Skocz do zawartości

DAC/AMP do HD650


Rekomendowane odpowiedzi

 

Przyznam szczerze, że trudno mi sobie wyobrazić drażniącą górę na lampowym T1 z ciepłymi i gładkimi HD650.

Podpisuję się tym stwierdzeniem. Wstępnie sprawdzałem je na aune s16+esspresivo - e, a kolega @Hakuri , u którego teraz są na aim sc808+shiit lyr i nic podobnego nie zaobserwowalismy. Wręcz odwrotnie, próbujemy je wydobyć z tej ciepłej , sennej melasy w której pływa ich brzmienie.

W wolnej chwili ktora pewnie szybko nie nastąpi też sparuje je z aune t1 mk2, bo mnie to zaciekawiło również.

 

Ja z Aune T1 zdjąłem je po 30 sekundach.

Taki muł to jest akceptowalny w jakichś logitechach za 40zł. dźwięk się ciągnął jak mordoklejka. Podmiana lampki na jaśniejszą poprawiła sytuację, ale dla mnie te słuchawki bezwzględnie potrzebują ostrego jak żyletka źródła, a nie ocieplania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem T1 MK2 z HD650, jeżeli chcesz coś zmienić to polecam lampe Geanalex Zloty Lew- koszt 180zł, ewentualnie przesiadkę na HA-3, jak nie masz co z kasą robić, bo to dużo więcej.
Standardowa lampa do pudełka.

 

hechlok, jestem ciekaw Twojej opinii z jutrzejszych testów.
Odkładam kasę na te klocki co masz, ciekawe kiedy i czy nazbieram, hehe.

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kolego tesle za "5zł", ponoć pięknie zamulają, a nie będziesz się pakował w lampy za 180zł, jak nie będzie różnicy to zmieniaj słuchawki, kup jakieś beatsy a 650 oddaj mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Aune T1 przyniósł, także zabieram do domu i podpinam. Wieczorem lub jutro rano napiszę, jak to gra.


Hm.... Aune T1 mk2 z HD650 gra IMO naprawdę niedobrze - wolno, ciasno, z zerową rozdzielczością. Wszystko jest za mgłą. Po podłączeniu do Mojo robi się już lepiej - szczególnie w kwestii rozdzielczości i napowietrzenia - nadal jest jednak ciemno i budyniowo. Z Cayinem jest naprawdę fajnie - słuchawki dostają sporo przestrzeni, pojawia się wyraźniejsza góra, jest natomiast zachowany ich ciepły i przyjemny charakter. Różnice między tymi trzema źródłami w przypadku HD650 są bardzo wyraźne - to nie delikatne akcenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Aune T1 przyniósł, także zabieram do domu i podpinam. Wieczorem lub jutro rano napiszę, jak to gra.

 

Hm.... Aune T1 mk2 z HD650 gra IMO naprawdę niedobrze - wolno, ciasno, z zerową rozdzielczością. Wszystko jest za mgłą. Po podłączeniu do Mojo robi się już lepiej - szczególnie w kwestii rozdzielczości i napowietrzenia - nadal jest jednak ciemno i budyniowo. Z Cayinem jest naprawdę fajnie - słuchawki dostają sporo przestrzeni, pojawia się wyraźniejsza góra, jest natomiast zachowany ich ciepły i przyjemny charakter. Różnice między tymi trzema źródłami w przypadku HD650 są bardzo wyraźne - to nie delikatne akcenty.

Jaka lampa u Ciebie w tym t1?

 

Wystukano na słuchawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Słuchawek nie zamierzam zmieniać, bo uważam, że podłączone nawet pod sam telefon grają 100 razy lepiej niż beatsy w tej samej cenie, ale po przemyśleniach chciałbym chyba jednak kupić do nich coś innego i do tego fajnie jakby był to sprzęt przenośny, który mógłbym podłączyć do telefonu. Aune wystawiłem już na sprzedaż i jak tylko się sprzeda zakupię coś innego. Maksymalna kwota jaką chciałbym przeznaczyć to wspomniane 1000 zł i mój pierwszy typ to ibasso d-zero mk2

Zdaję sobie sprawę z tego, że to krok w nie najlepszą stronę, ale aune znacznie ogranicza mnie w kwestii używania tych słuchawek i do tego nie podchodzi mi dźwiękowo. Czy w tej cenie jest coś co możecie mi zaproponować i czy w ogóle jest sens kupować coś przenośnego do tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos hd 650 - odkryłem ciekawą synergię miedzy nimi a playerkiem sony x1050, rozdzielczo , detalicznie, muzykalnie, nie walą basem,tyle ile trzeba, w sam raz dla wieczornego plumkania. Odchudziły się na nim pewnie w wyniku braku mocy. Dla pewnych gatunków jest to optymalne.

 

Tyle że nie takie było założenie twórców i pewnie ostro pojechałem pod prąd audiofilski, ale spędziłem w ten sposób kilka miłych wieczorów:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności