Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Duala CT1250 bierz haha :D Będziesz miał hybrydę "nienawiści" :D

Tak nawiasem samo radio za 99 PLN z usterką to taka trochę lipa.

W Concerto "pamięć" jest czysto analogowa i to jest piękne!

 

PS

Doszedł Dual CV1250 z CT1250 :P

Twór dziwny, dziki i nie bardzo kapuje dlaczego bez Loudness nie potrafi normalnie napędzić kolumn Heco Phon 2...

Idź Pan w wuj :)

Za to hmm, podoba mi się jak wypluwa dźwięk na słuchawki. Tak fajnie odmula mi Superluxy HD681 EVO MKII

Liczę w takim razie, że Concerto dopiero mi je odmuli. Kurna końcówki i kabelki dalej są w trasie...

Mówiłem bjt ftw! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź Oskar! Nie bardzo uśmiecha mi się taki klocek trzymać jako wzmaka do słuchawek :D

Chociaż wygląda całkiem fajnie :P

Chyba pojadę do Castoramy, kupię płytę, zrobię szafkę i tak sobie poukładam sprzęt jak na forum które linkował Amrowek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, przejściówki jeszcze nie mam z DIN na Jacusia :P

Poczta Polska ma mnie w nosie : (

Jestem ciekaw jak to się zgra wtedy. Bo kolumny grają jednak lepiej na Concerto. Jutro jadę jeszcze do Castoramy po kable głośnikowe. Te w HECO wypada spalić na stosie...

Apropo, natknął się ktoś z Was jak te Heco otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy maja rozkręcaną tylną ściankę, jeśli tak to przez tył, a jeśli nie to od przodu zmusisz się próbować dostać :P podobno proste to nie jest ;). Zawsze tak jest w kolumnach (to się tyczy wszystkich kolumn), jak kolumna ma rozkręcaną tylną ścianę to przez tył się do niej dostaje, jak nie to przez przód. Jakoś tam te głośniki musieli włożyć nie :P?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie mają one terminali , mi CV1250 phony 3 napędził, narazie muszę się wstrzymac z zakupami bo wybuliłem za Duale Cl620 wlasnie odebrałem z naprawy , wymieniona okleina i maskownice i troche mi się wir w kieszeni zrobił

 

 

ps

szafkę sobie sam majstruje, ale narazie się wstrzymałaem ze uwagi na zdefrałdowane fundusze na sprzęt vintage :P


nie no to już chyba lekkie przegięcie

http://olx.pl/oferta/kolumny-dual-type-cl172-stan-kolekcjonerski-CID99-IDe4IqH.html#cefbb122f3

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie mają one terminali , mi CV1250 phony 3 napędził, narazie muszę się wstrzymac z zakupami bo wybuliłem za Duale Cl620 wlasnie odebrałem z naprawy , wymieniona okleina i maskownice i troche mi się wir w kieszeni zrobił

 

 

ps

szafkę sobie sam majstruje, ale narazie się wstrzymałaem ze uwagi na zdefrałdowane fundusze na sprzęt vintage :P

nie no to już chyba lekkie przegięcie

http://olx.pl/oferta/kolumny-dual-type-cl172-stan-kolekcjonerski-CID99-IDe4IqH.html#cefbb122f3

Nie lekkie a zaje.....e ogromne przegięcie...no sory ale za 1500zl to mogę zrobić albo nawet kupic kolumny które te duale rozwalają tak że śladu po nich nie będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pudel czy tą pancerną płytę z przodu zdjaleś?

@Oskar trzeba mieć poczucie humoru zeby cenę zaporową walnąc.

Amrowek na początku przeczytałem "czy tą pancerna płytę z przodu zjadłeś" :P

 

Czasami jest tak że ludzie myślą że mają jakieś skarby, unikaty, hi-endy/sraj-endy itd. Gdy się próbuje im udowodnić, że to nie prawda, to nie chcą o tym słyszeć i słuchać a potem...widzisz jak to się kończy. Nikt oprócz osoby która się na tym zna tego nie kupi, bo te kolumny są po prostu dla kogoś nie obeznanego w temacie za brzydkie i choćby grały jak nie wiem co to ich nie kupi, a osoba która się zna, nigdy nie zapłaci tej ceny i też tego nie kupi. I koło się zamyka ;P. Facet będzie się z tym bujał, aż obniży cenę do 300zł. i ktoś to weźmie (tyle są te kolumny tak realnie warte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczylem juz Duale CL 620 :D pod TFK RA200 i po heco phon3, trochę mi brak góry w TFK w Dualu lepiej , muszę przyznac ze zjadają heco na śniadanie obiad i kolacje nie wspominając o podiwczorku i kawie w cenie do 150 zł bardzo opłacalny zakup. wszystkiego jest jak by wiecej wysokich srednich i niskich. Bas nie jest tak kontrolowany jak w heco .j, zchodzi nizej, m z uwagi ze dual u córki gra muszę chwilowo na TFKa słuchac a w nim brak jest góry. ale i tak nie jest zle daja radę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej analizy wynika, że te głośniki Duala są bardziej rozrywkowe i muzykalne, z dołem nie punktowym a takim rozbrzmiewającym. Cóż, nie moje granie :)

 

Zdjęcia Heco Phon2

 

gallery_23528_751_131136.jpg

 

Zdjęcie zrobiłem już jak kabel wymieniłem. Widać że ktoś albo upierd.. wcześniej kabel albo cholera wie co, bo oryginalny kabel jest na wtyczkach a w jednej kolumnie był lutowany.

 

gallery_23528_751_191252.jpg

 

Środek. Wata widać że ma już trochę lat. Jej wymianę mam w nosie. Nie szukam zmiany brzmienia. Na dole widać cynę. Oczywiście jest to produkt przeczący UE czyli mieszanka cyny i ołowiu.

 

gallery_23528_751_98235.jpg

 

gallery_23528_751_19138.jpg

 

gallery_23528_751_375004.jpg

 

Mały smaczek na koniec

 

Moje uwagi:

 

Kolumny delikatnie grzebane. Kabel w jednej kolumnie przerabiany tj, jeden kabel z pary jest lutowany a nie wciskany na złącze. Reszta nie jest ruszana.

Kable wymieniłem. Miedź o przekroju 1,5 mm2. Więcej do takiej mocy nie trzeba.

Dziurę w tylnej ściance musiałem powiercać. Była zbyt mała na kabel 1,5 mm2.

Edytowane przez Pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyście przeczytać vintagową minireckę dotyczącą słuchawek :P ? Mogę też dołączyć porównanie z innymi słuchawkami vintage, ale na niestety nie oryginalnych padach (ale mogę powiedzieć co się mniej więcej stanie z brzmieniem w porównaniu do oryginałów). Celowo nie wpisuje modeli żeby handlarze wpisujący w wyszukiwarkę sprzęty nie zobaczyli dosyć obszernego opisu :P i podbijali cenę za nie ;).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postaram się jakoś dzisiaj wrzucić ;).

Oto modele jakie pojawią się w recenzji tak naprawdę to nie recenzja a mini porównanie będzie (niestety forum uznało że edytowałem post z rana, miniaturki z modelami na dole) :) . Musiałem zdjęcia skompresować ale myślę że na potrzeby tego porównania wystarczy ;).


Ok jestem po pół godzinnym odsłuchu i już wszystko wiem :)

 

Więc: Japonia vs Niemcy no to jedziemy z koksem ;).

 

Dane techniczne (sony):

 

Type: dynamic headphone

Frequency Response: 20Hz to 20kHz

Maximum input: 1000mW

Impedance: 10Ω

Cord Length: 300cm

Weight: 350g

Year: 1979

Efektywność 102dB/mW

 

Dane techniczne (senki) (są to dane senków linear II, ale podobno jest to ten sam driver tylko że II grają jeszcze bardziej konturowo i mają większy kick na basie podobno I są równiejsze):

 

5 - 40000 Hz - 10 dB

10 - 25000 Hz - 3 dB

dynamic, sealed Diffuse-field loudness equalisation

300 Ω

94 dB

200 mW (as per DIN 45582) < 0.2 %

around the ears (circumaural)

3 N

215 g

 

Jakość materiałów, wykonania, budowa

 

Sony: jakość materiałów bdb (gdyby nie połączenie driver-wyjście przewodu z muszli można by powiedzieć że pancerne wykonanie), bardzo płytkie pady co dla osób z „odstającymi” uszami może być problemem,

Wielkość padów: w zależności od wielkości ucha albo są wokół uszne albo nauszne.

Typ:zamknięte

Przewód: solidny i gruby spiralny przewód, przypomina rozwiązania studyjne

Przetworniki: 70mm potwory z magnesem alnico (wygląda tak samo jak w innych wyższych modelach serii dr-s... ) można sobie obejrzeć na Google, w ogóle to chyba prawie ten sam przetwornik co w wyższych modelach tej serii (wyższe modele miały 14ohm a moje sony 10ohm ale poza tym różnic chyba nie ma)

 

Sennheiser: jakość materiałów też bdb aczkolwiek jak dla mnie z lepszych materiałów wykonane są sony (ale to osobista opinia)

Wielkość padów: wokół uszne

Typ:zamknięte

Przewód: taki sam jak w wyższych modelach sennheisera trochę cienki ale solidny, fajną właściwością jest możliwość odpięcia go od muszli.

Przetworniki: chyba 40mm ale pewności nie mam, z tego co mi wiadomo to podobne drivery do hd540, hd560 itd.)

 

Dźwięk:

 

Sony: ciepłe typowo vintagowe brzmienie,

-dużo basu, ale jest on w ryzach, kontrolowany, przy schodzeniu do najniższych partii fajnie wibruje, doskonale uzupełnia się ze średnicą, schodzi dosyć nisko (strzelał bym ok. 30-40Hz może 50Hz),

-średnie tony są zdecydowanie wysunięte na 1 plan i są ciepłe ale przy tym bardzo naturalne, zdecydowanie są one chyba najmocniejszą stroną tych słuchawek, cieszy zero sybilantów na średnicy,

-góra lekko schowana, ale przy tym szczegółowa, pomimo jej ogólnego wycofania czuć że jest obecna i nie brakuje jej w nagraniu. Oczywiście zero sybilantów, ogólnie łagodny charakter brzmienia, jednak nie jest to stłumione perfidnie i po chamsku, jest to zrobione „z klasą”.

 

Scena i stereofonia: jak na słuchawki zamknięte (szczególnie tak stare) jest ok, chociaż cudów nie ma, przeważnie scena lekko wysunięta poza głowę (ale naprawdę lekko), co do stereofonii to super słychać efekty stereofoniczne przepięknie oddają że np. bas gra w lewej słuchawce a potem przechodzi do prawej słuchawki (szczególnie na płycie JMJ aero, ta płyta jest po prostu najeżona takimi efektami)

 

Coś jeszcze :P : na Tori Braxton i Yello...potęga, czuje się jakby grały duże kolumny podłogowe a nie słuchawki.

 

Sennki:

 

-mało basu (to wina moich prowizorycznych padów po części, chociaż ogólnie te słuchawki maja opinie powściągliwych w basie), kontrolowany, potrafi zejść nisko ale moim zdaniem to za mało, szczególnie w porównaniu do japońskiego konkurenta, trzyma się raczej z tyłu,

-średnie dosyć naturalne chociaż o wiele chłodniejsze niż w sonych, dosyć mocno wycofane (u mnie to poważny minus bo lubię wypchnięte średnie tony), w tym polu sony zostawiają je daleko w tyle,

-góra w senkach jest szczegółowa i wypchnięta na 1 plan. Jest dobrej jakości, ale moim zdaniem jest jej o wiele za dużo (w tfk ra200 trzymanie jej na -2 lub -3 to norma), dużo szczegółów (trochę więcej od sonych ale nie jest to wielka różnica), jako że wole gdy góry jest mniej niż więcej to tu wygrywają dla mnie sony.

 

Ogólnie czuć pewne odchudzenie dźwięku które mi osobiście nie odpowiada wole jak mięska w dźwięku jest za dużo niż za mało :D

 

Scena i stereofonia: jak na słuchawki zamknięte (szczególnie tak stare) jest ok, chociaż cudów nie ma, przeważnie rozchodzi się na boki niż wgłąb, efekty stereofoniczne też na super poziomie jak w sony do tego nie mam zastrzeżeń w obu parach

 

Użyte utwory/płyty:

-yello „essential”

-Tori Braxton „Un-break my heart” (singiel)

-JMJ „aero”

 

P.S sony zgrają ze wszystkiego jak je wepniemy to nie będziemy chcieli wyjmować i będziemy się cieszyć ze je w tą dziurę 6.3mm wepchnęliśmy :P , sennki mają 300ohm i mniejszą efektywność, byle co ich nie napędzi.

IMGP0504.JPG

IMGP0506.JPG

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pudel

cyna ze srebrem powinna być

bez problemu ci zeszła na pancerna płyta czołowa z głośnikami po odkreceniu 6 wkretów?

Ja tych Duali słuchałem naTFK , na dualu nie ale chyba się skusze i zobaczę jak ida na CV1250..

a on jednak ma wiecej góry niż TFK, w TFK bas niżej schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pudel

cyna ze srebrem powinna być

bez problemu ci zeszła na pancerna płyta czołowa z głośnikami po odkreceniu 6 wkretów?

Ja tych Duali słuchałem naTFK , na dualu nie ale chyba się skusze i zobaczę jak ida na CV1250..

a on jednak ma wiecej góry niż TFK, w TFK bas niżej schodzi

Naprawdę...cyna ze srebrem :mellow: weź sobie jaj nie rób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności