Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki otwarte lub półotwarte do AIM SC808, trochę odstające uszy.


Zgudi

Pytanie

Witam serdecznie!



Stałem się niedawno posiadaczem AIM SC808 wraz z tanimi słuchawkami ISK HP580 w zestawie. Wcześniej używałem Thermaltake eSports Cronos Black Neodymium Magnet podpiętych do płyty MSI Z170A G43 PLUS z integrą ALC887. Po przesiadce słyszę, że różnica jest ogromna, więc chcianym kontynuować passę i zakupić jakieś słuchawki w kwocie od 250 do 1100zł z (duży rozrzut) z możliwie głębokimi nausznicami lub z małymi nausznicami ale takimi wygodnymi, które bardzo lekko uciskają uszy. Problem w tym, że w wielu słuchawkach bolą mnie uszy po około dwóch godzinach, gdyż nie mam zbyt małych uszu. Potrzebowałbym zakupić najlepiej otwarte lub półotwarte słuchawki. Preferuję takie, gdzie mogę usłyszeć przynajmniej częściowo otoczenie, gdyż odizolowanie od otoczenia, szczególnie w sytuacji gdy rozmawiam na Skype lub TaemSpeak i nie słyszę siebie wprawia mnie w spory dyskomfort. Ale wiem, że nie można mieć wszystkiego smile.png. Zależy mi przede wszystkim na ich uniwersalności, na ogólnych FUN-owych wrażeniach muzycznych, muzykalności i dobrym basie zarówno w muzyce jak i w grach. Tak, często gram. Zbyt mocno nie zwracam uwagi na bit-perfect, przynajmniej na razie, przecież byłem przyzwyczajony do kiepskiego sprzętu. AIM z tego co czytałem wyostrza górę, więc podobno najlepsze dla niego są słuchawki nie podbite na górze. Ale jestem mało znającym się na rzeczy amatorem to może zakończę ten amatorki wywód...



Zastanawiam się nad Brainwavz HM5, Reloop SHP1, Beyerdynamic DT150, AKG 240 MKII, Beyerdynamic DT 990 PRO, AKG 550 MKII, Shure SRH840, oraz JVC HA-RX700.



W wielkim skrócie: Zależy mi na raczej otwartych (ale zamknięte przeboleję), muzykalnych, z udanym basem, z niezbyt ostrą górą słuchawkach, które bardzo dobrze zagrają z AIM SC808.



Pozdrawiam!

Edytowane przez Zgudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moja propozycja to Somic V2- otwarte z dobrym basem. Ale problemem może być wygoda. Są dość głębokie, ale pady nie są wielkie jakoś wielkościowo.

Czy to możliwe, żeby super tanie słuchawki grały tak dobrze? Są w necie po 150zł. Naprawdę zagrają dużo lepiej od ISK HP580? :)

 

https://static.pepper.pl/live_pl/threads/full_screen/rPbyX/22629.jpg

 

Porównałem ISK HP580 z Thermaltake eSports Cronos Black w innym urządzeniu i wychodzi na to, że to ten aim tak podbija jakość bo ISK HP580 podłączone do płyty głównej lub tabletu wypadają strasznie kiepsko w porównaniu z thermaltake. Dźwięk robi się strasznie rozmazany w ISK HP580 i nieszczegółowy :P

 

Potrzebuję konkretne słuchawki, bez względu na cenę (no może bez przesady, tak do 1000zł max :P ), które ZAGRAJĄ w miarę muzykalnie, czysto, rozrywkowo, basowo, scenicznie, dobrze po prostu. :P Najlepiej, bym słyszał otoczenie przy tym i swój głos jak rozmawiam przez Skype czy TS, najlepiej otwarte, napowietrzone, ale jak się nie da to niech będą zamknięte.

 

Mam chęć na AKG 550 MK II. Nie zawiodę się? Tylko szkoda, że zamknięte.

 

A co sądzicie o AKG K701 vs AKG Q701 ?

Edytowane przez Zgudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem to możliwe :).To chińszczyzna,dlatego taka cena.akg o których wspomniałeś sobie odpuść.K550 są dość naturalne,płaskie,K/Q701 to prawie że to samo.Dźwięk lekki,zwiewny,niby średnica jest słodka i muzykalna,ale już np.basu to to prawie nie ma.Jak przeszedłeś z jakiś no nameów,to te słuchawki byłyby dla Ciebie szokiem,nie koniecznie pozytywnym ;).Może ath m50?Funu,muzykalności od groma,niby góra jest podbita,bo to granie "V"ką,aczkolwiek nie jest wybitnie sykliwa.No i są zamkmięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co myślicie jeszcze o BEYERDYNAMIC DT 990 EDITION 250 OHM (następca wersji PRO)? Ktoś coś wie?

 

Myślałem nad BEYERDYNAMIC DT 990 EDITION 600 OHM, które podobno grają rewelacyjnie, ale góra jest jak by to powiedzieć "krzykliwa" co w połączeniu z moim AIM-em źle wypada.

 

Po prostu dopytuję, żeby wykluczyć za i przeciw :)

 

 

SOMiC V2 + welurowe pady HM5 i masz wszystko czego potrzeba w niskiej kwocie.

Jestem niedowiarkiem, w głowie mam: no nie moze być, że tanie jak barszcz chinskie sluchawki sa lepsze od tych z wysokiej polki, to paranoja jakaś, ale może się przemogę. :) Edytowane przez Zgudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem w tym, że sam musisz to sprawdzić.

 

Ja do tej karty wybrałem V2 ponad DT880 600Ohm, DT990 600Ohm. Tak to u mnie wygląda. Nie interesuje mnie czy są zbyt tanie, zbyt drogie, po prostu wybrałem słuchawki, które są dla mnie lepsze.

Właśnie. Musiałbym posłuchać z 5-6 par jak grają na AIM SC808, niestety nie wiem gdzie i jak to można sprawdzić.

 

Znalazłem ten temat:

http://forum.mp3store.pl/topic/139977-sluchawki-somic-v1-i-v2/page-7

I jestem zły na was, że rujnujecie mi światopogląd na dobre słuchawki. Nie możecie tego skasować? :)

 

Co do Somic v2, tylko tu gearbest.com można je dostać? Długo zagraniczna przesyłka leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do tego że jak tanie i chińskie to nie może być dobre to niestety, ale nie masz racji (niestety bo to pokazuje kto rządzi teraz na świecie niestety). Kupiłem chiński wzmacniacz w klasie D za 80zl przy odpowiedniej jakości źródła jest to bdb wzmacniacz i do tego bardzo tani. Także te somici też będą ok i będą grały jak by kosztowały kilka razy tyle (tak samo jak ten wzmacniacz i duża ilość innych chińskich produktów) .

Mi wzmak z Chin szedł 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem kilka opinii, z Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm się sprawdzają dobrze.

 

Jednak w sklepach widzę tylko Beyerdynamic DT 990 Edition 250 Ohm i Beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ohm

 

Ktoś rozwieje tę wątpliwość?

Edytowane przez Zgudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem tyle, że PRO w miarę ciepło i dobrze zagrają z AIMem, wszyscy tak piszą, ale czy ktoś EDITION miał okazję testować? Jaka różnica?

Pro i Edition bardzo się różnią. Poczytaj forum i recenzje w necie.

Obie będą dobrze działać z AIMem, ale 250ohm podobno znacznie lepiej niż 600ohm, które są ostrzejsze na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Wiem tyle, że PRO w miarę ciepło i dobrze zagrają z AIMem, wszyscy tak piszą, ale czy ktoś EDITION miał okazję testować? Jaka różnica?

Pro i Edition bardzo się różnią. Poczytaj forum i recenzje w necie.

Obie będą dobrze działać z AIMem, ale 250ohm podobno znacznie lepiej niż 600ohm, które są ostrzejsze na górze.

 

Łatwo powiedzieć! D

 

Czytam już 6 godzin i jedne recenzje wskazują, że 990 EDITION 250 Ohm maja mało basu, inne, że bas jest wystarczający. Jeszcze inne że są muzykalne bardzo a jeszcze inne, że są ogóle nie muzykalne.

 

I jak żyć? Może ktoś zestawi kilka różnic pomiędzy PRO a EDITION?

Czytając różne fora znalazłem Audio Technica ATH-AD500X! Wydają się dobrze spełniać wszystkie warunki: duże muszle, mocny bas, spora scena, lekko ciemne, całkowicie otwarte, bardzo przewiewne.

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności