Skocz do zawartości

Disco, Soul lata 60-te, 70-te, 80-te


Michael1986

Rekomendowane odpowiedzi

Wieeelgachny like za Funkin' for Jamaica. Znam, ale jeszcze nie widziałem tego video, a zawsze intrygowała mnie ta wokalistka i ciekaw byłem jak wygląda. No i się w ogóle nie rozczarowałem. Poza tym bardzo lubię Toma Browna. Tak à propos to oni tam mają na myśli dzielnice Jamaica w NYC, a nie kraj.

 

 

Evelyn Champagne King - Nobody Knows (1977):

 

 

 

Jackie Moore -This time baby (1979):

 

 

 

Geraldine Hunt - Can't Fake The Feeling (1980): To jest naprawdę niezłe i sporo przerabiane przeze mnie - mam spory sentyment do tego utworu

 

 

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeelgachny like za Funkin' for Jamaica. Znam, ale jeszcze nie widziałem tego video, a zawsze intrygowała mnie ta wokalistka i ciekaw byłem jak wygląda. No i się w ogóle nie rozczarowałem. Poza tym bardzo lubię Toma Browna. Tak à propos to oni tam mają na myśli dzielnice Jamaica w NYC, a nie kraj.

 

no wokalistka konkretna:D cos mi sie ostatnio murzynki zaczely podobac a ta jest goraca bez dwoch zdan;)

 

JOHNNY TAYLOR~WHAT ABOUT MY LOVE 1981

 

 

 

 

 

Lee McDonald - I'll Do Anything for You 1981

 

 

 

 

Edytowane przez Brombo Turtle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo widzę kolejna bomba - Johnny Taylor.

 

Jermaine Jackson - Let's Be Young Tonight (1976): starszy brat M.J'a

 

 

 

Double Exposure - Ten Per Cent [12"] (1976):

 

 

 

Toni Smith ‎– (Ooh!) I Like The Way It Feels (1983): Brombo poznajesz?

 

 

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toni Smith ‎– (Ooh!) I Like The Way It Feels (1983): Brombo poznajesz?

 

 

nie poznaje ale kawalek urywa dupe:D

 

Michele - Can't You Feel 1977

 

 

 

 

 

CAROL WILLIAMS - Can't Get Away (From Your Love) 1982

 

 

 

 

 

Jazzanova - Let Your Heart Be Free 2004

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo: Toni Smith, czy też raczej Thomassina Carrollyne Smith to właśnie ta wokalistka z Funkin' For Jamaica.

Carol Williams i Jazzanowa bardzo fajne. Carol Williams to słabo znam jej utwory po 1980, więc fajnie, że dałeś.

 

Two Tons O' Fun - One-Sided Love Affair (1979): duet Izora Armstead i Martha Wash znany później pod nazwą The Weather Girls.

 

 

PS. Sorry za jakość, ale tylko taka na YT. Ale za to świeżynka bo dopiero parę wyświetleń - szczerze pierwszy raz takie coś widzę.

 

Loleatta Holloway - Dreamin' (1976):

 

 

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo: Fajne hiciory sprzed lat. - jest tam prócz Disco także Soul, Neo-soul, New Wave/New Romantic i Smooth Jazz, Pop z 70/80/90-tych.

 

To jest naprawdę bomba. Genialny cover utworu Dennice Williams, duuuużo lepszy od dobrego przecież oryginału. I do tego praktycznie nieznany, wśród wielu innych coverów. Trafiłem na to kiedyś przypadkiem. Niezła perełka. W ogóle Art Webb ma bardzo fajne utwory. Bardzo charakterystyczny flecik.

Art Webb - Free (1977):

 

 

 

Początek bombowy. Reszta już tylko dobra. Ale tymi początkowymi zwrotkami ta piosenka podbiła moje serce. Taki bardzo "dżunglowaty". Podobny np. do ukrytego utwóry Slave Pearl Jamu, na końcu utworu Release Me

Taana Gardner - When You Touch me [Larry Levan Mix] (1979):

 

h

ttps://www.youtube.com/watch?v=d3wF_sXtEiE

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago bardzo fajny zespół.

 

Roberta Flack - Don't Make Me Wait Too Long (1979): Tu wersja dłuższa

 

 

 

The Gap Band - Oops Upside Your Head (1979):

 

 

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brombo: Leston Paul i Street Kids super :)

 

The Voices Of East Harlem - Take A Stand (1974):

 

Positive Force - We Got The Funk (1979):

 

B.T. Express - Funk Theory (1980):

Edytowane przez Michael1986
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności