Skocz do zawartości
  • 0

Philips Fidelio X2 kontra Audio Technika ATH-R70X


ICTC

  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które lepsze do rocka, metalu i rapu (lubię mocny bas, nie przepadam za nadmiarem wysokich tonów)?


Ankieta została zamknięta


Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dla mnie X2 grają idealnie, przy Pink Floydzie się rozpływam :) polecam jeszcze zakupić do nich geek outa 450 na ebayu, sporo ludzi chwali to połączenie no i ja również się do tego dokładam. Jeśli nie daj Boże mi się jakimś cudem zepsują to zakupie je ponownie ;3 a jeśli chodzi o bas to chyba przez wymieniony kabelek delikatnie się on utemperował i grają bardziej szczegółowo. Mnie on absolutnie nie męczy, no ale jestem trochę basolubem to pewnie dlatego.

X2, faktycznie dobrze współpracuję z Geek Out 450. Dobrze kontroluje bas i co najważniejsze ma fajną plastyczną średnicę, która bardzo służy X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Geek Out 450 to nie tylko AMP ale i DAC - przerabiałem takie ustrojstwo i nigdy więcej. Gdzieś mają aktualnie dobre ceny na X2?

Błąd, bo z X2 z Geek-iem fajnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i gitara ale to jest kwestia moich preferencji - nie do ruszenia. Poza tym Tobie fajnie gra, koledze Oby3y też a mnie już takie zestawienie dobrze grać niekoniecznie musi. ;)

Co u Ciebie grało z Geek_em.

Ja słuchałem go z DT990PRO, K551 i X2. Sprawdzał się z tymi modelami bardzo dobrze. Basem nie przesadzał, to fakt. A Tobie na basie najwięcej chyba zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Paratykus: Trzeba mieć jakieś hobby. ;) Ostatnio dużo słucham muzyki. Nie nie byłem, zanim zajmę Mu czas wolę sprawdzić FiiO E12.

@Jd1210: Nic, nie miałem z nim kontaktu. Pisałem o Sony PHA-1A. Bas lubię, nie kryję się z tym ale cenię sobie też dobre odwzorowanie wokali, szczegółowość i wygodę użytkowania.

Edytowane przez ICTC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, mam już porównanie i własną opinię. Wczoraj odsłuchałem R70X, dzisiaj dopadłem X2. :D

 

Wykonanie i ergonomia lepsza w Fidelio. Pomimo wyraźnie większej wagi, lepiej układają się na głowie. Dbałość o szczegóły, użyte materiały - bez porównania lepsze w Philipsie. Nie lubię też obustronnego kabla (R70X), nigdy nie lubiłem.

 

R70X to genialne słuchawki jeśli jest ktoś nastawiony na analityczność, pazura jednak one nie mają a tego szukam. Za to wysokie tony IMO lepsze, bardziej okrzesane niż w X2.

 

X2 mają przytup, naprawdę niezły bas jak na słuchawki otwarte, mogłyby konkurować z niejednymi zamkniętymi w tym względzie. Wysokie tony - troszkę jak dla mnie jest ich za dużo. Nie kłują ale są mocno zarysowane.

 

Także dobrze doradzacie (ankieta), X2 są dla mnie lepsze. Nie są idealne, ale to naprawdę fajne słuchawki. To był mój pierwszy kontakt z otwartymi i chyba nie ma już powrotu do zamkniętych. :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności