Skocz do zawartości

Zen Nano Plus - Wish List


Cloud

Rekomendowane odpowiedzi

Grrr... Po korzystaniu z odtwarzacza ok. miesiąca już pełno na nim rys. Obudowa baaaaaaaaaardzo podatna na porysowania, które (choć w niczym nie przeszkadzają w korzystaniu z odtwarzacza) ujmują mu pod względem wizualnym. Wydaje mi sie że powinni dodawać do niego jakieś etui, ale z tego co wiem to nie można go kupić nawet oddzielnie.

 

Druga rzecz która mnie nieco zaskoczyła - czarny Nano Plus ma w zestawie białe EP-480... Tiaaa... Nie kompomuje sie to szczególnie dobrze. Na szczęście korzystam z innych słchawek :D

 

I jeszcze na koniec... nie jestem pewien, ale wydaje mi sie że odtwarzacz gra jakoś... krótko... Wiadomo że nie będzie grał 18h (jak podaje producent), ale i tak coś mi t nie pasuje. Nie wydaje sie tak komuś jeszcze?

(korzystam z Energizerów lub Duracelli)

 

I co do radia... Nie mam skali porównawczej, ale jak dla mnie to nie spełnia ono wymagań, nadaje sie do słuchania w domu i drodze do szkoły (ewentualnie na lekcjach B) ). Jeśli chodzi o tramwaj, autobus czy bieganie to nie da rady słuchać - występją zakłócenia kiedy odtwarzacz sie mocniej rusza, czasem chwilowo gubi sygnał.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś zastrzeżenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedni dla ludzi z dużymi dłońmi lub grubymi paluchami :ph34r: => kiepsko leży w dłoni i tak samo ze sterowaniem. Ja po prostu lubię wiedzieć że coś trzymam w dłoni, dlatego zdecydowałem się na Zen Vision:M.

 

I cecha wszystkich dużych flashy...cena. Za podobną cenę można kupić coś na HDD większego. Ale nie ma się wtedy nieśmiertelności flasha...HDD ze względu że są pełne mechaniki muszą paść po kilku latach....flash ma znacznie dłuższy okres swego działania.

 

Rasistowskie podejście Creativa :Pnie podoba mi się te podpisywanie koloru pod pojemność...coś dla dzieci z przedszkola, które będą nękać Jasia bo on ma pomarańczowego a inni niebieskiego. :0 Ale to tylko moje osobiste zdanie.

 

Dodam jeszcze że na plastiku pozostają wszelkie oznaki działalności naszych nie zawsze czystych palców.

 

Co do radia to u mnie bezproblemowo działało. B)

 

Potwierdzam problemy z długością odtwarzania.

Nawet w specjalnej próbie:

-nowe Energizery ze klimatyzowanego sklepu ;)

-po kolei cała lista wszystkich piosenek bez przerywania, EQ itd.

-próba w ciepłym pomieszczeniu

-brak podłączonych słuchawek :blink:

I jaki wynik ? Nędzne 15:03 - wywnioskowane na podstawie utworu jaki się pojawił po wymianie bat.

Taki wynik bez słuchawek jest TRAGICZNY

Nie mam pojęcia skąd oni wzięli te dane. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problemy z długością odtwarzania.

Nawet w specjalnej próbie:

-nowe Energizery ze klimatyzowanego sklepu wink.gif

-po kolei cała lista wszystkich piosenek bez przerywania, EQ itd.

-próba w ciepłym pomieszczeniu

-brak podłączonych słuchawek blink.gif

I jaki wynik ? Nędzne 15:03 - wywnioskowane na podstawie utworu jaki się pojawił po wymianie bat.

Taki wynik bez słuchawek jest TRAGICZNY

Nie mam pojęcia skąd oni wzięli te dane. mad.gif

Sprzet osiaga takie wyniki w testach laboratoryjnych. Przyjmuje sie, ze playery zazwyczaj trzymaja 3/4 czasu podanego w specyfikacji.

 

3/4 * 18 = 13.5 h

 

13.5 < 15.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-nowe Energizery ze klimatyzowanego sklepu

Test powinien być na dobrych akumulatorkach, a nie na ogniwach alkalicznych

Dodatkowo: słuchawki wpięte, głośność z połowę (najlepiej 10/25), mp3@128kbps, wyłączone podświetlenie, eq, odtwarzanie zapętlone (cała lista), tryb ciągły (bez shuffle).

Ja bym do ZNP dał lepszy wyświetlacz, lepszą nawigację i dźwięk z większą ilością dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet osiaga takie wyniki w testach laboratoryjnych. Przyjmuje sie, ze playery zazwyczaj trzymaja 3/4 czasu podanego w specyfikacji.

 

Zen Vision:M trzyma nawet za dobrze ;) około 18 godzin :P (katalog 14h) a to wszystko dzięki nowemu softowi, który ktoś wcześniej zapomniał zoptymalizować, bo wcześniej też ciężko było osiągnąć dane katalogowe. Nie wiem dlaczego ale do głównie Flashe nie trzymają tego parametru (pytanie po kolegach) a HDD tak...hmmmm powinno być na odwrót zwłaszcza przy częstym zmianie repertuaru :ph34r:

 

Test powinien być na dobrych akumulatorkach, a nie na ogniwach alkalicznych

 

Why ?

 

dźwięk z większą ilością dynamiki.

 

hmmm.......to chyba już pretensje do producenta słuchawek :ph34r: chyba że chodzi Ci o moc wyjścia ?? 5mW to obecnie standard u Creativa i innych producentów....szczerze jeśli nie podłączasz pod niego słuchawek od wież czy innego ciężkiego (dedykowane) sprzęta to nie powinieneś czuć różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... testy przeprowadze z Rosiem na akumulatorkach, duracelach i może energizerach, tylko jeszcze nie wiemy czy z głośnością na 10/25 (jak proponuje kolega wyżej (też bym tak zrobił)), czy inaczej.

I ciekawe co wyjdzie, bo mam wrażenie, że mój odtwarzacz krótko coś gra...

 

...mam nadzieje że mi sie nie smaży od kilkunastu godzin muzyki bez przerwy :( Creative'y są przecież na to bardzo podatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mW to obecnie standard u Creativa i innych producentów

Nie 5mW to standart Creativa - np.: niektore Sansy maja 40, iaudio U3 ma 30.

dźwięk z większą ilością dynamiki.

Tu sie zgadzam nfsu - Creativy (flashki) po prostu graja tak malo dynamicznie.

(Robilem testy porownawcze na tych samych sluchawkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mW to obecnie standard u Creativa i innych producentów

Nie 5mW to standart Creativa - np.: niektore Sansy maja 40, iaudio U3 ma 30.

dźwięk z większą ilością dynamiki.

Tu sie zgadzam nfsu - Creativy (flashki) po prostu graja tak malo dynamicznie.

(Robilem testy porownawcze na tych samych sluchawkach)

 

Nie rozumiem co macie na myśli mówiąc "mało dynamicznie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wypadało by jeszcze powiedzieć co powinno zniknąć z tego odtwarzacza...

 

Jeśli sie wsłuchacie na małej głośności słychać lekki szum w słuchawkach podczas słchania muzyki. Pojawia się on gdy odtwarzacz ma podświetlony ekranik i wraz ze zgaśnięciem szum też znika - to samo miałem z MuVo.

Mogliby coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FENOMEN!!!

Wydawało mi sie że mój ZNP krótko trzyma... Według prodcenta wytrzymuje 18h.

 

Test:

Alkaiczna bateria GP (ta zółta~złota) - typ AAA

Cała muzyka 160 kbps, ustawiłem odtwarzanie w kółko wszystkich folderów. Equalizer zostawiłem tak jak miałem normalnie kiedy słucham (czyli max jaki można wyciągnąć przy HQ-140 :P), głośność 10/25 (co wystarcza żeby słuchać idąc ulicą o średnim ruchu, bez tirów).

 

I co sie okazuje??? Wytrzymał... 20 godzin... Ciekawe, nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No obudowa jest bardzo podatna na zarysowania nadodatek nie ma żadnego pokrowca słyszałem że istnieje pokrowiec do MuVo N200 a MuVo N200 ma dokładnie takie same wymiary jak Zen ale to chyba tylko plotki. Co do działania Playerka to jest to jeden z najdłużej działających odtwarzaczy mp3 w swojej klasie a radio to mi w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obudowa jest bardzo podatna na zarysowania nadodatek nie ma żadnego pokrowca słyszałem że istnieje pokrowiec do MuVo N200 a MuVo N200 ma dokładnie takie same wymiary jak Zen ale to chyba tylko plotki. Co do działania Playerka to jest to jeden z najdłużej działających odtwarzaczy mp3 w swojej klasie a radio to mi w zupełności wystarcza.

Nie no, kolejny odkopany...

 

nie ma żadnego pokrowca słyszałem że istnieje pokrowiec do MuVo N200

 

Po co wprowadzasz ludzi w błąd?

http://allegro.pl/item190468292_etui_pokro...nd_muvo_tx.html

Poszukać nie łaska?

 

Co do działania Playerka to jest to jeden z najdłużej działających odtwarzaczy mp3

Chyba tylko jak dostanie baterię 1,5V, bo ponoć daje niezłego kopniaka dla playera :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności