Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne pod LG V10.


murderotic

Pytanie

Cześć, widziałem podobny temat, ale nie chciałem się podpinać, zatem...

...szukam słuchawek jak w tytule. Jako odtwarzacz posłuży mi LG V10, który jak się okazało po czasie gra lepiej niż moje FiiO X1. Jeśli chodzi o muzykę to jak pisałem w innym wątku raczej waga cięższa - death metal, metal progresywny, hc, metalcore. Czasem wpadnie jakiś rap lub jazz, ale w zasadzie mam w odtwarzaczu po jednym albumie z każdego z tych gatunków, więc to druga kolejność. Wygoda jest dla mnie też ważna. Cena - absolutny maks to 1100zł, ale może się nie udać więc dla bezpieczeństwa okolice 800-900zł. Konstrukcja - mogą to być słuchawki wokółuszne (wtedy raczej otwarte lub półotwarte), ale nie ukrywam, że wolałbym nauszne z racji rozmiaru i przyzwyczajenia do AKG K420.

Jeśli chodzi o dźwięk (tu będę używał terminologii amatorskiej) chciałbym aby dźwięk był klarowny, techniczny, analityczny. Lubię słyszeć wszystkie instrumenty, bez specjalnej dominacji któregoś, albo wokalu. Nie chciałbym aby zabrakło basu, ale nie takiego ciepłego rozlazłego który tłumi klarowność, raczej punktowy stonowany, ale wyraźny. Ma być go słychać, ale żeby głowy nie rozsadzał.

Jakieś tam wstępne typy po dwudniowej lekturze mam (w nawiasie napiszę co mi nie pasuje)

- Bayerdynamic T51p (nie do końca gada do mnie dizajn, wyglądają na średnio wygodne)

- Denon AH-MM300 lub MM200 (nie wiem czym się dźwiękowo będą różniło) - jeśli chodzi o wygląd i wielkość są dla mnie idealne

- Focal Spirit One S (czytałem, że dobrze grają, ale boję się że z racji konstrukcji bas mi nie podejdzie)

- Sennheiser Momentum M2 AEG Black (to samo co wyżej)

- Sennheiser HD-25 (jedyne czego się obawiam to wygoda)

- Musical Fidelity MF-200 (wada, nic o nich nie wiem)

Niestety za wiele nausznych nie znalazłem, więc liczę na pomoc. Ostatecznie, mając na uwadze preferencje dźwiękowe jestem na tak :)

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Amperiory mają innąkonstrukcję muszli + są aluminiowe + mają welurowe pady, HD25 są plastikowe + mają skórkowe pady.

Mimo weluru Ampierory mają naprawdę dobrą izolację, a od HD25 są wygodniejsze + grają żwawiej, z większą werwą.
HD25 wydają się bardziej właśnie "surowe, techniczne". Jednak jak na Ampierorach sobie Machine Heada załączyłem, to niemal kapcie mi zerwało, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A słuchałeś AKG K550/551? Są może poniżej budżetu ale zawsze możesz przeznaczyć resztę kasy na inne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A słuchałeś AKG K550/551? Są może poniżej budżetu ale zawsze możesz przeznaczyć resztę kasy na inne;]

 

Niestety nie. Wydają mi się za duże. Z tej dwójki wolałbym K550 ale tam znowu kabel 3m.

 

Amperiory mają innąkonstrukcję muszli + są aluminiowe + mają welurowe pady, HD25 są plastikowe + mają skórkowe pady.

 

Mimo weluru Ampierory mają naprawdę dobrą izolację, a od HD25 są wygodniejsze + grają żwawiej, z większą werwą.

HD25 wydają się bardziej właśnie "surowe, techniczne". Jednak jak na Ampierorach sobie Machine Heada załączyłem, to niemal kapcie mi zerwało, polecam.

 

Ostatni album MH przyznam, że ostatnio najczęściej leci u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K551 mają krótszy kabel. I z pilotem. Co prawda do apple, ale coś tam wyklikasz i na andku. Mazz jeszcze k545. Ale i jedne i drugie są duże. Ja bym chyba postawił na hd25/amperior. Sporo mniejsze, to samo sq. Brzydkie - mniejsza szansa, że ukradną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+ Sennheisery mogą wyglądać delikatnie, ale z tego co się czyta to pancerne są, póki nie będziesz siadać na pałąku to nie obawiaj się awarii

 

Ostatni album MH przyznam, że ostatnio najczęściej leci u mnie :)

Bo dobra płyta, ot co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanawiają mnie spore różnice w cenach wersji HD-25, które jak się okazuje różnią się tylko kablami. Jedna wersja jest zdecydowanie inna bo ma 600Ohm.

Tak czy siak kabel Amperiorów wygląda solidniej, no ale cena dwa razy taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle w necie znalazłem, HD 25-1 II są chyba najpowszechniejsze:

 

"HD25

  • impedance:

    • 70 Ω (HD 25-1 II)
    • 70 Ω (HD 25-C II)
    • 600 Ω (HD 25-13 II)
    • 70 Ω (HD 25-II)
  • cable length

    • HD 25-1 II: 1,5 m
    • HD 25-C II: 3 m (1 m)
    • HD 25-13 II: 3 m
    • HD 25-II: 2 m
  • SPL: 120 dB

  • Frequency response: 16 – 22,000 Hz (- 3 dB)

HD25 SP

  • impedance: 60 Ω
  • SPL: 100 dB ± 2 dB
  • Frequency response: 30 – 16,000 Hz (- 3 dB)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy kablach na stronie Sennka jest jeszcze podział na wtyki proste i kątowe, a kabel 3m jest opisany jako spiralny i że tyle ma po rozciągnięciu a normalnie chyba 1,5m

 

Edyta:

 

Pozwolę sobie jeszcze zacytować coś z forum "Nie wiem czy czytałeś to co pisał Sławek ale ten telefon ustawia tryb w jakim gra w zależność od impedancji słuchawek i z niskoimpedancyjnymi gra na pół gwizdka. Ogólnie to LG strzeliło sobie w stopę z tym. Raz gra z Saber raz nie...wzmacniacz...brak wzmacniacza etc. A użytkownik na dobra sprawę nie wie co się dzieje z telefonem."

 

Czyli na jaką impedancję powinienem zwrócić szczególną uwagę, aby V10 nie grał na pół gwizdka, bo z tego co widzę amperiory mają 18Ohm a HD25 70 Ohm - czyli te drugie powinny byc lepsze?

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj odebrałem, dziś odpaliłem Sennki HD 25-C II.

Kilka chwil wystarczyło, żeby stwierdzić, że to nie to.

Po pierwsze wygoda. Docisk dla mnie za mocny. Druga rzecz to kabel. Myślałem, że spiralny z racji grubości będzie najlepszym wyborem. Niestety jest sztywny, ciężki, niewygodny.

I na koniec najważniejsze dźwięk. Niby wszystko super, ale jakoś tak brak mi oddechu w dźwięku. Wszystko jest jakby w zamkniętym pudełku, przytłumione, przygłuszone.

Zdecydowanie zamknięte słuchawki nie są dla mnie.

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszesz, że zamknięte słuchawki nie są dla Ciebie, ale jak rozumiem Twoim głównym wyjściem audio jest V10. Dedukuję iż używasz go jako odtwarzacza przede wszystkim poza domem. W tej sytuacji inne słuchawki niż zamknięte mijają się trochę z celem. Mając 1100zł celowałbym w jakieś Bose qc25

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszesz, że zamknięte słuchawki nie są dla Ciebie, ale jak rozumiem Twoim głównym wyjściem audio jest V10. Dedukuję iż używasz go jako odtwarzacza przede wszystkim poza domem. W tej sytuacji inne słuchawki niż zamknięte mijają się trochę z celem. Mając 1100zł celowałbym w jakieś Bose qc25

Do tej pory używałem FiiO X1 z AKG K420 i na zewnątrz nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj odebrałem, dziś odpaliłem Sennki HD 25-C II.

Kilka chwil wystarczyło, żeby stwierdzić, że to nie to.

Po pierwsze wygoda. Docisk dla mnie za mocny. Druga rzecz to kabel. Myślałem, że spiralny z racji grubości będzie najlepszym wyborem. Niestety jest sztywny, ciężki, niewygodny.

I na koniec najważniejsze dźwięk. Niby wszystko super, ale jakoś tak brak mi oddechu w dźwięku. Wszystko jest jakby w zamkniętym pudełku, przytłumione, przygłuszone.

Zdecydowanie zamknięte słuchawki nie są dla mnie.

 

Nie wiem czy temat dalej aktualny, ale... są duże zamknięte słuchawki wokółuszne, które mają zdecydowanie większą przestrzeń od hd25. Hd25 pod względem przestrzeni w porównaniu do focal spirit classic czy akg k545 to jak schowek o powierzchni 4m^2 i salon o powierzchni 60 m^2.

Niemniej jako, że przymierzam się do zakupu LG V10 mam pytanie: czy zakupiłeś już jakieś inne słuchawki i je sprawdzałeś? Jak wrażenia z uzytkowania samego smartfonu?

Edytowane przez fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności