Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Ciemne wokółuszne pokrewne do Nightowl ~1000 zł


d_nac

Pytanie

Brzmienie 

Szukam czegoś co dobrze uzupełni HD600 - chodzi o ciemne, ale rozdzielcze granie, z wyraźną sceną i dosyć "dużym" brzmieniem. Idealnie wpisywały się w ten schemat Nightowle, ale niestety ta ich pseudoskóra na padach i headbandzie mnie uczula i muszę się z nimi pożegnać. Najlepiej żeby była to konstrukcja zamknięta, ale nie jest to warunek konieczny. 

 

W skrócie - szukam Nightowli, nie będących Nightowlami :) (E: najchętniej nówki, choć w przypadku wybitnych używek mogę naciągnąć tę regułę)

 

Moje tropy 

Najbardziej pasują mi tutaj HD650, ale nie wiem czy to nie będzie prawie to samo co HD600 i czy jednak nie będzie to słabsze jakościowo granie niż NO. Gdyby mógł się wypowiedzieć ktoś, kto mixował HD650 z Nightowlami i HD600, to będę wdzięczny. 

 

Drugi trop to Fidelio X2, ale z tego co widzę, to nie ma ich gdzie sprawdzić obecnie. Ewentualnie jakieś kombinacje z modami T50RP MKIII, które też mam w okolicy. 

 

Napęd

Grałoby to głównie z Aune T1 , Dragonfly'em Red i LG V30, więc najlepiej żeby nie był to wysokoohmowy potwór. 

 

Gatunki

Fajnie jakby to był allrounder, coś co zagra i hip hop,  i klasykę, i elektronikę, i rock, i metal, bo to wszystko męczę na codzień. 

 

Budżet

W granicach obecnej ceny Nightowli, powiedzmy 1000-1500, ale jak coś będzie poza tymi granicami, to też z chęcią sprawdzę. 

 

Co sprawdzałem

Przerabiałem już DT770, T50RP, Momentumy, CALe, HD598, K550, i parę innych. Poza Nightowlami najbliżej założeń były K550 MKII. W zasadzie bym celował w MKIII, ale z tego co widziałem AKG mocno po****dło po mariażu z Samsungiem. Poza tym słuchałem różnych MDR 7506, SRH840 SRH940, HP1000, DT880 i DT990 - gdyby odciąć z DT990 górę, to pewnie nawet by pasowały ;) 

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sonorous III na padach oryginalnych lub bardziej na padach HM5, aczkolwiek na tych drugich potrafią dokopać basem. Ewentualnie, jak już Compton wspomniał, PM-3.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, tych Sonorousów i Oppo będę musiał posłuchać przy najbliższej okazji. Z recenzji Sonorousów widzę, że może być aż za "smoliście", ale zapowiada się ciekawie. 

 

A co myślicie o HD650 - ma to sens z perspektywy brzmienia Nightowli? Co do porównań z HD600 widziałem różne opinie - od tego, że są prawie takie same, do takich, że to dwa przeciwległe bieguny. Z tego co ostatnio posłuchałem na AVS, to 650 grały zupełnie inaczej niż moje 600, inna sprawa, że warunki odsłuchu były takie sobie, no i obstawiam, że słuchawki były niewygrzane, bo całe stoisko wyglądało jakby dopiero je rozpakowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, d_nac napisał:

Najbardziej pasują mi tutaj HD650

 

To może Shure 1540? 

 

Wiadomo, wykresy to nie wszystko, ale z tego co pamiętam to zarówno HD650 i te Shure grały mi raczej przyjemnie niż nieprzyjemnie :) Dobrze nasycony, ciemny dźwięk. One mają pady z alkantary, raczej wygodne ale też trochę niestandardowe. W razie czego być może dałoby radę zrobić im swapa nausznic np. z otwartych modeli (1440/1840), starszych konstrukcji typu 840/940 (chyba pasują), czy nawet - już chyba standardowo - Brainwavz HM5. Na headfaju ludzie wstawiali im takie pady. 

Na alle wisi jedna sztuka ale lombard, wychodzi podobnie do nowych Owli z promocji. 

fr.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może zamiast zmieniać na siłę słuchawki które ci odpowiadają i które trudno zastąpić sprzętem w podobnym budżecie poszukaj sposobu wymiany samych padów? W zestawie masz 2 pary - obie uczulaja? Jeśli tak to może jakiś specjalista podejmie się wymiany samego materiału... Albo zamów pady zastępcze od chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do wymiany padów sam myślałem nad tym, choć każda zmiana jakoś tam wpływa na dźwięk, a Owle pewnie najbardziej Owlowe są na tych skóropodobnych. 

O SRH1540 sam myślałem też - nawet mam do nich pady, bo sprawdzałem je z T50RP, więc wiem w czym rzecz :)

Dzięki wszystkim za pomoc - pewnie w najbliższych tygodniach wybiorę się posłuchać Oppo, Shure'ów i Sonorousów, chyba że jednak NO przetrwają po lekkich przeróbkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@d_nac a słuchałeś w ogóle Owli na oryginalnych welurach? Tych w komplecie? Bo piszesz tylko o problemie ze skóropodobnymi.

Każdy lubi co innego, ale ja wolę zdecydowanie na welurach. Wokal dla mnie jest lepszy na HD650 niż na Owlach. Ale słuchałem na AVS hawków chwilę i też bardziej mi się podobały niż owle. Jazz? Chyba najlepiej wychodzą na AQ klimaty ECM. BTW wcale nie są to takie ciemne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem na welurach i dla mnie to już nie to - zmieniają Owle w bardziej klasyczne, zrównoważone brzmienie, a mi się w nich podoba właśnie ta cieplejsza, ciemna strona ich mocy ;) 

Hawków słuchałem i dla mnie z kolei są mocno wycofane, co pewnie ma swoje grono amatorów, ale wolę jednak ten krok do przodu, które robią Owle. 

Chyba, że jest tak, że welury ożywają dopiero po jakimś czasie jak się ugniotą, a na początku jest dosyć sterylnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, d_nac napisał:

Hawków słuchałem i dla mnie z kolei są mocno wycofane, co pewnie ma swoje grono amatorów, ale wolę jednak ten krok do przodu, które robią Owle. 

 

W jakim sensie wycofane? Któryś zakres, np. wysokie tony? Czy chodzi Ci o prezentację sceny i to masz na myśli, pisząc "krok do przodu"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Rotgut napisał:

 

W jakim sensie wycofane? Któryś zakres, np. wysokie tony? Czy chodzi Ci o prezentację sceny i to masz na myśli, pisząc "krok do przodu"? 

 

Nie wiem, czy to było na myśli, ale jako osoba swojego czasu porównująca Hawki i Owle mogę powiedzieć, że Hawki faktycznie prezentują scenę dźwiękową z pewnym oddaleniem, natomiast Owle są bardziej bezpośrednie i skupione.

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wycofane w sensie dosłownym, nie konkretnych pasm, tylko raczej odległości. Nie wiem jak to nazwać - nie jest to dla mnie typowa scena rozszerzona na boki, bardzie jakby się stało w pewnej odległości od muzyki - ciężko to opisać, ale jest to dla mnie jakiś wyróżnik tego jak Hawki grają - trzeba sie jakoś wsłuchać w  to co one przedstawiają. Krok do przodu w przypadku Owli oznacza, że te brzmienia są bliższe, jakoś znormalzowane względem tego co słychać w Hawkach. Oczywiście pewnie zależy to od źródła, może to jest efekt jakiegoś nieodpowiedniego napędzenia tych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, d_nac napisał:

może to jest efekt jakiegoś nieodpowiedniego napędzenia tych słuchawek. 

 

One tak po prostu grają. Owle są zresztą zamknięte, więc nie powinno dziwić przybliżenie sceny dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności