Skocz do zawartości
  • 0

Sluchawki do 1700zł


yekyl

Pytanie

Witam.

 

Żródłem dzwięku jest DAC Nostromo 5 oraz wzmacniacz lampowy Yaqin MS-30L.

Moje przestarzałe Sennheiser 380 pro nie nadają sie do tego zestawu, czas na wymiane słuchawek.

Szukam słuchawek w budżecie do 1700 zł

Słucham wszystkiego i to jest największy problem.

Zastanawiam się nad modelami Ultrasone Pro 900, Pro 2900 i Hifiman he-400(s?)

Skłaniam się jednak w kierunku słuchawek otwartych.

 

Z góry dziękuję za porady,

Pozdrawiam!

Edytowane przez yekyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Interesuje mnie szeroka scena, zrównoważone brzmienie, przede wszystkim dobry wokal ale tez chce usłyszeć smaczki każdego z instrumentów przy których odpłyne w świat muzyki. Jednak też takich, które na pobudke, gdy włącze cieżkie brzmienie wgniotą albo wyrwą z fotela swoim brzmieniem.

 

Tylko nowe.

Edytowane przez yekyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T90 - dla mnie świetne i uniwersalne słuchawki.

Bardzo ciekawe masz Sonurusy IV, klasyczne HD600 i HD650 i np ATH -R70x.

W tej cenie nie kupowałbym w ciemno. Szukaj osób ze swojej miejscowości lub sklepów gdzie możliwy jest odsłuch.

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla wielu ostre i nie do zniesienia:) w tym dla mnie.

Najlepiej jak kolega poslucha t90, ad900x, he500 czy nowy model he400 moze fidelio x2 czy m70x.

Rozne granie wszystko ja dobrym poziomie. Wtedy zobaczy w ktora strone chce isc. Bez punktu odbiesienia to jak kula wb plot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie straszy mnie dobór Ultrasonów i HE razem - to tak jakbyś nie wiedział czego chcesz do końca. Jak zwykle cos możemy podpowiedzieć ale najważniejszy odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, budżet taki, że pasowałoby samemu przetrzepać szeroko pojętą klasę średnią i wybrać co się podoba. Beyerdynamic wersje 250 lub 600 omów: DT880, DT990, Sennheiser HD600 i inne wymienione przez kolegów. Wcale nie jest powiedziane, że trzeba wydać całą kwotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już od paru lat nie mieszkam we Wrocławiu, więc nie mam możliwości odsłuchu. Pare lat temu sluchałem jedynie Ultrasone Pro 900 i byłem oszołomiony, ale wtedy miałem albo laptopa albo zwykłego grajka ze zwykłymi słuchawkami. Jestem na etapie dobierania sprzętu, zacząłem od wzmacniacza i daca. Chcę wycisnąć jak najwięcej, jeżeli w tym budżecie rozsądniejsze będą słuchawki poniżej 1000 to też takie kupie. Najwiekszy problem z jednomyślnością. Widzę że jednak bez odwiedzin Wrocławia się nie obędzie. Spisze Państwa propozycje i odsłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z mojej strony głos na: HD600, DT990 250 lub 600 Ohm. T90 też fajne, ale trzeba posłuchać, bo ktoś może nie lubić takich szczegółów i walnięcia. He400 też fajne w tej cenie, ale czasami wydają mi się trochę nijakie (bez charakteru). Ale wybór... cieszę się, że mam go za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głos na R70x - fajne, spójne granie, szczegółów dużo, w cięższym graniu mi kapcie wyrwały.

Potwierdzam.

Polecam recenzje na zakupku i audiofanatyku. Można sporo z nich wyczytać. A potem posłuchać. Można też spróbować z tym wzmakiem dt150 - te mogą (podobnie jak r70x) wyleczyć z chęci zakupu droższych sprzętów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności