Skocz do zawartości

Bilet w przeszłość pt. Tanie granie niesłychanie


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

Super!!

Aż dodam sobie te sklepy do linków. Na Monster wpadłem kiedyś ale chyba źle szukałem.

Zamówię zapewne takie:

http://www.sklep.monster.pl/10uF-400V-AUDIO-KOND-MKP-MANT%284,40236,5248%29.aspx

http://www.sklep.monster.pl/8-2uF-400V-AUDIO-KOND-MKP-MANT%284,40236,5180%29.aspx

 

Bamboszek, jednak mają 8,2uF :)

 

A w Heco są kondensatory Elko (Wego) 8,2uF oraz 10uF na 20V a 47uF na 100V. Dostępne na ebaju za jakieś niebotyczne czasem kwoty.

Liczyłem jakie zabezpieczenie mi potrzebne. Wychodzi że wszystko ponad 20V jest git (zabezpieczenie 1,5 więcej od wyliczonego napięcia).

 

Dzięki Wam wielkie :)

 

PS

Doszły mi diny do Concerto. Kupiłem przelotkę z DIN590 na mini-jack i sobie słucham z moich ciemnawych i basowych Superluxów HD681 EVO MKII

Powiem tak, scena leci do tyłu. Muł ze słuchawek trochę ustępuje. Ale basu potrafi dodać w pierony, więc w Concerto bas przy nich mam na -3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!!

Aż dodam sobie te sklepy do linków. Na Monster wpadłem kiedyś ale chyba źle szukałem.

Zamówię zapewne takie:

http://www.sklep.monster.pl/10uF-400V-AUDIO-KOND-MKP-MANT%284,40236,5248%29.aspx

http://www.sklep.monster.pl/8-2uF-400V-AUDIO-KOND-MKP-MANT%284,40236,5180%29.aspx

 

Bamboszek, jednak mają 8,2uF :)

 

A w Heco są kondensatory Elko (Wego) 8,2uF oraz 10uF na 20V a 47uF na 100V. Dostępne na ebaju za jakieś niebotyczne czasem kwoty.

Liczyłem jakie zabezpieczenie mi potrzebne. Wychodzi że wszystko ponad 20V jest git (zabezpieczenie 1,5 więcej od wyliczonego napięcia).

 

Dzięki Wam wielkie :)

 

PS

Doszły mi diny do Concerto. Kupiłem przelotkę z DIN590 na mini-jack i sobie słucham z moich ciemnawych i basowych Superluxów HD681 EVO MKII

Powiem tak, scena leci do tyłu. Muł ze słuchawek trochę ustępuje. Ale basu potrafi dodać w pierony, więc w Concerto bas przy nich mam na -3 :P

Możesz nawet zamówić jakieś mkt jak będą taniej, to naprawdę nie ma różnicy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Nie chcę wydawać na to połowy ceny samych kolumn :D

Jedynie tolerancji bym nie chciał na poziomie 10%. Sprawdzę te MKT.

A czemu nie chcesz tolerancji na poziomie 10%, zwykłe elektrolity (w tych kolumnach są według tego co podałeś niestety elektrolity) mają czasami tolerancję nawet 20%, jakoś nikt się nie przejmuje, ludzie albo firmy takie kondy wsadzają do kolumn po 20 kafli a ty się przejmujesz w heco za 150zł :P ?

 

Tak na marginesie kupiłem dzisiaj za pół darmo (tak naprawdę jeszcze mniej ;) ) odtwarzacz DVD pioneera z DAC-em na 1/3 wnętrza :P gra to zaje....ie (egzemplarz z 2000 roku, a czyta płyty jak nowy, 2 model od góry w latach 2000-2005). Gra chyba lepiej albo na równi z cd-kami które mam. Soniacze znowu wskoczyły o klasę wyżej, zresztą cały tor wydaje mi się że też ;). Soniaczom to źródełko dodało góry (teraz jest naprawdę super już i nie jest taka wycofana), trochę przytemperowało bas (jest teraz równo/liniowo ale od czego jest w razie czego gałka bass :):D:lol: ), średnica troche się oddaliła i wreszcie pojawiła się scena dźwiękowa (co jak na stare słuchawki ze zwykłymi dynamicznymi driverami jest moim zdaniem zaskakujące :woot: ) i pojawiła się super przestrzeń i powietrze w dźwięku (tego w ogóle nie było przedtem).

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oskar chyba jestem za wygodny.

Nie czuje już tematu cd :-P

Amrowek, jaki hi-end? To będzie hyper-end :-P

 

jam Ci...

Taa na cd za wygodny a gramofon chciał jeszcze nie dawno (dobrze mi się kojarzy ? ;) ).

 

Skurczybyk pamięta :D

Gramofon to takie małe marzenie. Po prostu uwielbiam granie z vinyla jak i całą tą otoczkę, zabawę przy tym.

 

Jak już przypomniałeś. To jest coś wartego zakupu w rozsądnych pieniądzach? Korci mnie kupić coś co będzie miało komplet złączy oraz nawet USB jak w modelach Audio-Technica.

 

Apropo mojego TFK. Ze złącza słuchawkowego pcha to dźwięk o niebo lepszy od Duala. Jedynie muszę pogrzebać w potencjometrze i chyba się pokuszę o sprawdzenie całej elektryki na PCB w TFK.

Edytowane przez Pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oskar chyba jestem za wygodny.

Nie czuje już tematu cd :-P

Amrowek, jaki hi-end? To będzie hyper-end :-P

 

jam Ci...

Taa na cd za wygodny a gramofon chciał jeszcze nie dawno (dobrze mi się kojarzy ? ;) ).

 

Skurczybyk pamięta :D

Gramofon to takie małe marzenie. Po prostu uwielbiam granie z vinyla jak i całą tą otoczkę, zabawę przy tym.

 

Jak już przypomniałeś. To jest coś wartego zakupu w rozsądnych pieniądzach? Korci mnie kupić coś co będzie miało komplet złączy oraz nawet USB jak w modelach Audio-Technica.

 

Apropo mojego TFK. Ze złącza słuchawkowego pcha to dźwięk o niebo lepszy od Duala. Jedynie muszę pogrzebać w potencjometrze i chyba się pokuszę o sprawdzenie całej elektryki na PCB w TFK.

 

Ooo to jest prawdziwy gramiak i jeszcze jedna z moich zdaniem fajnej podświetlonych skal :P To tak żebyś się wziął i spełnij marzenie które jest całkowicie możliwe do spełnienia...trzeba tylko kupić gramofon :P

IMGP0551.JPG

IMGP0552.JPG

IMGP0557.JPG

IMGP0560.JPG

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITT 8033 i dual 1228 z wkładką shure m95. Jak masz upatrzony jakiś gramofon to zwracaj uwagę na to jaką wkładkę ma bo to też bardzo ważne dla dźwięku. Czasami się opłaca kupić jakiś niesprawny gramofon (taki żeby była igła do wymiany albo jakiś kondensator w środku, bo układ elektroniczny w gramofonie to przeważnie parę elementów i za parę złotych można mieć fajny gramofon) ja w odróżnieniu od innych osób polecam gramofon w pełni manualny (ewentualnie półautomat) im mniej do zepsucia się tym lepiej, a o ile gramiak nie jest skomplikowany elektronicznie to mechanicznie to zegarek w dużej skali (przynajmniej automat) manualne i półautomaty jeszcze nie tak strasznie. W tym moim dualu automatyka oczywiście też nie działa w pełni, więc mówię z doświadczenia (nie działa mi automatyczne rozpoczęcie odtwarzania po naciśnięciu start). Oprócz tego automatyka gramofonu jest bardzo wrażliwa na wstrząsy czyli transport/wysyłki jakbyś się uparł na automata albo pół-automata to tylko odbiór osobisty i sprawdzenie czy z mechaniką wszystko ok.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

jak jest dobrze rozłożony i zapakowany, jak ktoś wie jak to zrobić to spokojnie. a ja tam polece DD

coś takiego jak Universum F2002 jest to nic innego jak Micro Seiki DQ-44 różni się tylko naklejką.

 

PS

Duale CL620 podłączyłem do Duala CR1780 jest zajefajnie ,góra odetkana, bas nie taki już rozlazły, tylko sprężysty. ładnie schodzący ładna rozdzielczość i separacja, dobra scena. musze podłaczyć heco i zobaczyć jak się to zgra.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar

jak jest dobrze rozłożony i zapakowany, jak ktoś wie jak to zrobić to spokojnie. a ja tam polece DD

coś takiego jak Universum F2002 jest to nic innego jak Micro Seiki DQ-44 różni się tylko naklejką.

 

PS

Duale CL620 podłączyłem do Duala CR1780 jest zajefajnie ,góra odetkana, bas nie taki już rozlazły, tylko sprężysty. ładnie schodzący ładna rozdzielczość i separacja, dobra scena. musze podłaczyć heco i zobaczyć jak się to zgra.

jest ten DD tam jakoś normalnie zrobiony nie wpływa na sygnał?

 

Automat rozpoczyna automatycznie odtwarzanie i także je kończy

Półautomat tylko kończy automatycznie

Manualny jak sama nazwa wskzuje wszystko manualnie

Ogólnie to zależy jaki chcesz gramofon (czy taki czy tylko żeby grał, czy się wkręcisz z czasem, stawiam na tą 2 opcję :) ) wtedy musiałbyś się wystrzegać gramofonów z mocowaniem wkładki T4P bo do nich jest mniej igieł niż niż do normalnego 1/2 calowego mocowania i mają bardzo okrojone możliwości regulacji. Musisz jeszcze patrzeć czy gramofon ma również pełną regulacje ramienia bo jeśli nie i ma tylko antiskating i nacisk to możesz tam zastosować ograniczona liczbę wkładek. Co do napędu to ja nie jestem krytyczny i moim zdaniem to ma różnicę tylko w eksploatacji i trzymaniu obrotów, w dźwięku to nie robi różnicy (oczywiście jak ten napęd jest dobrze zrobiony i nie wprowadza jakiś śmieci n sygnał wyjściowy). W ogóle gramofon jest fajny z tego względu że jest w nim prosta podstawowa obsługa i wymiany (np. igła albo wkładka) i ma jeszcze jedna zaletę według mnie największy wpływ na dźwięk ma wkładka i tak naprawdę dobre ustawienie gramofonu. Muszisz też pamiętać że żeby mieć super dźwięk to potrzebujesz jeszcze dobry preamp gramofonowy, nie wiem jak jest w tfk, ale moim zdaniem o wiele lepszą opcją jest zrobić jakiś fajny oddzielnie, bo niestety ale preamp musi być dobry żeby był dobry dźwięk. A i jeszcze myjka do płyt, sam tego nie mam (na razie i to masakra jest) ludzie polecają knosti (podobno tanie i w miarę ok), można też zrobić samemu coś na wzór jakiś tańszych myjek, albo ludzie biorą też jakiś gramofon i zamiast koszyczka wkładki i tego wszystkiego mocują sobie szczotkę i mają myjkę do płyt. Amrowek polecasz coś z tych myjek?

 

Fajny grzmot

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , tylko trzeba igłę i płyty z kurzu czyścić.

a po za tym ma stroboskop, quarc na chinche jest :D

http://audiociklas.lt/catablog-items/micro-seiki-dq44-analogas-universum-f2002/

ale to Micro seiki jest i to najważniejsze

:P:lol:

 

a tu oryginał http://imged.pl/gramofon-micro-seiki-dq-44-hi-end-4190510.html

 

 

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/micro-seiki.htm

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , tylko trzeba igłę i płyty z kurzu czyścić.

a po za tym ma stroboskop, quarc na chinche jest :D

http://audiociklas.lt/catablog-items/micro-seiki-dq44-analogas-universum-f2002/

ale to Micro seiki jest i to najważniejsze

:P:lol:

 

a tu oryginał http://imged.pl/gramofon-micro-seiki-dq-44-hi-end-4190510.html

 

 

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/micro-seiki.htm

Z tymi igłami i kurzem to nie zawsze :P czasami trzeba płytę poprostu umyć niestety szczególnie że płyty się kupuje również i nie ma się wpływu czy jest do umycia czy nie (na allegro szczególnie). O tych microseiki mogę powiedzieć że ładnie wyglądają :) (te oryginalne przepiękne są, szczególnie te całe w drewnie taki jak ten który podałeś). I tak mniej ważne od tego jaki kupi gramofon (i czy w ogóle kupi bo z tego co widać to się nie napalił jeszcze ;) ) jest jaką wkładkę będzie miał założoną więc... :P To że ma chinche to akurat na minus ;) concerto ma DIN-Y

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i jak będzie sprawna elektronika to

ten

http://allegro.pl/laser-kss-210a-kss210a-kss-210a-oryginal-nowy-fv-i5971310861.html

chyba oryginał?

Niby tak...ciekawe czy to nie zdjęcie "poglądowe". A co do gramofonu ja bym szukał jakiegoś lekko uszkodzonego (tylko żeby mechanika była sprawna)...ja tak duala swojego kupiłem, za 20zł :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co podałem linka ma DIN :P

Rzeczywiście ma din-a, ale moim zdaniem to i tak cena mocno przesadzona (szczególnie za gramofon od handlarza), ja bym się osobiście przeszedł po komisach jeśli macie u siebie w mieście. Tam czasami można naprawdę okazję ustrzelić (przykładem niech będzie mój dual).

:woot::woot::woot::woot::woot::woot::ph34r::ph34r::ph34r::ph34r::ph34r::ph34r:http://bilder.hifi-forum.de/medium/380337/telefunken-rt200_278577.jpg

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności