Skocz do zawartości

Sony A15 uszkodzone


Rekomendowane odpowiedzi

 

paratykus: nie Ty jedyny żałujesz sprzedaży

No to kilku żałujących już się uzbierało... ja właśnie wymiękłem i chcę z powrotem tego kurdupla.

 

p.s.

Nie wiem czy wytrzymam na tyle długo żeby upolować jakąś używkę, coś czuję że skończy się na zakupie nówki(tym razem pójdzie wersja Silver).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

paratykus: nie Ty jedyny żałujesz sprzedaży

No to kilku żałujących już się uzbierało... ja właśnie wymiękłem i chcę z powrotem tego kurdupla.

 

p.s.

Nie wiem czy wytrzymam na tyle długo żeby upolować jakąś używkę, coś czuję że skończy się na zakupie nówki(tym razem pójdzie wersja Silver).

 

Ja wytrzymam na razie, bo ekscytacja spowodowana DX80 trwa, tym bardziej, że nie mam czasu się porządnie nasłuchać, ale A15 zawita u mnie znowu, w to nie wątpię.

W sumie zrobię to dla jednego jedynego połączenia : A15+MX985=uwielbiam ten zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX pewnie fajny ale takiego hajsu nie wywalę, gdyby tak jeszcze trzymał na jednym ładowaniu chociaż 20 godz. to może. Niestety większość grajków odpada u mnie przez baterię, w tym aspekcie nie jestem w stanie iść na kompromisy... zamiast słuchać muzyki co chwilę spoglądam na poziom baterii( w Soniaczu nie musiałem się tym przejmować, w Cowonie też nie muszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

paratykus: nie Ty jedyny żałujesz sprzedaży

No to kilku żałujących już się uzbierało... ja właśnie wymiękłem i chcę z powrotem tego kurdupla.

 

p.s.

Nie wiem czy wytrzymam na tyle długo żeby upolować jakąś używkę, coś czuję że skończy się na zakupie nówki(tym razem pójdzie wersja Silver).

 

Ja wytrzymam na razie, bo ekscytacja spowodowana DX80 trwa, tym bardziej, że nie mam czasu się porządnie nasłuchać, ale A15 zawita u mnie znowu, w to nie wątpię.

W sumie zrobię to dla jednego jedynego połączenia : A15+MX985=uwielbiam ten zestawik.

 

Ja na pewno kupię A15 bo A25 jest zdecydowanie za drogie :/ Powiedzcie mi tylko bo nigdy nie łączyłem Mp4 ze wzmacniaczem kieszonkowym, można do A15 doczepić jakiś wzmacniacz np od Fiio ? Na codzień będę słuchał na BrainWavz M2 czyli pchełki do tego sobie ten kurdupel poradzi ale w domu często słucham na MDR-XB 600 do nich też pewnie wystarczy ale jakbym w przyszłości kupił jakieś większe np MDR-XB 1000 (marzenie) to poradził by sobie ze wzmacniaczem z nimi ? Pytam czysto teoretycznie :D

Np takie cudo i do tego A15 :) podejdzie to ?

http://www.headbeat.pl/produkt/fiio-a3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka możesz podłączyć ale tylko specjalnym kabelkiem WM Port, np. Fiio L5.

Problem polega na tym, że te kabelki nie są już produkowane a pozostałości kosztują coraz więcej, no i nie kupisz tego ustrojstwa w PL, pozostaje ebay.

 

Ze wzmaków, to ja bym brał po taniości Toppinga NX1 od majfrenda z ebay - tani i dobry sprzęcik, do tego na jednym ładowaniu ciągnie chyba coś około 100 godz.(mam nadzieję, że nie pomyliłem z SMSL Sap5).

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, Soniacz nie ma standardowego Line Outa jak np. Fiio X1. W przypadku A15 kabelek jack - jack nic nie da, musisz mieć coś takiego:

fiio_l5.jpg

Taka przyjemność kosztuje na chwilę obecną około 100 zł.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru się bawić w Ebaye :/ Naprawdę nie ma dobrego wzmacniacza do sony dostępnego w Polsce bez bawienia się w kabelki ?

Bez wdawania się w szczegóły : żeby podłączenie wzmacniacza miało sens, trzeba mu podać odpowiedni sygnał.Taki uzyskasz tylko przez WM Port.

Innej drogi nie ma. Tzn.możesz sobie podpiąć pod dziurkę słuchawkową grajka kabelkiem jack 3,5-->jack 3,5, ale dostaniesz wtedy taki sam sygnał jak na słuchawki, przepuszczony przez wewnętrzny wzmacniacz grajka.

 

edit: wszyscy pisaliśmy jednocześnie :P

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kabel k$wa 100zł no panie... ostro przeginają... no ale nic nawet jeżeli bym postanowił to jak rozumiem w polsce go nie dostanę tak tylko do sprowadzenia ?

Będą jeszcze droższe. Im ich mniej zostanie na rynku tym będą droższe.ZA pierwszy płaciłem 55, za drugi 75, teraz mówisz, że 100 ?

Hmmm, chętni i tak będą, a chomiki będę podnosić cenę.

Ciekawe jaką cenę osiągnie ten , który będzie ostatnim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kabel k$wa 100zł no panie... ostro przeginają... no ale nic nawet jeżeli bym postanowił to jak rozumiem w polsce go nie dostanę tak tylko do sprowadzenia ?

Co zrobisz, deficyt kabelków więc jest okazja do podnoszenia cen...

Gdybym się zdecydował na zakup A15, to można zamówić kilka sztuk L5 z US(przez pośrednika). Aktualna cena to 80 zł + ship(chyba około 20 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za kabel k$wa 100zł no panie... ostro przeginają... no ale nic nawet jeżeli bym postanowił to jak rozumiem w polsce go nie dostanę tak tylko do sprowadzenia ?

Będą jeszcze droższe. Im ich mniej zostanie na rynku tym będą droższe.ZA pierwszy płaciłem 55, za drugi 75, teraz mówisz, że 100 ?

Hmmm, chętni i tak będą, a chomiki będę podnosić cenę.

Ciekawe jaką cenę osiągnie ten , który będzie ostatnim ;)

 

Niedawno widziałem wersję DIY od china mena ale poznikały.

Była też wersja samej wtyczki WM Port z gniazdem jack... niestety też już wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga zabawa się z tego robi :P

Co zrobisz, nic nie zrobisz ;)

Sony mogłoby zrobić psikus wypuszczając zupgradeowaną wersję A15 z lepszym wzmakiem i wtedy można olać kabelki, zresztą do K551 i Audeo nie potrzebowałem wzmaka... chociaż zapas mocy by się przydał.

Jest też rozpiska WM Portu, tak więc nasi forumowi Magicy też pewnie zrobią.Kwestia za ile ?

Chyba wolę nie wiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Droga zabawa się z tego robi :P

Co zrobisz, nic nie zrobisz ;)

Sony mogłoby zrobić psikus wypuszczając zupgradeowaną wersję A15 z lepszym wzmakiem i wtedy można olać kabelki, zresztą do K551 i Audeo nie potrzebowałem wzmaka... chociaż zapas mocy by się przydał.

Jest też rozpiska WM Portu, tak więc nasi forumowi Magicy też pewnie zrobią.Kwestia za ile ?

Chyba wolę nie wiedzieć :D

 

Wiesz, nie musimy mieć przecież wtyczek z bursztynu czy macicy perłowej.

Mnie styknie nawet termokurczka w razie czego.

Na szczęście mam 2 kabelki.Jeden wyjeżdza z grajkiem. Drugi zostanie w szufladzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Droga zabawa się z tego robi :P

Co zrobisz, nic nie zrobisz ;)

Sony mogłoby zrobić psikus wypuszczając zupgradeowaną wersję A15 z lepszym wzmakiem i wtedy można olać kabelki, zresztą do K551 i Audeo nie potrzebowałem wzmaka... chociaż zapas mocy by się przydał.

Jest też rozpiska WM Portu, tak więc nasi forumowi Magicy też pewnie zrobią.Kwestia za ile ?

Chyba wolę nie wiedzieć :D

 

Hmmm mogli zrobić taki myk w A25 zamiast dodawać tylko jakąś daremną funkcję trzeba było grajka przystosować do działania Jack-jack :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś ruszyło w sprawie "kabelka" DIY do sprzętu Sony ?

Zapewne nie ale już niedługo. Jeżeli ktoś ma rozpiskę tego ustrojstwa, to proszę o jakiś link i wtedy uderzę do Jimmiego albo Perula, ewentualnie jeszcze do Maystra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego na ebay'u: http://www.ebay.pl/itm/1-ft-30cm-LINE-OUT-audio-cable-3-5mm-Stereo-plug-for-SONY-Walkman-MP3-w-WM-Port-/300506245559?hash=item45f79169b7:g:TgQAAOSw5VFWJacV

Trochę długi i trudno powiedzieć jak z jakością ale jest tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego na ebay'u: http://www.ebay.pl/itm/1-ft-30cm-LINE-OUT-audio-cable-3-5mm-Stereo-plug-for-SONY-Walkman-MP3-w-WM-Port-/300506245559?hash=item45f79169b7:g:TgQAAOSw5VFWJacV

Trochę długi i trudno powiedzieć jak z jakością ale jest tanio.

Najgorzej że z takimi chinolami jest o jakość miedzi w kablu, często nie ma czego tam lutować a nawet jak się uda to nitki można przegrzać i robią się łamliwe.

 

Ja tak dopadnę A15 jeszcze raz pomyśle o LODzie,

Bardziej istotne jest to pod niego chcecie podłączać bo bizona B1 to nie ma to sensu za duży jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności