Skocz do zawartości
  • 0

Tanie słuchawki + mikro czy gamingowe z wbudowanym mikro? 50-70 zł


Kucharsp

Pytanie

Witam Was.

 

Trochę się pogubiłem w tych wszystkich słuchawkach, testach, pozytywnych i negatywnych opiniach że postawiłem złożyć temat byście mi pomogli.

 

Pierwsza kwestia jest taka: Kupić słuchawki z wbudowanym mikro czy lepiej osobno słuchawki i mikrofon Zalman Mic1?

 

Wiem wiem... czytałem i najlepsza opcja to HD681 SuperLux, jednak cena z mikro przekroczy ponad 100 zł, także może kiedy indziej jak będzie zapas gotówki.

 

Do czego używam słuchawek? Użytek domowy, komputer, muzyka, rozmowy i czasem filmik na YouTube.

 

Zależy mi na dużych muszlach, wygodnych z "możliwymi" tonami niskimi.

 

Druga kwestia to wybór, co udało mi się wynaleźć:

 

Sony MDR-XD150 + Zalman ZM-Mic1

 

Philips SHP1900 lub SHP2000 lub SHP2500 + mikro zalmana

 

Panasonic RP-HT161E-K + mikrofon

 

Z wbudowanym mikrofonem:

 

ART X1 podobne niezłe słuchawki jak za 50 zł

 

Natec Gensis H44

 

Zalman 50Mm (ZM-HPS300)

 

Co uważać za możliwy wybór?

 

Może uważacie że jednak warto kupić coś innego?

 

Dziękuje z góry za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HS900 i Retro DJ mają podobny potencjał po modach, z tym, że Retro DJ bardziej granie w V (wycofany środek) i z lepszą izolacją od otoczenia (skórkowe pady a nie welur). Także wytrzymałość (kabla, pałąka) po ich stronie, poza padami, które szybko twardnieją i pękają. Co do wygody to jak dla mnie przewaga HS900 ze względu na pady.

 

SHP2000 to niższa liga, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość wysokich tonów, soniaków nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim przestań czytać opinie na jakichś stronach w Internecie (jeśli to robisz) typu ceneo i inne gdzie są jakieś opinie. Oczywiście nikt z forum nie ma takiej wiedzy żeby odpowiedzieć ci na pytanie o każdy model (przynajmniej tak mi się wydaje ;) ), ale moim zdaniem lepsza opinia kogoś kto się na tym zna i wie co pisze i ma porównanie do innych modeli niż takiej osoby z jakiegoś forum komputerowego lub ceneo/skąpca której to pierwsze w miarę normalne słuchawki i myśli ze są najlepsze :) sam tak swoje 1 lepsze słuchawki wybrałem i się mocno na tym przejechałem ;) (oczywiście przez jakiś czas myślałem że są idealne :P) a my próbujemy uchronić od błędów ;)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak Philipsy, to radziłbym jednak SHP3000. Wygodne, niezłe brzmienie i niezła przestrzeń, a można dostać za 50 zł. Sam trzymam w rezerwie i grają na tyle dobrze, że przesiadka z Pro80 nie boli. Jeśli chodzi o Sony, to moimi pierwszymi "poważnymi" słuchawkami były XD200 i jeśli od tamtej pory nic się nie zmieniło, to od serii XD uciekać jak najdalej. Brzmienie zamulone do granic możliwości.

 

Natomiast najlepszym wyborem będzie faktycznie dorzucić do HD681. Różnica w jakości dźwięku jest naprawdę znacznie większa niż wskazywałaby na to sama cena słuchawek.

 

No i co do HD202... Nie. Po prostu nie. Lepsze HD201 o każdej porze dnia i nocy (a też gorsze chociażby od Philipsów).

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności