadne dodatkowe mody :D

 

MUSES może być niezłym pomysłem. Z opcji bardzo ekonomicznej to trochę ocieplenia powinien dać też NE5532, ale on jest specyficzny. Co do OPA2604 to w sumie nie jest jakaś bieda - podoba mi się jak ociepla mi brzmienie ER4S w BlueBird U3.6. W tym przenośnym AMPie podpiętym do DX50 próbowałem różnych opampów, ale 2604AP brzmi w nim najlepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale wydaje mi się, że wymiana kości na buforze nie doprowadzi do "mocnego ocieplenia dźwięku", więc podpinanie wzmaka pod wyjście słuchawkowe AIMa to nie jest chyba najlepsze rozwiązanie. No i niektóre wzmacniacze (np moje Espressivo) przy podpięciu pod wyjście słuchawkowe robią cuda wianki z dźwiękiem (w tym złym znaczeniu). Te musesy 8820 nie są jakieś specjalnie drogie, spróbować myślę można.

 

BTW. Może po prostu ściągnąć trochę 15kHz+ w dół w EQ. Sam się na początku wzbraniałem przed EQ ale przy drobnych korektach czasami robi robotę. No chyba, że MUSI być asio/wasapi.

Edytowane przez Magni
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując Evila: karta gra tak jak kości kanałowe, bufor robi za wykończenie, a nie odwrotnie.

Natomiast co do wyboru opampów polecam wątek AIM SC808 na pclab, może znajdziesz tam opis, który wpadnie Ci w oko. Generalnie jako posiadaczowi tej karti polecam Ci przejrzeć ów wątek. A i jeszcze "Opampy temat zbiorczy" również na pclab.

Z tego co pamiętam to 8820 było opisywane albo jako "ocieplające" albo jako "mulące" więc wszystko zależy od perspektywy :).

 

I tak, 2x dual na kanał.

Edytowane przez Magni
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisów dotyczących ami 808 na pclabie nie przewertowałem od deski do deski, ale kilka razy przeglądałem tamtejsze tematy. Jeśli pojawiał się muse 8820, to tylko na buforze. Z resztą wpisy najczęściej dotyczyły toru słuchawkowego a nie RCA.

 

No nic, zamówiłem dwa muse 8820. Jak je zainstaluje to podzielę się z Wami wrażeniami.

 

A EQ tylko w ostateczności, jak wszelkie inne środki zawiodą ;)

 

Póki co dziękuję za cenne rady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności