Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Oskar, załamujesz mnie :D Ja o zestawie a Ty o słuchawkach :P

Amrowek, ale widać, że ktoś z tego korzystał jak trzeba a nie dmuchał na to :D

 

Przyszły mi dziś HECO PHON2. W sumie gdybym w takim pokoju miał coś większego to bym chyba musiał zbierać tynk ze ścian...

Są na taką powierzchnię idealne a pewnie i wystarczą na pokój nawet 3,5x4 [m].

Za 152 z wysyłką to deal idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmią fajnie, cieplutko.

W ustawieniach na zero (treble/bass) jest jakby za dużo dołu.

Gdy dam -1,5 na bass a 0 na treble to się robi ciemnawo, ale idealnie jest -1,5 bass / +1 treble.

Gra to tak jak mi się podoba.

Jeszcze będę miał okazje podpiąć je do Duala CV1250 z CT1250, więc wtedy się głębiej odniosę.

Na razie wszystko jest porozwalane. Amplituner otwarty, kolumny leżą na ziemi. Oczywiście plan już mam jak to porozkładać ale kurde końcówki mi dalej siedzą na poczcie w Prószkowie... cholerne polecone listy :P

Stan Heco Phon2 uważam za bardzo dobry,

gallery_23528_751_3016413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmią fajnie, cieplutko.

W ustawieniach na zero (treble/bass) jest jakby za dużo dołu.

Gdy dam -1,5 na bass a 0 na treble to się robi ciemnawo, ale idealnie jest -1,5 bass / +1 treble.

Gra to tak jak mi się podoba.

Jeszcze będę miał okazje podpiąć je do Duala CV1250 z CT1250, więc wtedy się głębiej odniosę.

Na razie wszystko jest porozwalane. Amplituner otwarty, kolumny leżą na ziemi. Oczywiście plan już mam jak to porozkładać ale kurde końcówki mi dalej siedzą na poczcie w Prószkowie... cholerne polecone listy :P

Stan Heco Phon2 uważam za bardzo dobry,

gallery_23528_751_3016413.jpg

Cieszę się że się cieszysz :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrowek, czemu szok? :D

Wziąłem to z całkowitej ciekawości tylko by porównanie mieć i zastanowić się naocznie nad samą budową sprzętu :)

Za 149 zł całość to nie pieniądz. Najwyżej pójdzie za tyle samo w pierony :P

A co do Heco, to są bez maskownic. Niepotrzebne mi :) Nigdy nie lubiłem kolumn z maskownicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrowek, czemu szok? :D

Wziąłem to z całkowitej ciekawości tylko by porównanie mieć i zastanowić się naocznie nad samą budową sprzętu :)

Za 149 zł całość to nie pieniądz. Najwyżej pójdzie za tyle samo w pierony :P

A co do Heco, to są bez maskownic. Niepotrzebne mi :) Nigdy nie lubiłem kolumn z maskownicami.

Eee...149 zł. to jest pieniądz ;) ja za mniej zrobię sobie otl-a do słuchawek więc...to o 149zł. za dużo :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz! Do słuchawek :D

Mi amp do słuchawek tak potrzebny jak słuchawkom Beats granie wysokimi tonami :P

 

Odnośnie tego Duala. Wybór padł tak o z du..

Po co? Możliwe, że pójdzie do dziewczyny dla której wygląd Concerto nie jest zbyt dobry :P

Edytowane przez Pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne heco

http://olx.pl/oferta/kolumny-heco-profesional-p-4000-vintage-70rok-CID99-IDe0Jxh.html#974088edd4

 

 

jesli kolumny nie otwierane i wszystko w oryginale to warto nawet doliczając koszt wymiany zawieszenia i odświeżenia forniru.

za moje B150 miałem propozycje kupna za 300 na czysto z oplaconą przesylką i nie działającym głóśnikiem. dziwne zę zaieszenie do wymiany tylko bu u mnie guma jest na wszystkich a to z '67/68 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne heco

http://olx.pl/oferta/kolumny-heco-profesional-p-4000-vintage-70rok-CID99-IDe0Jxh.html#974088edd4

 

 

jesli kolumny nie otwierane i wszystko w oryginale to warto nawet doliczając koszt wymiany zawieszenia i odświeżenia forniru.

za moje B150 miałem propozycje kupna za 300 na czysto z oplaconą przesylką i nie działającym głóśnikiem. dziwne zę zaieszenie do wymiany tylko bu u mnie guma jest na wszystkich a to z '67/68 rok

Nie, w heco, dualach i cantonach ( ipwenie jeszcze innych niemieckich markach) w pewnym okresie była stosowana pianka ;). Trzeba było te heco za tę cenę puścić do ludzi,rzadko ktoś daje taką cenę za niedziałające kolumny...bo można mieć wyższe modele w tej cenie ;)...sprawne

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar owszem ale tam jest guma na zawiasach. i ro w stanie idealnym, a kolumny tylko hm48-49 lat, za rok dwa stuknie im 50 :D . ciekawe ile niektoe dzisiejsze kolumny wytrzymaja.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli "dzisiejszym kolumną" nie puszcza kondy w zwrotnicy to tyle samo...amrowek bez przesady trzeba być tez obiektywnym ;). Poza tym każda kolumna z allegro jakiej byś nie kupił z allegro bez ściąganej maskownicy (czyli wszystkie chyba heco i sporo innych kolumn z tego okresu) ma taką budowę :) a co za tym idzie głośniki w takim stanie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondy a nawet zwrotnica to nie problem. W wielu kolumnach to tak prymitywny układ, że nawet na siłę można samemu zaprojektować nową.

Prędzej padnie sam głośnik, a zawieszenie to bardziej niż pewne. Stary sprzęt miał zapas, głośniki miały zapas a te z lat choćby 90 to zaraz przy większym obciążeniu mają ochotę się zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już chyba pisałem. U mojej Rodzicielki leży SSMF400H od Sony z Technicsem SA-EX140. Zakup z lat 90.

Kolumny niby 150W a amplituner potrafił mi w nich zniszczyć głośnik niskotonowy.

Niby te kolumny mają zapas a tu jednak taki psikus :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zapas mocy kiedyś a teraz to też różnica.

 

jeszce zależy jak były katonane te kolumny

a nóż trafił się jakiś basshead

 

a tak na marginesie

ile brakuje do kolekcji

http://www.vintageshifi.com/m2u2.php

 

:D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak do końca jak mówicie jesli chodzi o tą moc, oczywiście kiedyś były normy DIN które były o wiele bardziej restrykcyjne, ale jeśli wzmacniacz ma za mało mocy albo ma za mały damping factor to niestety, ale nie ma kontroli nad głośnikiem i stąd mity o mocarnych 15-20 watowych unitrach które palą głośniki swoją magiczną mocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, że mimo wszystko wzmacniacz około 40 wat na wyjściu potrafił zagrać ale mocy takim głośnikom nie dał a kontroli tym bardziej. Na małe pomieszczenie to dawało rady ale przy większym dawało pupy :)

Mimo wszystko zawsze na taką Unitrę, Diora, Radmora patrzę z uśmiechem bo to kawał historii a i często kawał wspomnień dla wielu ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, że mimo wszystko wzmacniacz około 40 wat na wyjściu potrafił zagrać ale mocy takim głośnikom nie dał a kontroli tym bardziej. Na małe pomieszczenie to dawało rady ale przy większym dawało pupy :)

Mimo wszystko zawsze na taką Unitrę, Diora, Radmora patrzę z uśmiechem bo to kawał historii a i często kawał wspomnień dla wielu ludzi :)

Dobrze że w dużej mierze już tylko wspomnień :P niestety jakby nie patrzeć na te sprzęty, to unitry były zacofane technicznie. Może taki tfk też nie jest jakiś nowoczesny schematowo, co nie zmienia faktu że potrafili z niego wyciągnąć o wiele lepszy dźwięk, tak naprawdę to przepaść jak z księżyca do Ziemii (nie wiem może to przez o wiele lepsze komponenty) a unitra zawsze brzmiała powiedzmy średnio, i bardzo mocno V-kowo. Nie wiem czym to było spowodowane, niestety tylko wielki brat i Ukraina robiła fajny sprzęt, a no i NRD-owcom też się jakoś udawało bardzo fajne rzeczy tworzyć tak naprawdę z niczego (tylko znowu mam wrażenie że oni mieli zupełnie innej jakości komponenty). U nas wychodziło jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ja bym tego tak nie oceniał.

Brzmieniowo miały V-kę i tego nie można zaprzeczyć. Natomiast są fanatycy takiego brzmienia i wiem doskonale że będą tacy ludzie będą sobie chwalili sprzęt o takiej charakterystyce brzmieniowej.

Technicznie też bym już aż tak nie oceniał Unitry. Nasza produkcja była zacofana z prostego powodu - ZSRR. Mieliśmy wspaniałych Inżynierów, ale nie mieliśmy w ogóle dostępu do sprzętu. W tamtych czasach by np. dostać układ Motoroli, ważny dla programistów to trzeba było poprosić ciocię ze stanów by wysłała i modlić się by dotarło.

Unitra nie była zacofana bo tak jej pasowało tylko ze względu na czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o sprzęt czy o oprogramowanie (przecież na takim układzie nie zrobi się końcówki mocy). Mieliśmy możliwości technologiczne zrobić bardzo dobry wzmacniacz (przecież dobry wzmacniacz można zrobić bez układów scalonych) przynajmniej w latach 70 bo w latach 80 byliśmy już za bardzo zacofani. W latach 70 i w niektórych wzmacniaczach w latach 80 (szczególnie tych z KDL) w ogóle nie było scalaków a jakoś grały bardzo dobrze. Dobrym przykładem są wzmacniacze NRD-owskie. Moim zdaniem to przedwzmacniacze i komponenty były największymi wadami Polskich wzmacniaczy. Nie wiem czy wiesz ale na początku lat 70 kupiono licencje na wzmacniacze (jestem pewien że na pewno na końcówkę mocy, co do przedwzmacniacza to nie wiem) od francuzów. I już w latach 70 (czyli od początku istnienia tego układu) ten układ nie był jakiś idealny. A niestety tego układu (tak naprawdę bez żadnych zmian, używaliśmy przez 20 lat). Podsumowując moim zdaniem od początku wybrali taki schemat i go używali przez 20 lat. Na końcu lat 80 ten schemat był tak bardzo archaiczny że brak słów (naprawdę nie wiem jak to nazwać ;) ). To samo co napisałem wyżej można odnieść do przedwzmacniaczy. Zresztą napisałem to samo co RS w jednym ze swoich filmów.

https://m.youtube.com/watch?v=EcrncPHjPt8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tunera panel przedni srebrny tak aby pasował do TFK RA200

te TFK RT200 co śa to jakieś takie indolentne są.

co byście polecili tak w cenie max do 130 pln .?

 

na razie znalazłem coś takiego

nr 1 http://allegro.pl/tuner-basf-d-6310-rewelacja-i5997566489.html

nr 2 http://allegro.pl/basf-d-6200-tuner-malo-spotykany-model-i5997914961.html

 

 

niby do kompletu ale

http://allegro.pl/tuner-fm-am-quartz-timer-tuner-rt-200-audio-i5869787624.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tunera panel przedni srebrny tak aby pasował do TFK RA200

te TFK RT200 co śa to jakieś takie indolentne są.

co byście polecili tak w cenie max do 130 pln .?

 

na razie znalazłem coś takiego

nr 1 http://allegro.pl/tuner-basf-d-6310-rewelacja-i5997566489.html

nr 2 http://allegro.pl/basf-d-6200-tuner-malo-spotykany-model-i5997914961.html

 

 

niby do kompletu ale

http://allegro.pl/tuner-fm-am-quartz-timer-tuner-rt-200-audio-i5869787624.html

Na tunerach się nie znam za bardzo także ja pasuję :P. Na pewno nie kupuj żadnego innego niż z przyciskami "mechanicznymi" czyli żadne sensory itd. Wystrzegaj się też tych z cyfrowym wyświetlaczem. Wyświetlacze z lat'80 nie były zbyt żywotne ;). Ja bym się patrzał tylko na analogową skalę.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duala CT1250 bierz haha :D Będziesz miał hybrydę "nienawiści" :D

Tak nawiasem samo radio za 99 PLN z usterką to taka trochę lipa.

W Concerto "pamięć" jest czysto analogowa i to jest piękne!

 

PS

Doszedł Dual CV1250 z CT1250 :P

Twór dziwny, dziki i nie bardzo kapuje dlaczego bez Loudness nie potrafi normalnie napędzić kolumn Heco Phon 2...

Idź Pan w wuj :)

Za to hmm, podoba mi się jak wypluwa dźwięk na słuchawki. Tak fajnie odmula mi Superluxy HD681 EVO MKII

Liczę w takim razie, że Concerto dopiero mi je odmuli. Kurna końcówki i kabelki dalej są w trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności