Skocz do zawartości
  • 0

Tanie słuchawki + mikro czy gamingowe z wbudowanym mikro? 50-70 zł


Kucharsp

Pytanie

Witam Was.

 

Trochę się pogubiłem w tych wszystkich słuchawkach, testach, pozytywnych i negatywnych opiniach że postawiłem złożyć temat byście mi pomogli.

 

Pierwsza kwestia jest taka: Kupić słuchawki z wbudowanym mikro czy lepiej osobno słuchawki i mikrofon Zalman Mic1?

 

Wiem wiem... czytałem i najlepsza opcja to HD681 SuperLux, jednak cena z mikro przekroczy ponad 100 zł, także może kiedy indziej jak będzie zapas gotówki.

 

Do czego używam słuchawek? Użytek domowy, komputer, muzyka, rozmowy i czasem filmik na YouTube.

 

Zależy mi na dużych muszlach, wygodnych z "możliwymi" tonami niskimi.

 

Druga kwestia to wybór, co udało mi się wynaleźć:

 

Sony MDR-XD150 + Zalman ZM-Mic1

 

Philips SHP1900 lub SHP2000 lub SHP2500 + mikro zalmana

 

Panasonic RP-HT161E-K + mikrofon

 

Z wbudowanym mikrofonem:

 

ART X1 podobne niezłe słuchawki jak za 50 zł

 

Natec Gensis H44

 

Zalman 50Mm (ZM-HPS300)

 

Co uważać za możliwy wybór?

 

Może uważacie że jednak warto kupić coś innego?

 

Dziękuje z góry za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć. Generalnie raczej lepiej jest kupić osobno słuchawki i osobno mikrofon. Mniejsza awaryjność i możesz dobrać słuchawki pod swój gust. Jak będziesz kiedyś miał więcej pieniążków i będziesz chciał zmiany to mikrofon Ci zostanie i tylko słuchawki sobie wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam ale akurat tutaj nie doradzę bo brak mi doświadczenia i osłuchania. Możesz zajrzeć tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ .

Aha no i dobrze by było jakbyś jednak budżet do tych 100 PLN zwiększył bo w kwocie 50-70 nie z dużego wyboru.

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Z wymienionych znam Philipsy ale żadnego z tych modeli bym nie polecił, jeśli już to SHP2700 lub SHP3000.

 

Wybierając z tych osobiście zaryzykowałbym Zalmany - jakoś mi tak dobrze wyglądają :)

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje Wszystkim za rady :)

 

Czyli pozostaje coś z:

 

fatality

SuperLux

Zalman HPS3000

 

Wolałbym coś nowego, nie śpieszy mi się aż tak, także może coś upoluje :)

 

Jednak dalej jestem otwarty na propozycje i opinie.


Znalazłem jeszcze Philips SHM1900 słuchawki z mikro także może warto? cenowo mniej niż 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aha czyli odpuszczam, kurde no patrze za czymś nowym, wiem że w tych pieniądzach nie ma co wybierać i wybrzydzać ale nie chcę kupić czegoś za 50-70 zł co zagra jak coś za 10-20 zł...


Zostało coś z tych chyba

 

Natec Gensis H44

Zalman 50Mm (ZM-HPS300)

Sony MDR-XD150 + Zalman ZM-Mic1

Philips SHP2000 + mikro zalmana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawda jest taka, że większości tych słuchawek nikt (osłuchany z forum) nie słuchał, bo jest ich cała masa. Niewykluczone, że znajdą się wśród nich perełki. Ja np odkryłem Fatality HS800 oczywiście po modach, bo bez tego to tak sobie grają (za dużo basu). Już model HS900 jest lepszy - ma ten sam przetwornik, ale fabrycznie 2 z 4 dziurek z tyłu przetwornika przytkane w związku z czym nie wali tak basem :)

Tak jak pisałem wcześniej zaryzykowałbym te Zalmany, ale to tylko czysta ciekawość nie poparta żadnym odsłuchem :) - mało kto oferuje przetwornik 50mm w tego typu sprzętach w tej kategorii cenowej. Znaczy są np A4tech HS100 i grają całkiem przyzwoicie, ale nie polecę ich ze względu na skopaną ergonomię - chyba na małe dzieci były projektowane, bo na mojej średnio-dużej głowie nie da się ich ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak:

 

Sony MDR-XD podobają mi się ale to akurat najmniej ważne.

 

Philipsy z serii SPH czy ten Panasonic podejrzewam że i tak zagrają sporo lepiej od moich Natec Bear ale może się myle?

 

Natec Gensis H44 jeden z polecanych tanich słuchawek, jednak wielu uważa że do muzyki się nie nadają...

 

Zalmany także kuszą wyglądem i przetwornikami, jednak trochę obawy jest bym nie dostał czegoś co będzie równe moim i kasa w błoto.

 

HD681 lub Fatality bym z chęcią zakupił nowe, także rozgladam się za okazją lub krótko używanymi.

 

Zostają dwa modele które także mają niezłe opinie Genius HS-G500V i Modecom MC-828.


Znalazłem Sennheiser HD 201 Outlet Ole Ole z wysyłką 50 zł nie warto?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jak już pisałem Creative HS900 - przetwornik ten sam co w Fatality (HS800) i nie wymagają modu, żeby przyzwoicie grać (2 dziurki fabrycznie zasłonięte)

 

http://allegro.pl/creative-hs-900-super-sprzet-dla-gracza-f-vat-gw-i5822586329.html .

 

W mojej opinii są też wygodniejsze, bo mniej głowę ściskają (pady takie same).

 

PS. Retro DJ też dają radę (mam takie ;) ).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe i jak coś się wyjaśnia to się zaraz zaciemnia :P

 

OK ostatnie pytanie jak byście uszeregowali HS900, Retro DJ (są wygodne, mają jakiś bas?), Sony MDR XD150 i SHP2000?

 

Ogólnie dość ciekawe te HS900 ale wolę coś nowego i na gwarancji 2 latka, uznałem że mikrofon może dokupię jakiś dopinany na przewód lub stojący.

 

Widzę ogólnie polecane Retro DJ i SPH2000... SPH podobno mają dość dobre tony niskie ale z resztą jest gorzej, w Sony MDR 150 niskie tony średnie ale reszta jest ok, zaś ciekawi mnie jak w Retro?

 

Dodam że muzykę jaką słucham to dużo niskich tonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności