Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe Sansa clip zip (do 80zł)


Dar1us

Pytanie

Poszukuje słuchawek dokanałowych do 80zł.

 

Odtwarzacz jakiego używam: Sansa Clip Zip

Muzyka jakiej słucham: Hip-Hop, Pop, Rock.

 

Aktualnie zastanawiam się nad:

 

BRAINWAVZ DELTA

SoundMagic ES18

 

Które będą lepsze pod ten odtwarzacz, a może jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?

Edytowane przez Dar1us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeszcze Philipsy SHE3590 potrafią ładnie zagrać, z tanich dokanałówek. Po wejściu droższych 3595, których nie słuchałem, 3590 chodzą już za 2 dychy, choć ja swoje wysłużone 3590 kupiłem za jakieś 60, po boom'ie na head-fi, porównującym stare SHE3580 do audiofilskiego sprzętu. Co do 3590, jest w tym trochę prawdy (charakter taki mają), i trochę przesady (jednak nie zagrają bardzo "hi fi"). Z tych 3, w zasadzie 4, (3580 dawno niedostępne) trudno byłoby wybrać (mój faworyt to chyba brainwavz, urok nowości, hehe) - ES18 mają z kolei przyjemnie wysycony dźwięk z fajniejszą, dla mnie, górą. A jednak to ryzykowny wybór, niektórzy są bardzo zawiedzeni tańszymi dokami soundmagic, i kabelek mają może nieco słabszy niż Philips'y (kabel wydaje się niezniszczalny w 90'kach). Ewentualnie można jeszcze rozpatrzyć w zestawieniu, tańsze, czy, któreś dopasowane cenowo, Soniacze MDR-EX (model powiedzmy 150-300, lub w skrócie, EX15 i wyższe - można się pogubić w oznaczeniach), ew. wszelkie Panas'y HJE, które też zdobyły swego czasu pewien fame. Jedne i drugie grają niegłupio i mogą być konkurencją. Nie zadowolą może zatwardziałych fanatyków, ale za 80 zł można kupić już nieco wyższy model, który mógłby podpasować użytkownikowi nie oczekującemu cudów za kilka dych. Tylko trudno zdobyć je do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja proponuję ściągnąć z Chin Takstary Hi-1200 albo VJJB K4. Przy nich Philipsy i BW Alpha są po prostu słabe. Delta, to już inne brzmienie, raczej nie dla fana muzyki, gdzie bas jest tak ważną składową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj jednakowoż - nie każdemu odpowiada brzmienie azjatyckich sprzętów, mają trochę inną ogólną charakterystykę od europejskich, można je uwielbiać, albo nie znosić. (Ja lubię "Chińczyki").

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeszcze napisz co to jest "brzmienie azjatyckich sprzętów", "charakterystyka od europejskich" i dlaczego Brainwavz czy Philips są tymi drugimi, a Takstary i VJJB pierwszymi. Bo miałem je wszystkie, większość ciągle mam i chciałbym się dowiedzieć, co mi umknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie to subiektywna opinia, nie chciałem Cię urazić :). Wynika z mojej myśli, iż wiele firm ma jakieś cechy wspólne charakterystyk swoich produktów.

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie czuję się urażony, bo nie ma czym, no ale chyba by wypadało napisać czym się różnią Philipsy, Brainwavz i Soundmagic od Takstara i VJJB, skoro jedne mają europejskie brzmienie, a drugie chińskie.

W końcu wyraźnie doradzasz na tej podstawie, więc warto byśmy wiedzieli o co chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No, podejmę się tego wyzwania. :) Dla mnie, rzadko mającego do tej pory kontakt z azjatyckim sprzętem, a w większości z niższej półki, lub tylko na odsłuchu, zawsze istotnym wrażeniem w kontakcie z tymi sprzętami było ich jakby inne wyprofilowanie pod względem częstotliwości, może miałem wrażenie, by te słuchawki grały z większym nastawieniem na wytworzenie głębi. Stąd moja uwaga; jakby europejski sprzęt cechował się częściej: bezpośrednią, a azjatycki bardziej "immersyjną" muzykalnością. Zawsze miałem takie wrażenie, jakiegoś wspólnego pierwiastka, zakładając zarówno Awei czy JBM, jak i HiFiMan, najbardziej mam na myśli jakby jednorodną w pewien sposób charakterystykę sprzętów projektowanych w Chinach. Nie wyśmiewam się z nich przecie. :) Może to autosugestia. czy jednak nie myślisz, iż coś w tym jest, że jedni doki z Chin kolekcjonują i ogólnie uwielbiają (chciałbym mieć z 200-300 zł na kolejny ship z focal, wszystkie padły :|), inni uważają wszystkie za bubel?

 

edit: Można też powiedzieć, że "chiński" profil jest od "europejskiego" o tyle inny, co wyższa jakość brzmienia, a niższa - materiałów, popularnych słuchawek marek takich jak pierwsze dwie z wymienionych.

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

(OT) Skoro nie udało mi się doradzić, to przynajmniej kogoś rozbawiłem. :o Łyso, można się posądzić o ksenofobię.

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

haha dawno się tak nie uśmiałem XD azjatyckie i europejskie brzmienie zaraz będzie jeszcze amerykańskie :D

 

żeby nie było OT to z swojej strony polece sony MH1C

Żarty żartami, ale trochę w tym prawdy jest - patrząc na wyższe modele, to amerykańskie słuchawki częściej mają tłusty i basowy dźwięk, europejskie mocniej stawiają na przejrzystość i górę pasma, a japońskie jak się trafi ;) Ale w tanich dokach? Jeden pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No, pociągnę trochę swoją argumentację, że gdyby to był jeden pies, to by nam może nie zależało na rozróżnieniu poszczególnych propozycji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeden pies gdzie były projektowane. Szczególnie że Brainwavz i Soundmagic z nieznanych powodów wylądowały w worku z "europejskim brzmieniem", a Takstary i VJJB w "chińskima". Co jest o tyle zabawne, że dwóch ostatnich chyba nawet na oczy nie widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

(OT) Fakt, samopoczucie mi dziś dopisywało, ale obyło się bez używek innych, niż rozsądne. :o Może zabrakło mi uwagi do naszej wymiany zdań, sorry.

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności