Skocz do zawartości

Odtwarzacz + wzmacniacz słuchakowy do Brainwavz HM5 (1500 zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno podłączając x3 I/II do nich dowiesz się więcej niż po przeczytaniu 100 opinii. ;) Dlatego właśnie ludzie kupują używki, lub odsyłają w dozwolonym czasie na zasadach zwrotu, albo biorą na testy. Ja nie sprawdzałem tego połączenia, jeśli będzie udane i będzie forma odpowiadać to tylko sie cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie ;) wydaje mi się, że temat już wyczerpaliśmy, nic więcej się nie wymyśli...

 

Po przeczytaniu masy recenzji/opisów/opinii, po kilka razy, do tego Wasze rady/spostrzeżenia... wiem wszystko (teoretycznie), prócz najważniejszego...jak słuchawki zabrzmią u mnie na głowie ;) teraz, słuchając muzyki pod integrą jest....strasznie, więc skok jakościowy po podłączeniu któregoś z odtwarzaczy, będzie na pewno, tylko ciekawe w którą stronę... ;)

 

@MrBrainwash - "Touch 4G + Brainwavz HM5 - dawno nie słyszałem sprzętów które łapałyby tak dobrą synergię." - daje do myślenia ale to byłby zakup tylko do tych słuchawek, prawda ?

 

Aż chciałoby się zapytać, co gra podobnie do T4G... ;)

 

Do momentu zakupu, będę ciężko zastanawiał się nad dwoma odtwarzaczami....Fiio x3K II i iBasso DX50, wzmacniasz sobie daruję - mówicie, że nie potrzebny to, nie potrzeby mimo, że korci mnie zakup Aune B1 to, wezmę i nie kupię xD

Edytowane przez IntruderX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem recenzje mk2 i rzeczywiście może być lepiej. Gdyby to się zgrało bo myślę, że sq mogłoby być wyżej. Pytanie tylko na ile wyżej i czy miałoby to wypełnienie.

 

X5mk2 + taki B1 lub vorzuge duo, to może mógłby nawet stacjonarkę na dobre zastąpić. używka X5II 1kzł a używki B1 i duo ro 600-700zł. Razem wychodzi jednak trochę sporo.

 

Nie chodzi o to, że sprzęt nie jest dobry i że nie wart jest swojej ceny, chodzi raczej o róźne podejścia o których mówiłem i o te konkretne słuchawki, które wymagajace nie są. Do słuchania w tle na lepszym sprzęcie to one graja dla mnie nawet za czysto/ za szybko. Mając taką kasę można kupić bardzo dobry tablet czy smartfon z dobrym dźwiękiem, na którym też hm5 zagrają. Można też kupić małe combo smsl lub jakieś inne, które kompa (lub andka z powerbankiem) też je ładnie pociągną. Więc rozwiązań i poziomów jest wiele, kwestia priorytetow potrzeb sposobu myślenia. Ogólnie wyrazic chcę tylko tyle, że można wydać 1,5kzł w 5% dla jakości dźwieku i 95% dla satysfakcji posiadania czegoś tylko do jednego celu. Można też kupić sprzęt, który ma po proatu wystarczający dźwięk, a do tego sprawdza się jeszcze na 5 różnych sposobów. A może też być coś po środku, zewnętrzne urządzenie, ktore w sposob dedykowany za normalne pieniądze spełni swoją rolę, razem z urządzeniem (tel, pc, lap, tab) ktore już mamy jako transport muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash widzisz, zastanawiałem się nad tym, a konkretnie to, czy nie lepiej byłoby zakupić coś w stylu Aune T1 do laptopa, albo Aune B1 do Note 4...tylko, że widzisz...ja też nie wiem jak to zagra, chodź tu już byłbym spokojniejszy... Co więcej, słuchawki podłączone bezpośrednio do Note 4, nie grają tak jakbym chciał, dopiero po instalacji PowerAmpa i zabawie w EQ jest dobrze/lepiej...a co mi nie odpowiada - za dużo basu, ogromne ilości basu, niskiego jak i wyższego, przysłaniające resztę pasma (tak samo jak na laptopie)...i nie to, żebym nie lubił basu bo, muzyka której słucham, jednak lubi niskie zejścia na basie i jak troszkę "potrzęsie" ale bez przesady, na pewno, nie kosztem reszty pasma i głośności, a jest na prawdę cicho...

 

Jeżeli już zrezygnowałbym z "mobilności" zestawu to, na rzecz właśnie Aune T1, bądź czegoś stacjonarnego ale...no właśnie, tu też nie wiem co kupić i czy Aune T1 będzie dobrym wyborem...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chcesz vonic gr01 albo etymotic er4s na białych filtrach :)

Do tego fiio x5ii i masz niezalaną niczym górę :D

A ze stacjonarek to X1s, a nie T1, które dociepla znacząco.

A słuchawki to focal spirit pro.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to dokanałowe, a ja nie mogę używać słuchawek dokanałowych... :)

A co do X1s, czytałem gdzieś, że są problemy z przepustowością na USB 2.0 (a tylko takie posiadam w laptopie)

 

I właśnie...czytałem gdzieś, że Aune T1 to, bardziej ostre/jasne brzmienie, a teraz czytam, że ociepla jeszcze xD

 

Focal Spirit Pro - " Focal Spirit Professional to słuchawki zamknięte o składanej konstrukcji, które producent określa mianem wokółusznych, ale bezpieczniej byłoby nazywać je nausznymi... Niestety, ale "ucha/uszy" mi się nie pomieszczą...xD

 

Ja na prawdę dużo czytam, dużo wiedzy przyswajam ale... Teoria a praktyka + doświadczenie...i jest problem, mimo wszystko ;)

Edytowane przez IntruderX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirit pro wielkościowo nie są dużo mniejsze od hm5. X1s porównywałem do T1 łeb w łeb. Zostałem z X1s. W T1 można wiele zmienić lampą, ale te, które dane było mi przesłuchać, wyoblały dźwięk względem X1s.

Ze słuchawek masz jeszcze ath msr7, m70x - one też są jasnawe. Ale podkreślam - przy takich korekcjach jak teraz, majstrowanie suwakami jest nieuniknione.

W sumie dt880 na X1s też zagrają chudo i z klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inaczej... zainteresowałem się T1, ze względu na to, że HM5 są ciemne, może nie tyle co ciemne, co mają tendencję do bardziej ciemnego brzmienia, a czytając o T1 dowiadywałem się, że ma tendencję do rozjaśniania brzmienia, więc konfrontacja mogłaby wyjść na dobre i nie "zamuliłbym" HM5 ...

 

Po podłączeniu HM5 do laptopa czy Note 4 to...muł taki, że szkoda gadać xD

 

Najbardziej czego się obawiam, przy zakupie sprzętu to (mówiliście, że HM5 są bardzo czułe na źródło) to tego, że zostaną wyeksponowane częstotliwości z wyższego basu 80-150 Hz (brzmi mi bardzo kartonowo, dlatego tnę na EQ) i wysoki/ostry środek ~ 8 kHz (brzmi mi ostro/kłująco w uszy, dlatego tnę ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego słuchałeś wcześniej skoro hm5 są ciemne. Ale powtarzam chyba piąty raz - przy takich cięciach i w tak nietypowych miejscach, nie wyciągniesz sygnatury sprzętem. Proponuję spróbowanie X1s i T1. Zobaczysz że ten pierwszy jest o niebo jaśniejszy i chłodniejszy. A jak to porównanie wyjdzie dla Twojego ucha, nie ośmielę się zgadnąć, bo zaiste dziwne rzeczy dzieją się w Twoim eq :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a chyba nie znajdę sprzętu, który sam z siebie, będzie miał takie dziury w paśmie... :)

 

A co do mojego EQ to, już wiem, że to katastrofa xD

 

A coś poza X1s, godnego uwagi ?

 

Dzięki za cierpliwość i...za nerwy ze stali, chodź to się chyba nie wyklucza ;) Twardziele z Was xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do X1s, czytałem gdzieś, że są problemy z przepustowością na USB 2.0 (a tylko takie posiadam w laptopie)

Jakieś bajki. Pliki 24/192 śmigają bez problemu z bitratem prawie 6Mbit/s, a USB 2.0 wg wiki to max 480Mbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment.

 

Dobranie sprzętu do HM5, a ogólnie wybranie sprzętu to dwa różne tematy. I w każdym można kombinowac na wiele sposobów.

 

A to co ostatacznie ma nas zadowolic wg. mnie powinno zawierać:

- element użyteczności (będziemy systematycznie korzystać, a nie że tylko leży i się kurzy)

- element opłacalności (by nie pluc sobie w brodę, że można bylo kupic coś taniej lub trochę drożej z wyższwj półki)

- element wygody i komfortu

- element kompromisu (wszystkiego mieć nie można, a w tak subiektywnej dziedzinie nie wszystko bedzie szło zawsze po naszej myśli).

 

Wracając do HM5 - mam wrażenie, że coś z twoją parą jest nie tak, albo może ze sprzętem towarzyszacym lub masz jakieś dziwne wyobrażenia. Jeśli masz jakis felerny egzemplarz, to ciężko będzie sie nam dogadać. :D Może masz jakieś rebrandy, ktore dostały inny driver? albo masz włązone jakieś efekty dźwiękowe, na jakiejs aplikacji o ktorych nie pamiętasz? Nie wiem jak gra note4 ale pomiary ma nie najgorsze, generalnie nawet jeśli muli to nie powinien mulic w ten sposób, że słyszysz sam bas. xD

 

przy okazji mogłbyś zrobić badanie słuchu bo może wyjdzie, że masz jakąś poważną wadę i drop na wysokich częstotliwościach.

 

HM5 potrafią mieć satysfakcjonujacy poziom basu, moga też grać gęsto (one właśnie są takie spójne w graniu, muzykalne) ale nigdy bym o nich nie napisał, że są mulące i grają samym basem.

 

Jeśli zamierzasz się pozbyć HM5, to wtedy jest zupełnie inna rozmowa. Po za tym jest to o czym napisal Zenek, nie zawsze w droższych sprzętach znajdziemy to co lubimy tańszych. Niektórym do cieszenia się muzyką na prawdę wystarczą zmodowane w perulowy sposob fatality i wstydu w tym nie ma. Lub somici z aliex. Pewne rzeczy w audio trzeba najpierw umieć docenić inaczej zdajemy się na gusta innych.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, dobranie sprzętu do HM5 jest dla mnie problemem bo, nie mam punktu odniesienia chodź, taki się pojawił, ale o tym, za chwilkę ;)

 

Co do przydatności, czy użyteczności sprzętu to, pewnym jest, że jak kupię odtwarzacz to, nie będzie on leżał i się kurzył, jak kupię wzmacniacz z DACiem do laptopa to, też leżał nie będzie, kupując drugi smartfon, tylko na potrzeby HM5, wtedy któryś z nich na pewno będzie się kurzył.... ;)

 

Był teraz u mnie znajomy z HTC ONE M9 i po podłączeniu do niego słuchawek...odjechałem...xD zrezygnowany podłączam, słuchawki na głowę i normalnie...kosmos... wszystko gra, jak grać powinno, fajny tłusty bas, nisko schodzi, wyższy bas (co mnie zawsze irytowało) nie przeszkadza, środek bardzo gładki, lekko wycofany, wysoki środek, jasny ale delikatny, nie kłujący w połączeniu z równie delikatną i nie przeszkadzającą (nie za jasną, nie za ciemną) górą...miazga xD i co teraz Panowie ? HTC nie kupię bo, to ~ 2 klocki, a używanego nie chcę...druga sprawa to, nie podoba mi się strasznie i pewnie gdyby nie zagrał tak jak teraz to, pewnie za jakiś czas nawet nie wiedziałbym, że HTC wypuściło taki model xD a trzy to, mam już smartfon którego z pewnych względów nie mogę zastąpić...

 

I teraz w żadnym wypadku, HM5 pozbyć się nie chcę, tylko co zagra tak samo fajnie, bądź podobnie ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dopóki nie będę miał warunków i budżetu na dobre słuchawki otwarte, to zatrzymałem się na X1s+HM5 i nic mi do szczęścia nie brakuje.

A ty postaw sprawę jasno: czy chcesz przenośny player, czy stacjonarną integrę, czy wzmaka do kanapki, bo inaczej będziesz tak gdybać w nieskończoność. Nie kieruj się na razie kwestiami dźwiękowymi, tylko użytkowymi. No chyba, że ci wszystko jedno, byle HM5 ci grały tak jak lubisz, ale tutaj też nie pomożemy nic więcej bo nikt z nas wróżbitą nie jest, a ty się nie przekonasz póki nie posłuchasz. Masz nędzną integrę i czego nie kupisz to będzie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj x3k/x5ii w sklepie. Polecam te, bo mają funkcję dac usb, woęc dostajesz bardzo użyteczne urządzenie. Mnie brzmieniowo całkowocoe satysfalcjonuje xDuoo X3, ale użytkowo kuleje - brak dac i fatalny wyświetlacz. Na szczęscie jako dac robi mi X1s, więc nie muszę się rozglądać za fijaczami.

Dziwi mnie jednak tak radykalna odmiana w odbiorze słuchawek po zmianie sprzętu. Mam zbliżone do hm5 brzmieniowo k551 i z note 4 mi nie dudniły. Grało to bardzo przyjemnie. Dziwna przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ~!@#$% chodziło. Byś podłączył je pod coś normalnie grającego i przekonał się jak normalnie grają. ;)

 

Z Twoim telefonem to pokombinowałbym najpierw jakby wyczyścić wszystko co może psuć dźwięk. Marna aplikacja, eq, jakieś ukryte efekty, a po drugie właśnie zobaczył czy nie można wgrać jakiś innych sterowników dźwięku jakiegoś kernela czy coś. Ja się na tym nie znam, ale wiem, że takie opcje są i wpływają na dźwięk.

 

m9 nie znam, ale wiele osób go chwaliło za jakość dźwięku i podobno jest trochę ocieplony. W takim wypadku odsłuch X5II (czy też X3II) byłby wskazany. Tak jak kolega wyżej napisał, pomyśl o tym jaka funkcjonalność Cię interesuje i poczytaj na co stać każdy grajek. Cały czas też dołączają jakieś nowe. By mieć zwyczajnie dobry dźwięk z HM5 to nie trzeba wiele. Lecz kupując droższy sprzęt zwraca się uwagę też na inne rzeczy, zgranie innymi słuchawkami, poziom zaawansowania (taki X5II to ma xmosa i dobry mało powtarzający się DAC). Też jest kwestia ile zamierzasz wydać, czy idziesz na całość, czy chcesz zatrzymać część kasy w kieszeni. itd. Ciekawe jakby zagrały z takim CentreDAC slim z massdropa lub z dragonfly black z promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie ;)

 

@Lirick - widzę, że jesteś zadowolony z tego połączenia, czytając - nie tylko Ty, więc nie może być źle i byłby to dobry wybór, jednocześnie troszkę pieniążków bym przyoszczędził...

 

@ZenekHajzer - domyślam się z czego wynikają owe różnice względem Note, otóż Note 4 można kupić w dwóch opcjach/wariantach, jeden z procesorem Exynos w którym, za dźwięk odpowiada układ Wolfsona WM5110, drugi ze Snapdragonem (taki posiadam), tu już nie mam informacji, co tam siedzi, ale widząc zaskoczenie względem różnic brzmienia, musi być gorzej...

 

@MrBrainwash - No, teraz już wiem, że słuchawki zagrają tak jak chcę/oczekuję o ile połączę je z odpowiednim źródłem...

 

A ile wydam to...myślę, że jak kupię coś co spełni moje wymagania i nawet przepłacę to, szkoda mi nie będzie bo, dostanę to czego oczekuję, więc problemu nie ma...w skrajnie odwrotnej sytuacji może być problem... ;) z jednej strony wydaje mi się, że nie ma co oszczędzać, a z drugiej zastanawiam się czy na prawdę, duży wydatek ma sens, biorąc pod uwagę, słuchawki jakie posiadam...

 

Jeżeli chodzi o funkcjonalność to, i tak wszystko sprowadza się do jednego - sprzęt ma "grać" i to w sumie tyle, nie ? wiadomo, że z przenośnym odtwarzaczem, mam większą swobodę, co sobie bardzo cenię, ale sprzęt i tak będzie używany tylko w domu więc kupując X1s też problemu nie będzie...jedynie wojna o komputer, ale z tym sobie poradzę xD

 

Skupię swoją uwagę na :

 

Aune X1s

Fiio X3II

Fiio X5II

 

Kolejność nie jest przypadkowa... ;)

Edytowane przez IntruderX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności