Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne typu clip-on (pałąk za ucho) | 80 - 500 zł


Ayris

Pytanie

ATH-EM9r, ATH-EM7x, JVC Victor HP-AL1000 lub AL600, Sony MDR-Q68LW, KSC75

 

Proszę o poradę. Powyżej wypisałam słuchawki, które przyciągnęły moją uwagę. Poniżej spróbuję przedstawić, czego potrzebuję. Szukam porady w kwestii co i gdzie najlepiej kupić.

 

Zastosowanie: Bardzo nietypowe, jak na tego rodzaju słuchawki - podłączę je do laptopa. Już od dawna zamiast normalnych słuchawek używam przenośnych, bo jest mi wygodniej. Teraz chciałabym ulepszyć trochę sprzęt. Obecnie używam Blaupunkt Comfort Acoustica, głównie do gier, filmów, seriali - dźwięk i podkład muzyczny jest tutaj ważny :).

 

Gust: Trudno mi określić swoje preferencje. Lubię muzykę instrumentalną i wokale. Nie lubię nadmiaru basu. W praktyce słucham wszystkiego, bo muzyka towarzyszy innym treściom.

 

Dotychczasowy sprzęt i wrażenia:

1. Logitech X-530 (głośniki komputerowe 5.1) - na wstępie, po przesiadce z tanich głośników 2.0, zachwyciła mnie głębia dźwięku - gitara zabrzmiała bardzo głęboko i naturalnie, pojawiły się niskie dźwięki. Nie był to jednak wybór najlepszy pod kątem użytkownika - wkrótce skręciłam subwoofer praktycznie na zero. W porównaniu z wieżą muzyka była pozbawiona życia, energii.

2. wieża Kenwood, bliżej nieokreślona, z górnego mainstreamu - nie miałam do niej zastrzeżeń, lubiłam z niej słuchać praktycznie wszystkiego i stanowi wzorzec tego, czego brakuje mi w innych sprzętach - szczególnie słuchawkach

3. Creative Inspire T6060 - miałam je bardzo krótko i były podpięte do karty Intel HD/Realtek. Dźwięk płomieni w pewnej grze był sycząco-trzeszczący, a metaliczne brzęczenie w innej nie do zniesienia - odpadły.

4. Creative HS-400 (słuchawki) - Było mi w nich niewygodnie - zsuwały się z uszu. Dźwiękowo OK, w sam raz. Tego bym chciała w formacie clip-on.

5. Blaupunkt Comfort Acoustica - mam obecnie, trochę mi w nich brakuje. Mogłyby być żywsze, z pełniejszym rozrysowaniem dźwięków. Brakuje mi części pasma.

6. JBL wbudowane w Lenovo Y50-70 - generalnie są wystarczające, ale trochę źle "wycelowane", poza tym często korzystam ze słuchawek

7. Lognetmedia AERO 5.1 (słuchawki 5.1) - pierwsze tego typu słuchawki na rynku. Miałam bardzo krótko. Zachwyciło mnie pozycjonowanie dźwięku, ale słuchawki były ciężkie i miały dźwięk słabej jakości.

 

Czego oczekuję: przede wszystkim lepszej jakości = bardziej naturalnego dźwięku. Wygody samych słuchawek. Ukazania się dźwięków, które "znikają" po podłączeniu słuchawek, głównie dołu pasma. Mile widziane dobre pozycjonowanie dźwięku.

 

Będę wdzięczna za pomoc w dokonaniu wyboru. Wydaje mi się, że Sony MDL-Q68LW mogą być w sam raz i mieszczą się akurat w dolnych widełkach. Kossy prawdopodobnie będą zbyt boomiaste i niewyraźne. Pozostałe słuchawki są niestety dość rzadkie i w Polsce trudne do zdobycia. Zastanawiam się czy warto je sprowadzić. Myślę też nad ewentualnym zakupem używek (ale skąd!?).

 

 

Dodane 17-10-2016:

Zakupiłam Sony MDL-Q68LW. Nadal rozważam upgrade na coś z "wyższej półki" o budowie clip-on.

Edytowane przez Ayris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Te ATH były kiedyś w naszym Komisie :

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-przenosne/1633-ath-ew9

 

Pewnie ktoś je ma i może sprzeda ?

 

edit : z clip-on jest zawsze problem z niedoborem basu.Kwestia słabej izolacji i kiepskiego docisku.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem na jakiej podstawie oceniasz że mają pełniejsze pasmo bo jeśli na podstawie danych katalogowych to raczej te dane nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością (producenci kłamią jak mogą ;) ). KSC powinny się sprawdzić. Inna sprawa że blaupunkty które masz teraz są podobno niezłymi słuchawkami jak na clip on. Nie lepiej jakieś małe nauszne? Tutaj wybór byłby o wiele większy i można by dostać słuchawki o wiele lepiej brzmiące za ułamek ceny takich clip on-ów, a wygoda tak naprawdę taka sama z welurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem na jakiej podstawie oceniasz że mają pełniejsze pasmo

 

Może rzeczywiście trochę zbyt pewnie podaję taką informację - wyczytałam z google translate na koreańskich forach. Podobno mają lepszy dół, ale ogólnie trochę gorzej grają.

 

Czytałam porównania Blaupunktów z Kossami i podobno moje są wyraźniejsze, ale mają mniej basu. Generalnie liczę na poprawę jakości dźwięku w małych słuchaweczkach. Mam świadomość, że to przeczy zasadzie jakość/cena, ale... wygodnie mi w nich :D. Zapłaci się raz i już będą, więc w tej sytuacji chyba warto. Zastanawia mnie tylko, czy na pewno uzyskam zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym poradził Ci tak. Poszukaj dużych słuchawek z przewiewnymi welurami. Welur w przeciwieństwie do skórzanych nauszników jest bardzo wygodny w noszeniu i jest przewiewny. Uszy się nie męczą i pozwala on na długie odsłuchy. Żeby słuchawki grały dobrze to muszą mieć jakiś docisk do głowy. Inaczej nie będą grały ;) . Kolejną sprawą jest rozmiar przetwornika w słuchawkach nausznych (albo nawet wokółusznych) w stosunku do clip-on-ów. Standardem w słuchawkach nausznych lub wokółusznych jest 40 albo 50mm driver. Poza tym w dużych słuchawkach mi jest wygodniej niż w clip-on i innych podobnych. Przemierzałem ksc75 kuzyna i w sklepie kiedyś porty pro i były mniej wygodne od fatality z fabrycznymi welurami. Niestety, ale jakość słuchawek clip on nie będzie większa niż to co można fizycznie i praktycznie osiągnąć z takiej konstrukcji bo tak się nie da. Gonisz "króliczka" który jest nieosiągalny i fizycznie niemożliwy ;) .

 

aaa na forach różni ludzie piszą różne rzeczy więc raczej opiniami z forum za bardzo się nie kieruj. My na forum możemy ewentualnie nakierować w jakąś stronę, ale w żadnym razie nie kupuj słuchawek bez odsłuchu ;) , bo najpewniej się sparzysz.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skusiłam się na Sony MDL-Q68LW - spełniły oczekiwania :D. Są dużo bardziej przestrzenne, pozycjonują instrumenty i brzmią naturalniej od moich Blaupunktów. Ciekawi mnie porównanie z Kossami, ale podejrzewam, że KSC75 będą mniej przejrzyste, a bardziej basowe od nich.

 

Ciekawi mnie czy wyższa półka (nadal clip-on) będzie jeszcze lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności