Skocz do zawartości
  • 0

AKG Q701 vs AKG K612 vs Sennheiser M2 AEG vs Fidelio X1/X2


Zwierzix

Pytanie

Witam. Planuje zakupić, któreś z tych słuchawek lecz nie wiem, które będą lepsze. Wiem, że M2 AEG mają zamkniętą konstrukcję a reszta otwartą/półotwartą. Słuchawek będę używać raczej tylko w domu do słuchania muzyki, oglądania filmów, gier i czasami do odsłuchu gitary(rzadko). Najpierw chcę kupić słuchawki żeby potem w razie czego dobrać tor do nich. Dlatego najlepiej jak nie będą zbyt skomplikowane w wysterowaniu. Z takich ważniejszych kryteriów to: muszą być wygodne ponieważ będę w nich siedzieć od kilku do kilkunastu godzin i długi kabel(2m minimum) lub odpinany. Wiem, że K612 to połowa ceny reszty słuchawek ale często pojawiają się w polecanych słuchawkach i postanowiłem też je wrzucić do zestawienia.

Użytkowanie: muzyka=gry>filmy>gitara.

Pozdrawiam :)

PS. Aktualnym źródłem byłby iPod 5.5G i integra w MSI H81-P33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dlatego pytam od razu jaki dobrać AMP/DAC do słuchawek. Zapomniałem dopisać, że zależy mi na bardzo dobrym pozycjonowaniu ponieważ grywam bardzo dużo w Counter Strike'a. Stawiam bardziej na neutralność może nawet nieco ciepła. Byleby nie było zimno i jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Planuje zakupić, któreś z tych słuchawek lecz nie wiem, które będą lepsze. Wiem, że M2 AEG mają zamkniętą konstrukcję a reszta otwartą/półotwartą. Słuchawek będę używać raczej tylko w domu do słuchania muzyki, oglądania filmów, gier i czasami do odsłuchu gitary(rzadko). Najpierw chcę kupić słuchawki żeby potem w razie czego dobrać tor do nich. Dlatego najlepiej jak nie będą zbyt skomplikowane w wysterowaniu. Z takich ważniejszych kryteriów to: muszą być wygodne ponieważ będę w nich siedzieć od kilku do kilkunastu godzin i długi kabel(2m minimum) lub odpinany. Wiem, że K612 to połowa ceny reszty słuchawek ale często pojawiają się w polecanych słuchawkach i postanowiłem też je wrzucić do zestawienia.

Użytkowanie: muzyka=gry>filmy>gitara.

Pozdrawiam :)

PS. Aktualnym źródłem byłby iPod 5.5G i integra w MSI H81-P33.

Z wyżej wymienionych przez Ciebie zdecydowanie wybrałbym X2 - do grania/słuchania w domu sprawdzą się świetnie. Podane modele AKG trudno "napędzić", szczególnie 700stki są wybredne co do źródła. Jeżeli szukasz czegoś do grania, to scena musi być dość rozległa - momentum nie pasują pod to.

 

Może HD598 (te mają szeroką scenę i separacje - na wielu forach są polecane jako słuchawki do grania i muzyki + możesz w późniejszym czasie dokupić do nich jakiegoś mod mika) lub Phillipsy SHP9500.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD 598 łupią niemiłosiernie jakimś dziwnym basem, a poza tym średnica jest jakaś zamglona z jednocześnie krzykliwym kobiecym wokalem. Jedynie są wygodne.

To ja chyba jakichś innych HD598 słuchałem, bo jak dla mnie to miały zrównoważone, trochę ocieplone brzmienie.

 

Co do tematu, to K/Q701 po odblokowaniu basportów nie są już tak wymagające. Moje K701 po modzie bardzo fajnie się słucha nawet i z telefonu (SGS, SGS3).

No chyba, że więcej basu może być, to X1/X2 też jak najbardziej godne polecenia.

K612, ani Momentum 2 nie znam więc się nie wypowiem w ich temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do CS polecam AKG Q701 i do tego używane o2 i masz bardzo fajny zestaw, ale punktowy bas. Ja osobiście lubię taką prezentacje. Wielokrotnie jak słuchałem muzyki to potrafiłem obracać się za siebie, bo miałem wrażenie, że ktoś wszedł do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pojdz gdzies i posluchaj Fidelio X2.

Po dluzszym sluchaniu K551 jesli nie oczekujesz duzej zmiany to zmiana moze byc.

Sennki HD598 to bedzie polsrodek miedzy tym co sluchasz a X2.

AKG wypuszcza nowa wersje AKG K550 mk2 ponoc poprawione jest sporo w dzwieku min dodano basu.A jak dodano basu to raczej troche wypelnienia przy okazji tez.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle wszędzie jest pisane o Fidelio X2, że sam dzisiaj jadę je przesłuchać. Szkoda, że ich cena tak podskoczyła - w połowie zeszłego roku były po 990 zł.

Też miałem na nie hype. Grają rewelacyjnie. Ta scena, otwartość bajka. Jeżeli ktoś ma możliwości to chyba zawsze będę polecał słuchawki otwarte. Co do ceny to pytałem w mp3store i oferowali rabat po informacji, że jestem z forum więc cenę można znieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tyle wszędzie jest pisane o Fidelio X2, że sam dzisiaj jadę je przesłuchać. Szkoda, że ich cena tak podskoczyła - w połowie zeszłego roku były po 990 zł.

Cena byla ale w MM za tyle.Jesli sie nia sugerujesz to nie nie miej zalu bo to byly zwroty albo z wystawki.Kolega jak wzial do reki to powiedzial ze woli uzywki kupic.

Sam bym je kupil ale ostatnio moj portfel "zachorowal" na krater i jest w nim dziura gleboka :)

 

 

ps: Jak pojdziesz gdzies posluchac popros jak beda Fidelio M1 (chyba jest nowa wersja ale ona nie wiem jak gra) ale bardzo podobalo mi sie granie (byly na duzej promocji) w tej cenie M1 - taki tanszy odpowiednik Sennkow Momentum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Massdropie często są X2. Cena nie najgorsza, jakieś 220$ z shipem. Wracając do tematu, może dacie swój głos na któreś z tych słuchawek? Łatwiej mi będzie wybrać :D.

Edytowane przez Zwierzix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na Massdropie często są X2. Cena nie najgorsza, jakieś 220$ z shipem. Wracając do tematu, może dacie swój głos na któreś z tych słuchawek? Łatwiej mi będzie wybrać :D.

Dokladnie, doliczajac Vat i oplaty celne wychodzi jeszcze drozej, niz u nas. Ponownie polecam Denon-y z komisu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

ps: Jak pojdziesz gdzies posluchac popros jak beda Fidelio M1 (chyba jest nowa wersja ale ona nie wiem jak gra) ale bardzo podobalo mi sie granie (byly na duzej promocji) w tej cenie M1 - taki tanszy odpowiednik Sennkow Momentum.

 

 

Jadę do MM, sprawdziłem - nie mają M1 na stanie :<

 

Miałem dylemat HD 600 vs HD 650 vs Fidelio X2. Fidelio najprawdopodobniej wpasują się w moje preferencje, lubię ciepłe, dociążone brzmienie, do tego ta "ogromna scena". Dziś może się to jakoś rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tą ogromną sceną to bym uważał, żeby się potem nie rozczarować. Separacja dźwięków jest wyraźna, powietrze między dźwiękami jest. Ale dużo zależy od samego źródła. Mnie wielkością nie powaliła.

Większą sceną na pewno słyszałem np w dt990pro (te z kolei wymagają więcej prądu, i mogą kłuć ucho wysokimi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności