Skocz do zawartości

Audeze Sine


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sine mają dużo mniejszą , granie bardziej pośrednie i małe. Sonorusy szerzej i głębiej.

A Sonorusy II zestawiając z Focal Listen jak wypadną?

 

Sine mają dużo mniejszą , granie bardziej pośrednie i małe. Sonorusy szerzej i głębiej.

A Sonorusy II zestawiając z Focal Listen jak wypadną?

Jeszcze to znalazłem na zakupku.

Audeze Sine to bardziej neutralne brzmienie, mniej zarysowane w średnicy czy basie, mocniejsze i jaśniejsze w sopranie, całościowo chłodniejsze od obu modeli Sonorus oraz bardziej rozdzielcze. Beyerdynamic DT1770 Pro to już dużo mocniejszy bas, bardziej dynamiczna, ciężka i efektowna sygnatura. Sonorusy są z pewnością wierniejsze, spokojniejsze.

Jeśli szukasz słuchawek dla siebie to może powinieneś otworzyć odpowiedni temat? Ten jest o Sine a nie porównaniu Sonorusow do Listen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że sine potrzebują sporo prądu żeby zagrały, a jak to jest z tym ich DACem na kablu (Cipher)? Potrafi on wysterować te słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że sine potrzebują sporo prądu żeby zagrały, a jak to jest z tym ich DACem na kablu (Cipher)? Potrafi on wysterować te słuchawki?

Logicznie rzecz biorąc - skad miałby go brać? To jest DAC + AMP ciagnacy prąd z telefonu więc na żadne cuda bym nie liczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą, że sine potrzebują sporo prądu żeby zagrały, a jak to jest z tym ich DACem na kablu (Cipher)? Potrafi on wysterować te słuchawki?

Jest znacznie lepiej niż dziurki w telefonie/zx2. Daleko nadal jednak do tego jak potrafią zagrać mając właściwa ilość prądu ?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Sine na tym kablu więc nie będę komentował ale słuchałem ich starszego brata El8c i mam zgoła odmienne doświadczenie. Z kablem cyfrowym z iP6+ brzmiał praktycznie na tym samym poziomie co ze zwykłym. Dużo lepiej za to wypadły te słuchawki z Onkyo i iP6+ z B1

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sine bardzo różnią się od dawnych EL8c

Niestety wiem czy były "dawne" czy "niedawne" (choć raczej to drugie) i nie chodziło mi o ich porównanie do Sine tylko o określenie wpływu kabla z DACiem na brzmienie słuchawek Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Parował ktoś może Sine z C200? Teoretycznie C200 nie robi problemów synergicznych, ale wolę się upewnić. :)

Jak nie dale 500 mV to będzie słabe granie.

M.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Parował ktoś może Sine z C200? Teoretycznie C200 nie robi problemów synergicznych, ale wolę się upewnić. :)

Jak nie dale 500 mV to będzie słabe granie.

M.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

 

B1 da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B1 czy Cayin c5 będą ok. To ostatnie połączenie mam i sobie bardzo chwałę. Cayin to elektrownia a przy okazji ma fajne granie. B1 za ciepły dla mnie.

M.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad

dlatego każdy lubi takie zestawienia jakie lubi. Dla mnie akurat Sine bez wzmacniacza z Sony ZX2 nie zostaną poprawnie wysterowane, nie ważne czy ma ograniczenie czy nie, gdyż słuchałem obu wersji.

Jeśli chodzi natomiast o dociążenie na basie na mieście to akurat tutaj wystarczy zmienić pady na głębsze, dostajemy lepszą izolację no o dociążenie na basie, które akurat mi się bardzo nie podoba, wolę brzmienie Sine'ów na stockowych padach.

 

Poczytałem, przeliczyłem i wychodzi mi tak:

- Sine mają skuteczność 100dB / mW

- znalazłem taki wzór: potrzebna moc wzmacniacza = 10^((głośność docelowa- skuteczność)/10)

- z tego wynika, że aby osiągnąć 110dB potrzeba 10mW

- ZX2 ma na wyjściu 15mW

- na Sine można z ZX2 wyciągnąć max. 111.7 dB czyli powyżej piły łańcuchowej:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_nat%C4%99%C5%BCenia_d%C5%BAwi%C4%99ku

  • 80 dB – głośna muzyka w pomieszczeniach, trąbienie
  • 90 dB – ruch uliczny
  • 100 dB – motocykl bez tłumika
  • 110 dB – piła łańcuchowa
  • 120 dB – wirnik helikoptera w odległości 5 metrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a

Kolego... ale jeśli mówimy o głośności to mówimy o napięciu, nie mocy.

Zważ, że źródła o kilkudziesięciokrotnej różnicy mocy potrafią mieć podobną głośność.

Moc = poprawne wysterowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a

Kolego... ale jeśli mówimy o głośności to mówimy o napięciu, nie mocy.

Zważ, że źródła o kilkudziesięciokrotnej różnicy mocy potrafią mieć podobną głośność.

Moc = poprawne wysterowanie.

 

No nie.

Napięcie to różnica potencjału. Samo duże napięcie przy bardzo niskim natężeniu może dać taką małą moc że o głośności nie może być mowy.

Żeby było głośno to musi mocno drgać powietrze. A do tego potrzebna jest moc, a nie samo napięcie.

Głośność to natężenie dźwięku, a jego jednostka to W / m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy teraz o prądzie, więc nie mieszaj jednostek prądu i akustyki - małe natężenie wystarcza do drgania cewki.

Bierzemy starego iPoda, iRivera itp itp - moc 10-30mw, bierzemy FiiO X3I moc 540mW... odkręcany oba głośność na 3/4... podobna głośność... tylko T70 250ohm na tych pierwszych w ogóle nie mają zejścia, a z FiiO już dają radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam nie mieszać prądu i natężenia dźwięku (akustyki)? Głośnik jest urządzeniem które przetwarza energię elektryczną w akustyczną. Natężenie dźwięku nie bierze się znikąd. Potrzeba do niego prądu. Małe natężenie prądu nie zatarga dużą cewką. A na pewno mniej niż duże natężenie. Do ruchu cewki potrzebujesz mocy czyli napięcia i natężenia: P = U * I. Część z tej mocy zostanie stracona, ponieważ głośnik jak każde urządzenie ma jakąś sprawność, a część zmieni się w energię powietrza przekazaną jako fala do Twojego ucha.

 

Co do przykładu z T70 250 Ohm - być może, ale mówimy tu o Sine czyli tylko 20 Ohm.

 

Jak dla mnie to Sine mają lepszy bas na Sony ZX2 (15mW) niż na Onkyo DP-X1 (75mW).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Sine już u mnie. Pędzę je z C200 + B1, ale good news - z samego C200 też gra to dobrze i nie powiedziałbym, że czegokolwiek im w tym połączeniu brakuje. Fakt, że trzeba dojść do poziomu 75+ (słucham dość głośno), ale dzięki temu mogę śmiało zabierać je w podróż (kanapka C200/B1 jest jednak mało praktyczna).

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Sine już u mnie. Pędzę je z C200 + B1, ale good news - z samego C200 też gra to dobrze i nie powiedziałbym, że czegokolwiek im w tym połączeniu brakuje. Fakt, że trzeba dojść do poziomu 75+ (słucham dość głośno), ale dzięki temu mogę śmiało zabierać je w podróż (kanapka C200/B1 jest jednak mało praktyczna).

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Podłącz je do stacjonarnego klocka, a usłyszysz różnicę. To nie DAPowe słuchawki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że na sprzęcie wartym 2-3x więcej niż te słuchawki brzmi to fenomenalnie, ale B1 do słabych wzmacniaczy nie należy i IMO brzmi to wszystko bardzo dobrze. Psikus Audeze? Mobilne słuchawki, do których potrzebny jest reaktor nuklearny?

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z bursona ? Dla mnie dzień i noc. Podłączałem chyba do 5 DAPów i do Cayina na zmianę.

Być może u Ciebie dzień i noc różnią się jak zima na Islandii - ja tam przepaści między DPX1 po balansie a Headoniciem czy AudioGD nie widzę. Większą różnicę słyszę po zmianie kabla na hybrydę od Johnyego czy DAC'a na Cayina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że na sprzęcie wartym 2-3x więcej niż te słuchawki brzmi to fenomenalnie, ale B1 do słabych wzmacniaczy nie należy i IMO brzmi to wszystko bardzo dobrze. Psikus Audeze? Mobilne słuchawki, do których potrzebny jest reaktor nuklearny?

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

 

Tutaj raczej mi chodziło o to, że bezpośrednio z DAPa grają średnio. B1 być może sobie z nimi radzi. Czytałem też, że C5 robi im dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj miałem chwilę, żeby więcej ich posłuchać z różnym sprzętem, który posiadam i zauważyłem coś dziwnego. Na Aune B1 mogę dojść tylko do określonego (powiedzmy średnio-wysokiego) poziomu głośności, bo pojawiają się trzaski (przestery?) przy tonach niskich (high gain, na niskim jest ok, ale też trochę za cicho). Na wyższych poziomach głośności z samego C200 problemu nie ma. Sprawdziłem inne słuchawki, które posiadam - tylko Sine reagują w ten sposób. Ponad to są absolutnie niesłuchalne z wyłączonym Class A - wtedy to jeden wielki trzask i chargot (musi być na serio bardzo cicho, żeby zakłócenia zniknęły). O co chodzi? Jestem laikiem, ale czy natężenie nie nadąża tutaj za napięciem? :P Dodam, że na nieco niższych poziomach głośności jest perfekcyjnie.

Edytowane przez Seler666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności