Skocz do zawartości

Xlife X95


skurinio78

Rekomendowane odpowiedzi

Bo wielu przemyśleniach i rozterkach postanowiłem nabyć drogą kupna Azo Xlife X95.

Jest to sprzęt produkcji niewiadomej, a firma Xlife to po prostu ściema bo takie same playery (nawet nie zmieniają w reklamówce tej babki skośnookiej) są dostępne w wielu miejscach w sieci jak np. http://www.yagu.pl/index.php?m=3001 albo http://sklep.proline.pl/shop.php?prodid=ERGOTECH+MP4+512+X95 - zwróćcie uwagę na rozpiętość ceny.

Ponieważ jestem z Sopotu to udałem się bezpośrednio do firmy Azo i tam w biurze za 439 pln kupiłem owy sprzęcik.

Pierwsze odpalenie i.......kiszka-dioda świeci ale ekran ciemny jak tabaka w rogu. Nic to, wciskam reset i odpalam jeszcze raz – tym razem śmignęło. I od razu pierwsza uwaga – sytuacja powtarza się za każdym razem gdy odpalam playera po dłuższym czasie (10-12 godzin) nie używania – tak jakby musiał się nagrzać albo co :-?

Pierwsze wrażenie – wyświetlacz WYMIATA ! ! ! Dosłownie mały telewizor z żyleta obrazem. Tu potężny plus. Żeby podtrzymać euforię po odpaleniu filmiku, który był w playerze efekt jest jeszcze bardziej zaskakujący – zero zacinki, super płynność. Po skonwertowaniu „Katedry” i wrzuceniu jej do playera efekt ten sam. Odtwarzanie filmów na X95 to sama przyjemność.

Kamera – jest bo jest ani super ani dno – na pewno lepsza niż na dobrej klasy komórkach.

Aparat – jak napisano w Naszym Ukochanym Piśmie o Grach – to zabawka z bardzo kiepskiej jakości zdjęciami.

Przegląd zdjęć – tu ciekawa sprawa. Wgrałem parę tapet z jakiejś wallpaperowej strony i żadnej nie chciał player odtworzyć – zrzucam to na karb konwersji tych tapet-wiadomo że są one kodowane niby w jpg ale tak żeby nie zajmowały dużo miejsca. Natomiast pierwsze lepsze zdjęcia robione różnymi aparatami zrzucone do playera zostały odczytane bez problemów.

Odtwarzanie Mp3 – nie jestem melomanem i jakość jest w zupełności zadowalająca – poza tym trzeba zaznaczyć ze X95 „gra” bardzo głośno. NIESTETY - player NIE rozpoznaje katalogów!!! Wszystko trzeba wrzucić do jednego wora (czyt. katalogu)o nazwie mp3 i stamtąd szukać utworów – potężny MINUS ! ! !

E-booki – są i tyle na ten temat.

Radio – dno i 5 metrów mułu L

Gry – dwie wgrane na stałe (snake i tetris) oraz karta sd z 25 innymi. Gierki takie sobie 8-bitowe – bez rewelki.

Teraz wszystkie ściemy, które były napisane w recencji CDA oraz są napisane na stronach firm handlujących tym sprzętem:

- lyrics karaoke – nie ma czegość takiego – kłamstwo

- upgrade firmaware – nie ma takiej opcji że o jakimś innym firmware nie wspomnę. Sprzęt generalnie jest z typu „no name” i żadna firma nie zajmuje się oprogramowaniem to tego playera. Na płycie dołączonej do X95 jest tylko program do konwersji filmów na .asf , jakiś inny program „podobny zupełnie do niczego” oraz drivery pod w98 i 2k – to tyle.

- Brak możliwości (jak już wcześniej inni zauważyli) wgrywania i grania w inne nes-romy – x95 po podłączeniu do kompa to 3 katalogi – dcim na filmy i zdjęcia, mp3 oraz txt. Tylko taką strukturę obsługuje i finito. Jak włożysz SD – ka też musisz zrobić takie katalogi żeby cokolwiek odtworzyć. Gdzie tu wgrywać nes-y – ch....steczka wie..

- Sleep timer – gdzie się pytam grzecznie???

 

Generalnie największe plusy:

- wyświetlacz

- przyzwoita kamera

- jakość odtwarzanych filmów , mp3, zdjęć

 

Minusy:

- aparat foto

- brak rozpoznawania katalogów

- brak jako takiego eksplorera

- menu bardzo niewygodne

- wszystkie ściemy typu upgrade firmwaru, wgrywanie nes-ów, lyrics karaoke

- brak możliwości ingerencji w strukturę katalogów (format DCIM-MP3-TXT).

 

Nie wiem jeszcze jak bateria długo trzyma. Z tym ładowanie prze USB to bzdura. Do telewizora podłączyłem się ale jakość lipna. Z kolei z telewizora nic nie nagrałem bo nie miałem odpowiedniej przejściówki z euro-złącza.

 

Podsumowanie – jestem raczej zadowolony a będę jeszcze bardziej jak pojawi się jakiś program do zmiany oprogramowania, które pozwoli odczytywać katalogi i wgrywać inne nesy. Radia ani aparatu już nic nie uratuje – trudno.

Pozdrawiam Wszystkich Gorąco!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhh.A co tam,ważne jest zadowolenie ze sprzętu.Muszę to zapamiętać-XLIFE.Bardziej przerażająca jest cena tego cuda.I już mi żal właściciela.

No ale jeśli jest zadowolony ...Ale fajna recka >skurinio78<

 

 

@White Haven

Jak kupiłeś clixa-to rozumiem ,że napiszesz recenzje użyszkodnika,bo na razie królują "empeczwórki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wielu przemyśleniach i rozterkach postanowiłem nabyć drogą kupna Azo Xlife X95.

(...)

Chyba długo się nie zastanawiałes, bo gdyby tak było wziąłbyś jakiegos U10 czy tez Clix'a po dolozeniu paru zlotych, Osobiscie za tego Xlife'a 200PLN bym nie dał a co dopiero 440 :blink:

jestem raczej zadowolony a będę jeszcze bardziej jak pojawi się jakiś program do zmiany oprogramowania, które pozwoli odczytywać katalogi i wgrywać inne nesy

Najważniejsze jest zadownolenie z produktu :D

Troche wątpliwe, ale kto wie, może jakiś zdolny użytkownik tego cacka sie tym zajmie ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o recenzję to nawet fajnie napisana, brakuje mi jeszcze zdjęć...

Jeżeli zaś chodzi o odtwarzacz to uważam to co inni... niepotrzenie wydane pieniądze, za tą kwote wolałbym się napić :D.

 

Jeżeli chodzi o zadowolenie, to ja bym zadowolony nie był gdybym wiedział, że mam 'mp4'.

 

Enjoy ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie na temat recenzji. Uzupełniając ją chciałem napisać jeszcze parę słów na temat wykonania – jakość obudowy jest bardzo dobra, klawisze chodzą lekko ale czasami mają lekkie problemy z „zaskoczeniem”. Ogólnie ocena w skali szkolnej 4+ za wykonanie.

Parę osób skrytykowało mnie za wybór podając przykłady podobnych urządzeń markowych za podobną kwotę. Na pewno za te pieniądze żaden markowy sprzęt nie posiada takiej jakości i wielkości ekranu. To jest największy plus x95. Owszem zastanawiałem się nad clixem ale...ograniczenie pamięci nawet 2 gb to moim zdaniem minus – chodzi mi o czytnik kart, który stwarza nieograniczone możliwości jeśli chodzi ilość pamięci. Właśnie – dlaczego markowe odtwarzacze mp3 raczej nie mają czytnika sd-ków???

Tak jak napisałem na dzień dzisiejszy oceniam sprzęt na 4- ale jeśli ktoś zajmie się firmwarem jestem pewien że moja ocena ulegnie podwyższeniu.

Aha i przepraszam że ten temat nie został umieszczony w Recenzjach – jestem nowy na forum i nie bardzo jeszcze wiem jak się po nim poruszać.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie na temat recenzji. Uzupełniając ją chciałem napisać jeszcze parę słów na temat wykonania – jakość obudowy jest bardzo dobra, klawisze chodzą lekko ale czasami mają lekkie problemy z „zaskoczeniem”. Ogólnie ocena w skali szkolnej 4+ za wykonanie.

Parę osób skrytykowało mnie za wybór podając przykłady podobnych urządzeń markowych za podobną kwotę. Na pewno za te pieniądze żaden markowy sprzęt nie posiada takiej jakości i wielkości ekranu. To jest największy plus x95. Owszem zastanawiałem się nad clixem ale...ograniczenie pamięci nawet 2 gb to moim zdaniem minus – chodzi mi o czytnik kart, który stwarza nieograniczone możliwości jeśli chodzi ilość pamięci. Właśnie – dlaczego markowe odtwarzacze mp3 raczej nie mają czytnika sd-ków???

Tak jak napisałem na dzień dzisiejszy oceniam sprzęt na 4- ale jeśli ktoś zajmie się firmwarem jestem pewien że moja ocena ulegnie podwyższeniu.

Aha i przepraszam że ten temat nie został umieszczony w Recenzjach – jestem nowy na forum i nie bardzo jeszcze wiem jak się po nim poruszać.

POZDRAWIAM

 

Można już w zasadzie pisac, że 'nie miały'. Prawie wszystkie sandiski mają taką opcję, a nowe modele iRivera, z tego, co wiem, też będą miały. A dlaczego? Jak nie wiadomo, o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Apropo tego sprzetu chcialem zadac pytanie, starym wyjadaczom :)

Potrzebuje sprzetu ktory nagrywalby z zewnetrznego zrodla video, np. z mini kamerki.

Czy znacie jakies inne sprzety tego typu?

Czy kolega ktory przedstawil recenzje X95 moze sie podzielic spostrzezeniami co do jakosci nagran ?

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Apropo tego sprzetu chcialem zadac pytanie, starym wyjadaczom :)

Potrzebuje sprzetu ktory nagrywalby z zewnetrznego zrodla video, np. z mini kamerki.

Czy znacie jakies inne sprzety tego typu?

Czy kolega ktory przedstawil recenzje X95 moze sie podzielic spostrzezeniami co do jakosci nagran ?

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Jerry

Opcja nagrywania np. z TV jest i pewnie calkiem dobrze dziala - niestety nie mialem mozliwosci zgrac jakiegos obrazu video z mojego tv bo nie mam przejsciowki z euro na czincze.

Co do odtwarzania video z playera na tv to jakosc jest srednia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Par? osób skrytykowa?o mnie za wybór podaj?c przyk?ady podobnych urz?dze? markowych za podobn? kwot?.

 

Przeciez nikt nie krytykuje. Wszyscy ciesza sie, ze jestes zadowolony ze swego produktu, to jest w koncu najwazniejsze.

 

Na pewno za te pieni?dze ?aden markowy sprz?t nie posiada takiej jako?ci i wielko?ci ekranu. To jest najwi?kszy plus X95.

 

Tu zaksztusilem sie jogurtem. Blagam, przez wzglad na moje trzewia i mimo wszystko pewne doswiadczenie userow z tego forum w obcowaniu z klasowymi playerami, nie opowiadaj tego typu herezji. Nie tylko wymieniony przez ciebie Clix, ale takze Samsung YP-T9, iAudio F2, a i pewnie cala seria e sansy pod wzgledem jakosci ekranu zjada twoje cudo za 439 zl popijajac je kawa zbozowa "Inka"...

 

Owszem zastanawia?em si? nad clixem ale...ograniczenie pami?ci nawet 2 gb to moim zdaniem minus – chodzi mi o czytnik kart, który stwarza nieograniczone mo?liwo?ci je?li chodzi ilo?? pami?ci. W?a?nie – dlaczego markowe odtwarzacze mp3 raczej nie maj? czytnika sd-ków???

 

Polecam watek o D2 na forum ogolnym iaudio, choc to raczej wyzsza polka cenowa. W twoim zasiegu powinna byc Sansa Exxx, ktora posiada slot ma karty MicroSD.

 

Tak jak napisa?em na dzie? dzisiejszy oceniam sprz?t na 4- ale je?li kto? zajmie si? firmwarem jestem pewien ?e moja ocena ulegnie podwy?szeniu.

 

Cieszymy sie, co nie zmnienia faktu, ze na pewne zjawiska nalezy spojrzec trzezwym okiem. Twoj sprzet to "na dzien dzisiejszy" po prostu no name i raczej nie bedzie do niego aktualizacji firmware' u, tak jakby to mialo miejsce w przypadku markowych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W takim razie jak tak już narzekacie, to napiszcie łaskawie, jaki inny odtwarzacz za 380 zł (tyle x95 teraz kosztuje) może się pochwalić 3" ekranem bardzo dobrej jakości (352x240, zero smużenia i martwych pikseli)? Sam szukam jakiegoś dobrego odtwarzacza MP4 i planuję kupno tego playera (ma już go mój brat i według mnie jest on wart swojej ceny). Dlaczego? Bo ma ogromny (jak na mp4-ki) 3" ekran, pamięć można rozszerzać za pomocą kart SD (dzięki temu również transfer danych jest szybszy- jeśli ma się dobry czytnik kart i szybką kartę) nie ma problemu z formatami plików - to dzięki wszystkokonwertującemu oprogramowaniu. Wiem, pisze wszędzie o problemach z tym sprzętem, jednak jako przenośny odtwarzacz filmów spisuje się znakomicie. Same problemy dotyczą głównie spraw drugorzędnych, np. możliwość wgrania gier (obsługuje przecież tylko format NES, do grania to jest PSP a jeżli budżet na to nie pozwala zostaje jeszcze Nokia NGage) inne menu (te może pięknem nie poraża, ale też totalnie skopane nie jest) radio (nie wiem po co to komu) dyktafon (mi się nigdy nie przydaje, poza tym każdy ma to w telefonie), no i jest czasem nie odtwarza niektórych nietypowo skompresowanych plików (zdjęcia, mp3-ki) ale wszystkiemu zaradzi oprogramowanie (np. mp3-ki konwertuje CD-DA Extractor, tapety ACDSee). Pewnie uznacie, że zachwalam tu taki shit, bo się nie znam itp.. Może nawet macie racje, ale według mnie nie znajdziecie lepszego przenośnego odtwarzacza filmów w takiej cenie (jeśli się mylę, to podajcie nazwę ciekawszego odpowiednika o ekranie przynajmniej 3"- może się jeszcze nawrócę.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W takim razie jak tak już narzekacie, to napiszcie łaskawie, jaki inny odtwarzacz za 380 zł (tyle x95 teraz kosztuje) może się pochwalić 3" ekranem bardzo dobrej jakości (352x240, zero smużenia i martwych pikseli)?

[...]

Może nawet macie racje, ale według mnie nie znajdziecie lepszego przenośnego odtwarzacza filmów w takiej cenie (jeśli się mylę, to podajcie nazwę ciekawszego odpowiednika o ekranie przynajmniej 3"- może się jeszcze nawrócę.....)

Vedia C6. Za 336pln dostaniesz 3" wyświetlacz o rozdziałce 400x240, 8gb, slot na karty pamięci i 2 pary dobrych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności