Skocz do zawartości
  • 0

Shure SRH440, do dalej? Fostex?


jakkul

Pytanie

Cześć

 

Chciałbym kupić sobie coś istotnie lepszego od shure SRH440, ale nie przesadnie drogiego. Szukam czegoś co będzie miało podobny, bardzo wyrównany charakter brzmienia (studyjny?), krótki bas, ale będzie miało więcej detalu i "jakości" - szczególnie w średnicy. Słucham klasyki, jazzu, muzyki filmowej. I duże składy i małe. Czasem rock/pop i jakieś disko. Napędzam Audinst HUD-mx1. Mają być zamknięte.

 

Słuchałem i podobały mi się:

  • PSB M4U1 - IDEAŁ, ale mam duży łeb i mi uszy gniotły,
  • AKG K550 mk1 - zero wad, ale już nie da się nowych dostać. Nie były także jednoznacznie lepsze od SRH440.
  • SRH840 - więcej basu niż 440, ale i odrobinę więcej jakości.
  • SRH940 - super średnica, ale basu za dużo.

Beyery mi nie podchodzą. K550 mk2 też mi nie podeszło.

 

Zastanawiam się nad:

  • Fostex t40rp mk3,
  • Fostexy te nowe dynamiczne, poniżej 1000 pln,
  • coś innego?

Czy coś ktoś będzie w stanie polecić lub doradzić na co zwrócić uwagę? Czy Fostex to dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

T40RP bardzo ciekawa opcja :) Ale dlaczego nie T50RP? Nówki po niecałe 700 chodzą.

Weź pod uwagę jeszcze taką opcję- kupno T50RP używanych, jak poszukasz możne znajdziesz za ok 300-400 w starszej wersji. Tylko uwaga- te słuchawki trzeba wręcz modyfikować, wtedy grają dużo lepiej, choć nie wiem jak jest w MK3. Ja bym szedł w Fostexy, czy to 40RP czy 50RP, bo to są słuchawki planarne i to jest to :)

 

PS

T40RP zamknięte

T50RP półotwarte

T20RP otwarte

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fostexy są bardzo dobre (po zmodowaniu), ale też dość wymagające jeśli chodzi o napędzenie. Łatwiejsze będą SoundMagic HP100/HP150, ale je też przydałoby się zmodować, bo bez tego barwa jest średnio naturalna.

 

A może te SRH440 wygłuszyć i zmodować, dorzucić pady HM5? Bardzo mi się takie podobają, wygodą również :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. To zdecydowanie wybiorę się 40tek posłuchać. Po 1wszym :)

 

Dlaczego 40tki - bo chcę zamknięte. Używam ich głównie w robocie.

 

Dlaczego nie moduję SRH440 - czego przetwornik nie emituje, to żaden mod nie załatwi. Modami można ogarnąć konstrukcyjne cięcia kosztów obudowy i padów, ale nie jakość samego przetwornika.

 

HP150 - jak znajdę to postaram się sprawdzić.

 

Co do napędzenia T40RPmk3 - nie martwię się. Audinst i 600 ohm napędzi.

Edytowane przez jakkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...

Dlaczego nie moduję SRH440 - czego przetwornik nie emituje, to żaden mod nie załatwi. Modami można ogarnąć konstrukcyjne cięcia kosztów obudowy i padów, ale nie jakość samego przetwornika.

...

Tu byś się trochę zdziwił ;) , przetwornik z SRH440 jest całkiem sensowny, można z nich całkiem sporo wycisnąć. Czego nie emituje wg ciebie ten przetwornik?

 

W Fostexach praktycznie nie ma najniższego basu (bez modów), tutaj na pewno Shure (też bez modów) wypadają lepiej. Za to średnica i góra są na bardzo dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Tu byś się trochę zdziwił ;) , przetwornik z SRH440 jest całkiem sensowny, można z nich całkiem sporo wycisnąć. Czego nie emituje wg ciebie ten przetwornik?

Dobra, ile :) Jak kupię nowe słuchawki to te mogę komuś dać do obrobienia. Wygłuszenie komory może usunąć niepotrzebne rezonanse. Ale jak przetwornikowi brakuje detalu albo sam z siebie sieje zakłóceniami to żadnym modem go nie dorobisz.

Shure 940 za dużo basu ? Niemożliwe one mają płaski równy bas , mniejszy niż w 840 , chyba coś pomyliłeś hehe.

Słuchałem nowych SRH940, takich prosto z pudełka. Porównywałem na moim wzmaku SRH940 z SRH 440, AKG K272 i SRH840 przy jednym biurku, zmieniając słuchawki cały czas. Może to kwestia wygrzania. SRH840 z tego zestawu były odrobinę przechodzone. Dlatego chętnie czyichś używanych 940tek chętnie bym posłuchał.

 

SRH 940 chętnie bym podjął używane, nawet w ramach eksperymentu, bazując wyłącznie na opiniach z netu. Ale to co jest w necie zwykle jest z roczników gdzie były problemy z pękającymi plastikami.

Edytowane przez jakkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakłócenia to się biorą głównie z odbić od obudowy, wątpię, żebyś przesterowywał przetwornik, bo to już naprawdę duża głośność musi być.

Możliwe też, że to te odbicia zagłuszają "szczegóły" i dlatego ich nie słyszysz. Szczegółowość bierze się głównie z charakterystyki i dampingu przetwornika, oraz jego "współpracy" z obudową i padami (odbicia, pogłosy itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porównywałem przed zakupem dla siebie zamkniętych kilka słuchawek:

HP150 - fanowe granie z ekstrabasem(porównując do monitorowych standardów) i lekko błyszcząca góra - minimalnie dźwięk wycieka przez porty bas refleksu. Bardzo wygodnie leżą na głowie

M40x - bardzo fajne równe granie - tylko mały wygodny pałąk i kiepskie nauszniki.

SRH840 - kupiełem - równe granie, najlepsza średnica z całej trójki, wygodne(ja i tak założyłem skorki hm5) lekki dołek na wysokich(tutaj dopieściłem EQ), najcięższe wagowo z tej stawki, świetna izolacja.

 

Albo może coś stricte konsumenckiego:

Sony MDR-1A

Audio techniki MSR7

Beyery Custom one pro - tych słuchałem ale szału nie robiły, poprawne granie, bardzo wygodne.

 

edit//

zapomniałem jeszcze o fostexach których także słuchałem przy zakupie srh840

T50 to całkiem równe granie z góra podobnej do tej w HP150 ale równiejszym dołem. - fatalne nauszniki rodem z M40x, o dziwo tylko mały wyciek dźwięku na zewnątrz.

T40 jako równe słuchawki powinny zagrać na poziomie SRH840 i z taką myślą zakładałem je na głowę - ale nieoczekiwanie dostałem strasznie suche granie, żadnej melodyjności, najsłabsze z całej trójki 20/40/50 trzymałbym się od nich z daleka.

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Herman - miałem na uszach również DT880, takie jak w Twoim podpisie. Są naprawdę spoko, tylko że otwarte. Focale Spirit Pro spróbuję ogarnąć.

 

@kuman - no to muszę jeszcze raz jednak nad SRH 840 się zastanowić. A jakbyś mógł określenia "suchość" i "brak melodyjności" przełożyć na inne słowa? Brak dynamiki? Wrażenie cichego grania? Brak pogłosu? Beyery Custom Pro to zupełnie nie mój klimat.

 

@Perul - a jesteś w stanie polecić coś do poczytania o wygłuszaniu muszli słuchawek? Może jednak bym spróbował. Lutownicy i śrubokręta się nie boję :)

 

Po przeczytaniu Waszych wpisów wiem, że muszę przesłuchać razem z Fostexami: SRH 840 jeszcze raz, Focale Spirit Pro i HP150 (ale jak mają ekstrabas to jednak chyba podziękuję). Umówię się do mp3store w wawie i wyjdę z jednymi z nich.

 

A czy ktoś z Was miał do czynienia z Fostexami TR80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T40rp brakuję tej iskierki na górnych rejestrach i akcentu na dolnych, słuchając odnisołem wrażenie słuchania takiej płaskiej deski poruwnując bezpośrednio do SRH840 HP150 czy M40x

Nie znam SRH440 a wszystkie 3 powższe grają bardzo dobrze w stosunku do swoich cen. W warszawskim mp3 na pewno są do odsłuchu 550 MK2 M40x, powinny być też HP150 i SRH840 są też któeś z tych nowych dynamicznych fostexów - miałem przez moment na głowie ale dźwięk nie zapadł mi w pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...

@Perul - a jesteś w stanie polecić coś do poczytania o wygłuszaniu muszli słuchawek? Może jednak bym spróbował. Lutownicy i śrubokręta się nie boję :)

...

Obejrzyj mój poradnik modowania SRH240 http://pokazywarka.pl/srh240_mod/ . SRH440 są, prócz pałąka, praktycznie tak samo zrobione.

Taka moja uwaga - na początek zrób jeden otwór 2mm w obudowie/dekielku i posłuchaj efektów (w SRH440 zrobiłem przy zawiasie, żeby się mniej w oczy rzucał).

W moim przypadku, w połączeniu z otworem zrobionym na obwodzie przetwornika przysłoniętym gąbką (patrz mod http://pokazywarka.pl/hd681_mod/ ), to zupełnie wystarczyło.

Do tego jeszcze pady HM5 w celu poprawienia sceny, wygody i lekkiego odchudzenia dźwięku (mod był już pod HM5).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupiłem w końcu fostexy t50rp mk3. Wymiatają. Na pewno kupię do nich pady od SRH840 i spróbuję trochę bardziej wygłuszyć komory. Nie przeciekają nadmiernie. A dźwięk, no cóż, nie będę się powtarzał :)

 

Ale fakt faktem - prąd lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zgadzam się z przedmówcą :) Słuchałem ich jakiś czas temu. Jeśli ktoś szuka basu, słuchawek do elektroniki, to może. Jeśli ktoś chce "prawdy" i równego brzmienia to w HM5 ich nie znajdzie. Do żywych instrumentów IMHO się nie nadają. Są jakieś takie strasznie nierówne. (to moje osobiste zdanie)

Edytowane przez jakkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Założenie padów HM5 na T50rp to wyzwanie, ale da radę ;) .

Jak nie chcesz, żeby bas uciekł to skórkowe pady, a czy kątowe, czy zwykłe, to już kwestia indywidualna - wygodą wolę zwykłe, ale scena bardziej zróżnicowana na kątowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności