Jump to content
nsge

Mini jack - problem i pytanie.

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnoĹnie wtyku mini jack 3,5mm.

Czy brak pierĹcienia izolujÄcego coĹ spowoduje? PróbowaĹem coĹ poszukaÄ na google ale nikt nigdy nic o tym nie wspominaĹ (w polsce jestem pierwszy.. chyba) w USA widziaĹem tylko 1 temat ale nie ogarnÄĹem bo pisali coĹ o "skracaniu" wiÄc nie wiem co to oznacza.

Tak to wyglÄda: http://imgur.com/dblqftt

Ten z lewej kiedyĹ byĹ pozĹacany jak widaÄ (chociaĹź sĹabo widaÄ) juĹź nie jest pozĹacany :D... no i brakuje pierĹcienia izolujÄcego co dobrze widaÄ bo specjalnie daĹem drugi wtyk...

Czy jego brak coĹ powoduje? MoĹźe nie w kwestii audio, a bardziej spiÄÄ itd.?

Trzeba lutowaÄ nowy wtyk czy nie?

Dla ciekawskich lewy kabel to wtyk od CAL! (stockowy), a prawy wtyk jest z mikrofonu od HS-800.

PS: JeĹli powoduje spiÄcia po wetkniÄciu do karty dĹşwiÄkowej to czy po wetkniÄciu do przedĹuĹźacza (który na koĹcu ma oba pierĹcienie izolujÄce) zaĹatwi sprawÄ :D?

Edit: Zapomniałem tylko dodać, że jeśli zły dział to proszę przenieść.

Edited by nsge

Trzeba by pomierzyć, ale nawet jeśli teraz nie ma przejścia to pin prędzej się poluzuje i przebicie może się pojawić. Generalnie zalecam recabling, w dodatku że w CAL daje to wyraźną poprawę jakości dźwięku.

Na elektrodzie pisali coś takiego: "Może skutkować skoszeniem i w efekcie zwarciem kanału prawego do masy"

Niestety nie rozumiem za nic w świecie co to oznacza :D...

Na elektrodzie pisali coś takiego: "Może skutkować skoszeniem i w efekcie zwarciem kanału prawego do masy"

Chodzi o to, że przez brak tego pierścienia może się wtyk wygiąć, lub pierścień od prawego kanału przesunąć, i zrobić zwarcie z masą.

Osobiście, póki gra bym nie ruszał, no chyba, że utrudnia to wyjmowanie/wkładanie wtyczki - zależnie od budowy gniazdka jest wtedy szansa na jego uszkodzenie.

• Like 1

Chodzi o to, że przez brak tego pierścienia może się wtyk wygiąć, lub pierścień od prawego kanału przesunąć, i zrobić zwarcie z masą.

Osobiście, póki gra bym nie ruszał, no chyba, że utrudnia to wyjmowanie/wkładanie wtyczki - zależnie od budowy gniazdka jest wtedy szansa na jego uszkodzenie.

Słuchawki oddałem do miejscowego "speca" by zrobił nowy wtyk. Nie ja płaciłem więc dla mnie jeszcze lepiej.