Skocz do zawartości

Kolumny Linn - Ktoś coś wie ?


Mateosix

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

No ja bym posłuchał tyle że ich jeszcze nie mam, koleś z Jeleniej Góry jest a ja z okolic Warszawy

Edytowane przez Mateosix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

No ja bym posłuchał tyle że ich jeszcze nie mam, koleś z Jeleniej Góry jest a ja z okolic Warszawy

 

A czemu wybrałeś akurat linny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

No ja bym posłuchał tyle że ich jeszcze nie mam, koleś z Jeleniej Góry jest a ja z okolic Warszawy

 

A czemu wybrałeś akurat linny?

 

Jeden kolega z audiostereo polecił mi je, i od tamtego czasu jakoś na nie poluje i szukam wszelkich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

No ja bym posłuchał tyle że ich jeszcze nie mam, koleś z Jeleniej Góry jest a ja z okolic Warszawy

 

A czemu wybrałeś akurat linny?

 

Jeden kolega z audiostereo polecił mi je, i od tamtego czasu jakoś na nie poluje i szukam wszelkich informacji.

 

Audiostereo to średnie źródło informacji ;) większość osób z tego forum i innych to potwierdzi.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie ma po co sobie od razu komplikować życia i martwić się na zapas. Najpierw posłuchaj nowych kolumn z obecnym Denonem a dopiero potem jeżeli nie będzie Ci pasować można zastanawiać się nad zmianą wzmacniacza. To że komuś nie pasuje taki dźwięk nie oznacza przecież że nie może podobać się Tobie.

No ja bym posłuchał tyle że ich jeszcze nie mam, koleś z Jeleniej Góry jest a ja z okolic Warszawy

 

A czemu wybrałeś akurat linny?

 

Jeden kolega z audiostereo polecił mi je, i od tamtego czasu jakoś na nie poluje i szukam wszelkich informacji.

 

Audiostereo to średnie źródło informacji ;) większość osób z tego forum i innych to potwierdzi.

 

Np. elektroda ? :P. Koleś mówił, że to porządna firma zawsze się przykładają do swoich wyrobów i tym mnie zachęcił, akurat na allegro były te nexusy i Helixy, to zacząłem studiować różne fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, elektroda stała się w tej chwili chyba najgorszym polskim forum. Mówię np. o forach: naszym, diyaudio.pl . Ciekawe czy te linny nie były jego ;) . Szkoda że te linny to nie isobariki https://www.google.pl/search?q=LINN+Nexus+LS+250&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjAk-TknZPMAhUEjSwKHSAZBh4Q_AUIBygB&biw=1920&bih=955#tbm=isch&q=linn+isobarik&imgrc=SHYZpxi8Dp5G8M%3A

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, elektroda stała się w tej chwili chyba najgorszym polskim forum. Mówię np. o forach: naszym, diyaudio.pl . Ciekawe czy te linny nie były jego ;) .

Tą elektrodę dałem tylko dla żartu ;) A kolumny raczej nie jego, jak się komunikowałem ze sprzedającym to koleś pisał bez polskich znaków, wszystko dużymi literami... bez wyjątku i miliardy miliardów kropek :) a ten z audiostereo pisał normalnie po "polskiemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, elektroda stała się w tej chwili chyba najgorszym polskim forum. Mówię np. o forach: naszym, diyaudio.pl . Ciekawe czy te linny nie były jego ;) .

Tą elektrodę dałem tylko dla żartu ;) A kolumny raczej nie jego, jak się komunikowałem ze sprzedającym to koleś pisał bez polskich znaków, wszystko dużymi literami... bez wyjątku i miliardy miliardów kropek :) a ten z audiostereo pisał normalnie po "polskiemu".

 

Dla niepoznaki :ph34r::P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, elektroda stała się w tej chwili chyba najgorszym polskim forum. Mówię np. o forach: naszym, diyaudio.pl . Ciekawe czy te linny nie były jego ;) .

Tą elektrodę dałem tylko dla żartu ;) A kolumny raczej nie jego, jak się komunikowałem ze sprzedającym to koleś pisał bez polskich znaków, wszystko dużymi literami... bez wyjątku i miliardy miliardów kropek :) a ten z audiostereo pisał normalnie po "polskiemu".

 

Dla niepoznaki :ph34r::P

 

Też tak może być :D. Trochę nam się offtop robi :) Spytam się tak wprost, jest sens kupywania tych linnów czy lepiej poszukać czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym sprzedał denona (chodzą po ok.400-500zł.) i kupił nowe kolumny i wzmacniacz ale to oczywiście moje zdanie i tak naprawdę układanie dźwięku pod mój gust. Czego używasz za źródło dźwięku?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym sprzedał denona (dostałbyś ok.400-500zł.) i kupił nowe kolumny i wzmacniacz ale to oczywiście moje zdanie i tak naprawdę układanie dźwięku pod mój gust. Czego używasz za źródło dźwięku?

Ale co za to kupić ? Bo nie uśmiecha mi się przedać wzmaka a potem słuchać jak stukam w klawiaturę.... Za źródło używam komputera z sound blasterem Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na twoim miejscu bym sprzedał denona (dostałbyś ok.400-500zł.) i kupił nowe kolumny i wzmacniacz ale to oczywiście moje zdanie i tak naprawdę układanie dźwięku pod mój gust. Czego używasz za źródło dźwięku?

Ale co za to kupić ? Bo nie uśmiecha mi się przedać wzmaka a potem słuchać jak stukam w klawiaturę.... Za źródło używam komputera z sound blasterem Z.

 

Nie wiem dlaczego, ale kupiłbym wszystko inne niż ty chcesz/masz (może mamy skarajnie inny gust ;) )? Ja nie lubię kart creative'a. Jak dla mnie grają "zamulonym" dźwiękiem. Nie wiem czy akceptujesz DIY czy nie. Jeśli tak to w tej chwili jest fajna oferta na diyaudio.pl http://diyaudio.pl/showthread.php/27209-3SM-STX-18-AWX-Seas-27TBFC-G-zwrotki sam mam takie kolumny i potrzebują dosyć jasnego wzmacniacza, ale bez suchej i ostrej góry (czyli np. jakiś starszy denon, h/k lub coś innego co mi nie przyszło do głowy. Zresztą jeśli chodzi o DIY to jest dużo większy wybór niż w sprzętach gotowych. Jakaś klasa A z 3sm-ami też gra super. Ja miałem podłączonego Zena (bardzo prosty wzmacniacz w klasie A projektu Nelsona Passa) uważany (niestety na audiostereo) za jeden z najlepszych wzmacniaczy. Ktoś napwet pisał że to najlepszy wzmacniacz jaki miał i nadal nic go nie dogoniło w kwestii dźwięku. Tematy na AS o zenie http://www.audiostereo.pl/zrobilem-zena_73461.html http://www.audiostereo.pl/zen-wzmacniacz-w-klasie-a-budowa_24736.html http://www.audiostereo.pl/zen-pass-v2-reaktywacja_96542.html

 

Tylko nie sugeruj się tymi wariatami co dają na zasilacz baterię kondensatorów która ma pojemność 200000uf bo to skrajna głupota (nawet gorzej). Wystarczy trzymać się zaleceń Passa i wszystko będzie gucio ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na twoim miejscu bym sprzedał denona (dostałbyś ok.400-500zł.) i kupił nowe kolumny i wzmacniacz ale to oczywiście moje zdanie i tak naprawdę układanie dźwięku pod mój gust. Czego używasz za źródło dźwięku?

Ale co za to kupić ? Bo nie uśmiecha mi się przedać wzmaka a potem słuchać jak stukam w klawiaturę.... Za źródło używam komputera z sound blasterem Z.

 

Nie wiem dlaczego, ale kupiłbym wszystko inne niż ty chcesz/masz (może mamy skarajnie inny gust ;) )? Ja nie lubię kart creative'a. Jak dla mnie grają "zamulonym" dźwiękiem. Nie wiem czy akceptujesz DIY czy nie. Jeśli tak to w tej chwili jest fajna oferta na diyaudio.pl http://diyaudio.pl/showthread.php/27209-3SM-STX-18-AWX-Seas-27TBFC-G-zwrotki sam mam takie kolumny i potrzebują dosyć jasnego wzmacniacza, ale bez suchej i ostrej góry (czyli np. jakiś starszy denon, h/k lub coś innego co mi nie przyszło do głowy. Zresztą jeśli chodzi o DIY to jest dużo większy wybór niż w sprzętach gotowych. Jakaś klasa A z 3sm-ami też gra super. Ja miałem podłączonego Zena (bardzo prosty wzmacniacz w klasie A projektu Nelsona Passa) uważany (niestety na audiostereo) za jeden z najlepszych wzmacniaczy. Ktoś napwet pisał że to najlepszy wzmacniacz jaki miał i nadal nic go nie dogoniło w kwestii dźwięku.

 

Tak jakoś sceptycznie jestem nastawiony na te DIY nie wiem czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja na twoim miejscu bym sprzedał denona (dostałbyś ok.400-500zł.) i kupił nowe kolumny i wzmacniacz ale to oczywiście moje zdanie i tak naprawdę układanie dźwięku pod mój gust. Czego używasz za źródło dźwięku?

Ale co za to kupić ? Bo nie uśmiecha mi się przedać wzmaka a potem słuchać jak stukam w klawiaturę.... Za źródło używam komputera z sound blasterem Z.

 

Nie wiem dlaczego, ale kupiłbym wszystko inne niż ty chcesz/masz (może mamy skarajnie inny gust ;) )? Ja nie lubię kart creative'a. Jak dla mnie grają "zamulonym" dźwiękiem. Nie wiem czy akceptujesz DIY czy nie. Jeśli tak to w tej chwili jest fajna oferta na diyaudio.pl http://diyaudio.pl/showthread.php/27209-3SM-STX-18-AWX-Seas-27TBFC-G-zwrotki sam mam takie kolumny i potrzebują dosyć jasnego wzmacniacza, ale bez suchej i ostrej góry (czyli np. jakiś starszy denon, h/k lub coś innego co mi nie przyszło do głowy. Zresztą jeśli chodzi o DIY to jest dużo większy wybór niż w sprzętach gotowych. Jakaś klasa A z 3sm-ami też gra super. Ja miałem podłączonego Zena (bardzo prosty wzmacniacz w klasie A projektu Nelsona Passa) uważany (niestety na audiostereo) za jeden z najlepszych wzmacniaczy. Ktoś napwet pisał że to najlepszy wzmacniacz jaki miał i nadal nic go nie dogoniło w kwestii dźwięku.

 

Tak jakoś sceptycznie jestem nastawiony na te DIY nie wiem czemu...

 

bo nasłuchałeś się głupich stereotypów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham metalu ale myślę że nie powinno być problemu. W elektronicznej i rocku jest super (nie wiem co uważasz za elektroniczną, dla mnie elektronika to kraftwerk albo JMJ). Chociaż Zen to wzmacniacz trochę bardziej nastawiony na jazz lub jakiś lekki rock. Do rocka bardziej by się nadawał pewnie JLH 1969 albo wariacja z elektrody do której zrobiłem płytkę i poszła do wyceny. Podstawowe pytanie to ile masz m2 do nagłośnienia?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham metalu ale myślę że nie powinno być problemu. W elektronicznej i rocku jest super (nie wiem co uważasz za elektroniczną, dla mnie elektronika to kraftwerk albo JMJ). Chociaż Zen to wzmacniacz trochę bardziej nastawiony na jazz lub jakiś lekki rock. Do rocka bardziej by się nadawał pewnie JLH 1969 albo wariacja z elektrody do której zrobiłem płytkę i poszła do wyceny. Podstawowe pytanie to ile masz m2 do nagłośnienia?

Z tą elektroniką, to mi chodziło bardziej o jej podgatunki takie jak; electro, house np. takie coś

a metal to taki siermiężny coś jak to:
lub Three days grace, czasami też posłucham rapu taki bardziej melodyczny https://www.youtube.com/watch?v=oiY_iKSpWLM . Pokój to tylko 10m2. Edytowane przez Mateosix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja

 

Kupiłem te Linn-y i muszę powiedzieć, że jest to krok w dobrym kierunku. Dźwięk jest bardziej szczegółowy ma więcej powietrza, bas gra w trochę szerszym paśmie niż w M72, jest zdecydowanie miększy ale jest go też dużo mniej - trzeba go trochę podbić. Natomiast dla równowagi, wysokich jest więcej, które czasami potrafią wysypać garść żyletek na uszy ale jest to raczej wina wzmacniacza (PMA 860). Ogólnie na +, wykonanie b.dobre, moja para w prawie idealnym stanie, głośniki sprawne z wyjątkiem jednego tweetera, który jest minimalnie pofałdowany ale nie wpływa to na dźwięk.

 

Teraz szukam jakiegoś dobrego klocka do nich, z łagodniejszą górą, większą ilością basu, dobrą stereofonią... Mam możliwość posłuchania Rotela Ra-01 ale czy to dobrze by zagrało ?. Gdyby mógł ktoś coś poradzić to byłbym wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel bedzie gral podobnie do twojego denona. Poszukaj jakiegos marantza, starej yamahy (z serii a-xxx), jakiegos h/k,starego philipsa, starego pioneera (chyba ze chcesz miska maksymalnego to jakis wyzszy model z lat '90 tez się nada, ale to naprawdę gra tak jak pisza czyli ogrom basu i zamulona reszta pasma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bylem ciekaw czy się zapytasz o marantza ;). Tak na prawdę stare marantze (w większości) maja swoje odpowiedniki pod szyldem Philipsa i czasami Grundiga. Ja bym polecił szukać jakiegoś starego philipsa (jeszcze sprzed czasów współpracy z marantzem), albo jeśli nie przeszkadza Ci stary wygląd to szukaj nrd-owakich wzmacniaczy fery (to wzmacniacze które według mnie schematowo są zadziwiająco podobne do najwyższych modeli amplitunerów pioneera z wczesnych lat 70). Podobno całkiem fajnie grają. Tylko jakbyś chciał takiego kupić to zwróć się najpierw na PW albo w wątku bo trzeba wiedzieć które kupować a które omijać (pierwszy model miał tranzystory germanowe w stopniu sterującym (o ile dobrze pamiętam ;P)). Najważniejszą kwestią jest ile chcesz wydać na ten wzmacniacz? Jeśli rzeczywiście uparłeś się na tego marantza to szukaj odpowiednika pod marka philips bo będzie tańszy.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bylem ciekaw czy się zapytasz o marantza ;). Tak na prawdę stare marantze (w większości) maja swoje odpowiedniki pod szyldem Philipsa i czasami Grundiga. Ja bym polecił szukać jakiegoś starego philipsa (jeszcze sprzed czasów współpracy z marantzem), albo jeśli nie przeszkadza Ci stary wygląd to szukaj nrd-owakich wzmacniaczy fery (to wzmacniacze które według mnie schematowo są zadziwiająco podobne do najwyższych modeli amplitunerów pioneera z wczesnych lat 70). Podobno całkiem fajnie grają. Tylko jakbyś chciał takiego kupić to zwróć się najpierw na PW albo w wątku bo trzeba wiedzieć które kupować a które omijać (pierwszy model miał tranzystory germanowe w stopniu sterującym (o ile dobrze pamiętam ;P)). Najważniejszą kwestią jest ile chcesz wydać na ten wzmacniacz? Jeśli rzeczywiście uparłeś się na tego marantza to szukaj odpowiednika pod marka philips bo będzie tańszy.

Uprzeć się nie uparłem, ale ładniutkie są ;) Już od jakiegoś czasu się rozglądałem za czymś takim.

Chciałbym sprzedać tego denona i ewentualnie dołożyć 100. Czyli jakoś 500-600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności