Skocz do zawartości

Kolumny Linn - Ktoś coś wie ?


Mateosix

Rekomendowane odpowiedzi

 

Odrzucałeś sprzety bo były na diny? Nie no gratulacje normalnie :-/ ...to trzeba było od razu napisać to to bym się nie produkował. Jak to obudowa nie jest potrzebna? To do czego podepniesz masę ze wszystkich modułów?

Do grzejnika B) Sory, że od razu nie zaznaczyłem, że nie chcę din-ów, jakoś nie widzi mi się kupowanie przejściówki z din na chinch i ogólnie nie są te złącza już powszechnie używane. Na pewno są porządne wzmacniacze na rca warte zainteresowania.

 

Dziwne podejście. Zamykasz sobie tym samym drogę do wielu sprzętów. Fajnie grający japoński wzmacniacz trochę kosztuje. Poza tym znam parę osób które żałują że nie kupiły europejskiego wzmacniacza, a japończyka (jakość wykonania i elementów). Po latach wychodzi słaba jakość, szczególnie potencjometrów i przełączników. Niektóre są już nie do dostania i taka osoba ma problem. A ja mam europejczyka i w 99% wzmacniaczy mam to gdzieś bo częsci są dostępne od ręki taki typy jak oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Odrzucałeś sprzety bo były na diny? Nie no gratulacje normalnie :-/ ...to trzeba było od razu napisać to to bym się nie produkował. Jak to obudowa nie jest potrzebna? To do czego podepniesz masę ze wszystkich modułów?

Do grzejnika B) Sory, że od razu nie zaznaczyłem, że nie chcę din-ów, jakoś nie widzi mi się kupowanie przejściówki z din na chinch i ogólnie nie są te złącza już powszechnie używane. Na pewno są porządne wzmacniacze na rca warte zainteresowania.

 

Dziwne podejście. Zamykasz sobie tym samym drogę do wielu sprzętów. Fajnie grający japoński wzmacniacz trochę kosztuje. Poza tym znam parę osób które żałują że nie kupiły europejskiego wzmacniacza, a japończyka (jakość wykonania i elementów). Po latach wychodzi słaba jakość, szczególnie potencjometrów i przełączników. Niektóre są już nie do dostania i taka osoba ma problem. A ja mam europejczyka i w 99% wzmacniaczy mam to gdzieś bo częsci są dostępne od ręki taki typy jak oryginały.

 

To Europejskie skrzynki są lepiej wykonane niż Japończyki? Z tego co słyszałem to japończyki słynęły z jakości wykonania, nie mówię, że nie masz racji bo ja opieram się tylko na tym co ktoś kiedyś powiedział miałem tylko styczność z dwoma japończykami - Denon i Rotel.

 

Jeżeli rzeczywiście te Europejskie skrzynki są lepiej wykonane/łatwiejsze w naprawie, no to mogę przymknąć oko na te Din-y. Ale żeby jeszcze jakoś wyglądały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Odrzucałeś sprzety bo były na diny? Nie no gratulacje normalnie :-/ ...to trzeba było od razu napisać to to bym się nie produkował. Jak to obudowa nie jest potrzebna? To do czego podepniesz masę ze wszystkich modułów?

Do grzejnika B) Sory, że od razu nie zaznaczyłem, że nie chcę din-ów, jakoś nie widzi mi się kupowanie przejściówki z din na chinch i ogólnie nie są te złącza już powszechnie używane. Na pewno są porządne wzmacniacze na rca warte zainteresowania.

 

Dziwne podejście. Zamykasz sobie tym samym drogę do wielu sprzętów. Fajnie grający japoński wzmacniacz trochę kosztuje. Poza tym znam parę osób które żałują że nie kupiły europejskiego wzmacniacza, a japończyka (jakość wykonania i elementów). Po latach wychodzi słaba jakość, szczególnie potencjometrów i przełączników. Niektóre są już nie do dostania i taka osoba ma problem. A ja mam europejczyka i w 99% wzmacniaczy mam to gdzieś bo częsci są dostępne od ręki taki typy jak oryginały.

 

To Europejskie skrzynki są lepiej wykonane niż Japończyki? Z tego co słyszałem to japończyki słynęły z jakości wykonania, nie mówię, że nie masz racji bo ja opieram się tylko na tym co ktoś kiedyś powiedział miałem tylko styczność z dwoma japończykami - Denon i Rotel.

 

Jeżeli rzeczywiście te Europejskie skrzynki są lepiej wykonane/łatwiejsze w naprawie, no to mogę przymknąć oko na te Din-y. Ale żeby jeszcze jakoś wyglądały ;)

 

Może jeśli chodzi o obudowę to lepsze były japończyki. Jakość podzespołów elektronicznych itp. (szczególnie tych wrażliwych na wiek typu przełączniki, potencjometry, kondensatory) moim zdaniem i z mojego doświadczenia (już parędziesiąt wzmacniaczy/amplitunerów mam za sobą) lepsza jest w europejczykach. Prosty przykład, z europejczyków mam w tej chwili: philipsa 564 i 594, itt sk5000, standarda, kortinga i pewnie coś tam jeszcze o czym zapomniałem, a z Japończyków mam itt 8033, pioneera sx-636 i kuzyn ma blaupunkta ma-5850 (czyli rebrand yamahy a-720/a-1020). Europejczyki trzymają się dzielnie, a w japończykach ciągle coś trzeszczy albo nie styka (tylko w pioneerze jest ok). Poza tym spotkałem się z opiniami (z którymi się zgadzam) że europejski sprzęt brzmi inaczej niż ten japoński. Ma po prostu takie bardziej miękkie, pełne i relaksujące brzmienie. Przeważnie nie brakuje mu tej ciepłoty i muzykalności i nie jest taki sterylny (chociaż to nie jest reguła bo telefunkeny z lat '80 są takie lekko zimne i sterylne, ale nie w takim stopniu jak japończyki). Oczywiście w druga stronę też są wyjątki (starsze yamahy, denony, pioneery itd. ) tylko że za amplituner/wzmacniacz japoński brzmiący na poziomie takiego itt-8033 i sx-636 trzeba dać ok.400-600zł i więcej (taki itt podobno nie gra gorzej od najwyższych modeli innych japońskich producentów) Europejczyka brzmiącego na takim poziomie (jakiś stary telefunken lub inne stare niemieckie firmy) można dorwać za ~200zł. , a często mniej. Tylko philips ma ich wszystkich pod sobą najwyższymi modelami (amplituner 720 i wzmacniacz 561) jeśli chodzi o sprzęty nie kosztujące kroci jak accu albo mcintosh lub jakieś inne drogie marki/modele.

 

P.S prosty przykład trafo z philipsa 561 który pobiera z sieci 125w $_1.JPG a tu z denona pma-860 platka.jpg który pobiera niby 250w. Ciekawe czemu to z philipsa jest 1,5 raza takie (weź pod uwagę że twój denon ma ekranowane trafo, czyli w środku masz sporo mniejsze trafo niż wielkość ekranu bo toroid jest zalany dookoła żywicą). Kolejna sprawa to oszukana moc. Twój denon ma niby 80w przy 8 ohmach. Ciekawe bo mi wychodzi że ma 44w :D a mój philips ma nadwyżkę o paręnaście watów (philips podaje przy 4 ohmach 30w a mi wychodzi że ma 55w). Kolejna sprawa to kondensatory itp. Kolejny przykład: https://www.youtube.com/watch?v=ncZsX5vrPK0 w takim starym wzmacniaczu wszystkie kondensatory były ok a w japończyku i telefunkenach z lat '80 (niestety od lat'80 były już na japońskich częściach) często wygląda to tak: https://youtu.be/N8UqtEyszrQ?t=898 a to najwyższy model :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych Denonach nie ma toroida. W puszce jest standardowy transformator na kształtkach zalany masą z piasku i kleju. Co do jakości części a zwłaszcza kondensatorów to chyba jednak japońskie są lepsze - Chemicon, Rubycon, Elna. Po tych 30 czy więcej latach nie ważne jakiej firmy to i tak przyda się wymiana. Zwłaszcza te małe w stylu 10uF/50V mocno wysychają. Różnica dźwięku po wymianie jest na prawdę spora o czym sam się przekonałem na przykładzie kilku wzmacniaczy. A tak ogólnie to nie ma co generalizować że japońskie grają tak a europejskie inaczej. Skupić się na porównywaniu konkretnych modeli. Tak samo jak w przypadku samochodów narosły mity że francuskie się psują a 1.9 TDI to cud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych Denonach nie ma toroida. W puszce jest standardowy transformator na kształtkach zalany masą z piasku i kleju. Co do jakości części a zwłaszcza kondensatorów to chyba jednak japońskie są lepsze - Chemicon, Rubycon, Elna. Po tych 30 czy więcej latach nie ważne jakiej firmy to i tak przyda się wymiana. Zwłaszcza te małe w stylu 10uF/50V mocno wysychają. Różnica dźwięku po wymianie jest na prawdę spora o czym sam się przekonałem na przykładzie kilku wzmacniaczy. A tak ogólnie to nie ma co generalizować że japońskie grają tak a europejskie inaczej. Skupić się na porównywaniu konkretnych modeli. Tak samo jak w przypadku samochodów narosły mity że francuskie się psują a 1.9 TDI to cud.

Już kiedyś dyskutowaliśmy o kondensatorach ja miałem kilkadziesiąt wzmacniaczy (różnych) i mam odwrotne zdanie. Rubycon to wielkie g... , Chemicon i elna jeszcze ujdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kondensatorami to pewnie zależy od tego jak się używa takiego wzmacniacza. Inaczej wpływa na to ciche słuchanie a inaczej nagłaśnianie imprez, prąd spoczynkowy itp.

Nie, to nie robi różnicy. Różnicą jest tylko ile godzin ma przepracowane kondensator. Jeśli wzmacniacza używa się z głową i wybrało się właściwy to można go używać do nagłaśniania i głośnego słuchania.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły off-top nam się tutaj zrobił :P

 

Właśnie wracam z OLX i przynoszę: http://olx.pl/oferta/harman-kardon-pm655-vxi-super-stan-90w-CID99-IDeSDpb.html#dda29f913f

 

Dobre to to ? Opinie ma dobre, ale czy się spasuje...

Przede wszystkim nie wiadomo co jest w środku. Ja używanego wzmacniacza bez zdjęcia środka nie kupuje, a jak mi ktoś nie chce przysłać dokładnych zdjęć to odpuszczam. Jeśli był grzebany to często nie ma sensu poprawiać po kimś (jeśli się w ogóle da poprawić bałagan jaki ktoś zrobił). Z tego co pamiętam mieszkasz gdzieś w mazowieckim więc wyszukałem tylko w tym województwie .

http://olx.pl/oferta/super-wzmacniacz-koda-261-CID99-IDfzm5L.html#ffae318cc0

http://olx.pl/oferta/denon-pma-500v-wzmacniacz-CID99-IDfFUlr.html#92dc230e87

http://olx.pl/oferta/denon-pma-260-wzmacniacz-stereo-CID99-IDevdGj.html#539e4901ff

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereofoniczny-amfiton-50-202-CID99-IDfiVEJ.html#88da60e78f

http://olx.pl/oferta/amplituner-philips-604-klasyk-sprawny-CID99-IDeWr5P.html#08ae8bfe27

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-hi-end-px-3-stereo-koncowki-mocy-jakosc-CID99-IDda2hr.html#db9d84e43a

Najlepiej będą grały oczywiście te końcówki. Z tego co pamiętam to bazują na accu. Ta koda to chińczyk ale podobno całkiem niezły tylko cena przesadzona. Denon może być fajny i fajnie by się zgrywał chyba, ja bym poprosił o zdjęcia wnętrza, bo w tej serii to bardzo ważne (podobno naprawa tej serii wymaga sporo cierpliwości), Pma-260 za 100zł. warto wziąć chociażby na obudowę i inne ******ły jakbyś chciał te końcówki, ale on sam w sobie też jest całkiem spoko. Ten amfiton to czołg w dobrym tego słowa znaczeniu. Na pewno jest to jakaś fajna konstrukcja zachodnia (ruscy chyba cały sprzęt zgapili od zachodu), ale co to jest to nie wiem :P . Philips jak to philips powinno być ok, chociaż zachwytów nie będzie bo to nie seria rybie oczy.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/wzmacniaczyk-px-3-px-4_104820.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2644998.html

 

Tylko nie wiem czy w tej obudowie od denona się wszystko zmieści (pewnie nie). Musiałbyś poszukać jakiejś obudowy. Najprościej i najtaniej kupić jakiś sporych rozmiarów uszkodzony wzmacniacz i do niego to wpasować. Albo możesz napisać do faceta co to wystawia żeby ci za jakąś tam sumką zamontował do obudowy i uruchomił, a ty byś gotowca odebrał. Chociaż uważam że lepiej by było jakbyś to sam zrobił bo to robota w sam raz dla początkującego i byś się czegoś nauczył dzięki temu.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem jak się to ma zmieścić w tym denonie strasznie duże są :P Narazie się zapytałem tego gościa co on za toroida ma do sprzedania bo bez tego ani rusz :) Z tego co czytałem to się tam pakuje 250W transformator.

Fajnie by było jeszcze dostać budę od jakiegoś sprzętu Vintage z tymi wskaźnikami wysterowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą budą z jakiegoś wzmacniacza vintage to będziesz miał nie lada problemy żeby to dopasować. Ja mam kilka obudów od wzmacniaczy i do żadnej nie mogłem swojego wpasować bo obudowy fabrycznych wzmacniaczy są robione pod konkretne podzespoły. Podobno właśnie ta płytka jest bardzo mała to może dało by się wpasować do jakiejś innej obudowy. Ja chyba będę się zabierał za te monobloki k+h. Zrobię sobie 120w czystej mocy :D .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porponuje coś z tego

http://allegro.pl/onkyo-tx-2500-i6198804773.html

trochę cena do negocjacji ale warto

 

ps

Oskar

tak jakoś słuchałem luxmana L-190, L210, lv113, , 1040 a z sansui to RZ1500 tak wiem i taka brzydka 500 :D

tak wiem nie wszystkie modele,a i nie zagłądnąłem do srodka na czym to gra ;)

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą budą z jakiegoś wzmacniacza vintage to będziesz miał nie lada problemy żeby to dopasować. Ja mam kilka obudów od wzmacniaczy i do żadnej nie mogłem swojego wpasować bo obudowy fabrycznych wzmacniaczy są robione pod konkretne podzespoły. Podobno właśnie ta płytka jest bardzo mała to może dało by się wpasować do jakiejś innej obudowy. Ja chyba będę się zabierał za te monobloki k+h. Zrobię sobie 120w czystej mocy :D .

Na co Ci taka bestia ? :P

 

 

porponuje coś z tego

http://allegro.pl/onkyo-tx-2500-i6198804773.html

trochę cena do negocjacji ale warto

 

ps

Oskar

tak jakoś słuchałem luxmana L-190, L210, lv113, , 1040 a z sansui to RZ1500 tak wiem i taka brzydka 500 :D

tak wiem nie wszystkie modele,a i nie zagłądnąłem do srodka na czym to gra ;)

Coś mi nie działa ten link, ale z tego co na internatach widziałem to całkiem fajnie wyglądający amplituner (ale i tak stare ampli h/k wyglądają lepiej ;) ) i chyba nawet robiony w dual mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą budą z jakiegoś wzmacniacza vintage to będziesz miał nie lada problemy żeby to dopasować. Ja mam kilka obudów od wzmacniaczy i do żadnej nie mogłem swojego wpasować bo obudowy fabrycznych wzmacniaczy są robione pod konkretne podzespoły. Podobno właśnie ta płytka jest bardzo mała to może dało by się wpasować do jakiejś innej obudowy. Ja chyba będę się zabierał za te monobloki k+h. Zrobię sobie 120w czystej mocy :D .

Na co Ci taka bestia ? :P

 

 

porponuje coś z tego

http://allegro.pl/onkyo-tx-2500-i6198804773.html

trochę cena do negocjacji ale warto

 

ps

Oskar

tak jakoś słuchałem luxmana L-190, L210, lv113, , 1040 a z sansui to RZ1500 tak wiem i taka brzydka 500 :D

tak wiem nie wszystkie modele,a i nie zagłądnąłem do srodka na czym to gra ;)

Coś mi nie działa ten link, ale z tego co na internatach widziałem to całkiem fajnie wyglądający amplituner (ale i tak stare ampli h/k wyglądają lepiej ;) ) i chyba nawet robiony w dual mono.

 

To bez różnicy te końcówki i tak będą grały lepiej. Chyba że accuphase to szajs :P i o czymś nie wiem ;) .

Na co mi takie bestie? Im więcej mocy tym lepiej bo większa kontrola nad głośnikiem (tutaj oczywiście też damping factor jest jeszcze ważniejszy, ale to swoją drogą). Próbuję znaleźć coś co pobije zena/jlh i jest ciężko :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada bierz któryś z tych

http://allegro.pl/wzmacniacz-nrd-fera-v-150-i6215242143.html

http://allegro.pl/amplituner-philips-720-hi-fi-quadro-vintage-i6199410507.html#thumb/3

 

I potem dozbieraj sobie na jakieś porządne DIY :P albo uderz w DIY od razu. Wydaje mi się że nie ma w tej chwili nic co przebije tego philipsa w twojej kwocie. To sztuczne tworzywo. Papier wygląda inaczej, przynajmniej tak mi się wydaje z tego zdjęcia.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka membrana jest przeważnie cięższa i potrzebuje większej mocy do fajnego grania i trzymania ją za pysk co by się bas nie rozłaził i był kontrolowany. Tak na prawdę to chodzi o wydajność prądową końcówki ale nie będę mieszał :D


albo lakierowany papier. Westra/tvm też tak robiło.


Tutaj masz temat o tej ferze http://www.audiostereo.pl/fera-v150_62057.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Fera to nawet warta zaryzykowania za te 20 zł jak nikt nie podbije :)

 

P.S

Dopiero zauważyłem, że koleś dał cenę minimalną :(

 

P.S2

Odpisał mi koleś od tych końcówek, mówi, że może dorzucić toroida 300VA z napięciem 2x35 za 50 zł

Edytowane przez Mateosix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności