Skocz do zawartości

Kolumny do pokoju 18m2 do 3000-4000zł


pawel86a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Powoli, pomału przymierzam się do wymiany sprzętu audio. Może lepiej nie mówić co teraz gra u mnie, ale definitywnie chciałbym to zmienić. Na pierwszy rzut kolumny. Powiem szczerze, że na początku chciałem kupić coś do 2000zł, ale gdy dowiedziałem się o KEF LS50, to nie wiem czy nie warto jednak dołożyć i kupić już coś porządnego, co nada się pod późniejszą rozbudowę. No i teraz moje pytanie, czy w tej cenie możecie polecić jakieś inne modele? Na razie kolumny będą podpięte pod mój stary wzmacniacz, czyli Yamaha AX-640 + DAC FiIO e10, ale tak jak pisałem, będzie to następny element do wymiany. Do kolumn planuje sam sobie zrobić podstawki, także nie będą ustawione przy samej ścianie. Co do muzyki, to słucham różnych gatunków i potrzebuje czegoś o w miarę wyrównanym paśmie, ale żeby jednak bas też było czuć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować ożenić również wzmak i wziąć focal alpha 80 oraz dac od audiogd z wyjściem zbalansowanym. Ewentualnie, jeśli mają grać tylko z komputera - focusrite scarlett 2i2/presonus audiobox.

U mnie grają teraz Adamy A7x i jest lepiej niż dobrze. Focale, o ile wogóle, niewiele im ustępują.

Mimo kilku podejść do stacjonarnego audio, nie udało mi się znaleźć zestawu pasywnego który by zagrał lepiej od monitorów w tej sames cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku...ja mialem dziesiatki klocków, i niestety jesli sie polaczy dobry glosnik z rownie dobrym wzmacniaczem to nie ma sily zeby to nie zagrało lepiej. Napiszesz jaki miales sprzet stacjonarny? Moze to byly jakies g...a? Zauważyłem ze jest na tym forum grupka osob ktorzy niezaleznie oe ceny polecaja monitory aktywne...nie jest to troche przesada? Zeby nie bylo ja tez mam monitory aktywne (heco p7302) ale podobnych raczej w polsce nie znajdziesz...jesli bys znalazl to bierz, jestem pewien ze nic w tej ani troche wyzszej cenie (mam na mysli ok 8kzł) nie zagra raczej lepiej.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in dali zensor 7, heco celan (602?-nie pamiętam), najwięcej prób na marantzach (pm5004?) I nad 316 cośtam, oraz yamaha s301 (znowu chyba).

W tym budżecie presonusy eris e8 robią te zestawy jak chcą. Mnie to się dużo bardziej podoba i nie pajacuję z biżuterią typu kable, IC itp.

Podobnie zresztą mam w słuchawkach - integra i po sprawie.

A po przygodzie z Adamami s3x twierdzę, że niczego lepszego mi nie potrzeba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat bardzo dobrze mam osłuchane ADAMY A8X i A77x. A8X nie dają takiego fun-u. Nie mają jakiejś wielkiej przestrzeni i głębi.

Do takiego pokoju jak mój, obawiam się, że podłogówki mogą się dusić? Te FEF-y LS50, to są podstawkowe, więc jak najbardziej mogą takie być. Zastanawiam się, jak mój obecny wzmacniacz "poradzi" sobie z tymi KEF-ami, czy tego w ogóle będzie dało się słuchać, bo nie ukrywam, że na wzmacniacz będę musiał trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta yamaha nie jest za dobra, mocowo może i wyrobi, ale z jakością będzie gorzej. Dobra yamaha skończyła się na samym początku lat 90.

 

@Zenek

Kolumny może i złe nie były, ale wzmacniacze nie za fajne (nad-a miałem dla mnie dno, marantza widziałem, a słuchałem wyższego modelu (pm-7000 albo 7004?) jakoś to grało ale mogę z całą pewnością stwierdzić że mam lepiej brzmiące wzmacniacze w domu, a ta yamaha to...szkoda słów), a tak jak napisałem tor "pasywny" gra tak jak jego najsłabsze ogniwo.

 

 

 

Mnie to się dużo bardziej podoba i nie pajacuję z biżuterią typu kable, IC itp.
Podobnie zresztą mam w słuchawkach - integra i po sprawie.

Ja też nie pajacuję (też bym to tak nazwał ;)) z przewodami (to nie są kable czemu wszyscy mówią kable? Kable są w ścianie.), ic itd. Dla mnie to głupota. Liczy się ilość i jakość miedzi i tyle. Co do integry w słuchawkach to się nie zgodzę.

 

Ja bym na miejscu autora rozejrzał się za jakimś DIY, chociażby za czymś takim:

http://olx.pl/oferta/monitory-wavecor-fountek-diy-CID99-IDcYKEB.html#9f6f24db39

http://olx.pl/oferta/kolumny-podlogowe-diy-stx-2xw-18-200-8-fgx-t-10-200-8-alx-CID99-IDcMf3h.html#b1f4d9b131

http://olx.pl/oferta/kolumny-diy-scan-speak-illuminator-CID99-IDaohXJ.html#e2903023a0

http://allegro.pl/kolumny-diy-hurricane-i5872573640.html

 

Za kolumny z głośnikami takiej klasy jakiej są zastosowane w w/w kolumnach trzeba zapłacić dużą kasę (często zdarzają się takie kwiatki jak głośnik za 100-200zł w kolumnach po 10-20kzł.). A w diy nie ma takich "kwiatków" i zostaje jeszcze na wzmacniacz jakiś normalny (przykładowo klon accuphase'a albo jakiś Pass).

 

Jeśli uparł byś się na gotowe używki to może (moim zdaniem bez sensu):

http://allegro.pl/infinity-kappa-8-i5876081733.html

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-akkus-v4-clone-usher-i5893759380.html

http://allegro.pl/dali-ikon-7-mk2-i5881881744.html

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dochodzimy do używek, diy. Na nówki praktycznie szans nie ma żeby dały to samo :)

Miałem do czynienia z jednym vintage pioneera co mnie urzekło(dowiem się co to), ale zaraz po tym usłyszałem adamy p11 z papierową membraną - o Boziu :)

Po prostu moje brzmienie.

Jeśli idzie o słuchawki - mam klona autorstwa mikolaja, ale aune x1s wyczerpuje moje potrzeby.

A z monitorami scarlett 2i2.

Z tymże widzę, że autor szuka odmiany, bo monitory dobrze zna. Więc wycofuję polecenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze jest na tym forum grupka osob ktorzy niezaleznie oe ceny polecaja monitory aktywne...nie jest to troche przesada? Zeby nie bylo ja tez mam monitory aktywne (heco p7302) ale podobnych raczej w polsce nie znajdziesz...

 

To goowno miałeś (sorry), a nie monitory aktywne, Kolego. Ty mówisz o sprzęcie konsumenckim, a my polecamy ludziom sprzęt studyjny, który:

1. Ma lepszy stosunek brzmienie/cena.

2. Lepiej reaguje na zmiany w EQ oraz jest elastyczniejszy w kwestii doboru źródła,

3. Ułatwia konstrukcję toru poprzez posiadanie wbudowanych dedykowanych wzmacniaczy,

4. Daje maksimum brzmieniowe, zwłaszcza jak masz ustalone miejsce odsłuchowe.

 

Nie ma takiego zestawu 2.0 z konsumenckich produktów, który w pojedynku na nagłośnienie odbierane z konkretnego punktu w pomieszczeniu pobiłby zestaw 2.0 z sektora pro-audio.

Zwyczajnie - wśród producentów muzycznych i inżynierów akustycznych nie da się wciskać "audiovoodoo bełkotu" tak obecnego w środowisku "hi-fi". ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważyłem ze jest na tym forum grupka osob ktorzy niezaleznie oe ceny polecaja monitory aktywne...nie jest to troche przesada? Zeby nie bylo ja tez mam monitory aktywne (heco p7302) ale podobnych raczej w polsce nie znajdziesz...

 

To goowno miałeś (sorry), a nie monitory aktywne, Kolego. Ty mówisz o sprzęcie konsumenckim, a my polecamy ludziom sprzęt studyjny, który:

1. Ma lepszy stosunek brzmienie/cena.

2. Lepiej reaguje na zmiany w EQ oraz jest elastyczniejszy w kwestii doboru źródła,

3. Ułatwia konstrukcję toru poprzez posiadanie wbudowanych dedykowanych wzmacniaczy,

4. Daje maksimum brzmieniowe, zwłaszcza jak masz ustalone miejsce odsłuchowe.

 

Nie ma takiego zestawu 2.0 z konsumenckich produktów, który w pojedynku na nagłośnienie odbierane z konkretnego punktu w pomieszczeniu pobiłby zestaw 2.0 z sektora pro-audio.

Zwyczajnie - wśród producentów muzycznych i inżynierów akustycznych nie da się wciskać "audiovoodoo bełkotu" tak obecnego w środowisku "hi-fi". ;)

 

1.Sory ale gooownianie to ty najwyżej znasz niemiecki!

2.Te kolumny były używane przez wiele lat przez studia w niemczech.

3,Moje heco spełniają wszystkie twoje założenia (heco to prawdziwe monitory aktywne, po jednym wzmaku na kolumne)

4.Sprawdź zanim coś napiszesz bo twój sztandarowy argument: że to sprzęt konsumencki to można sobie między bajki wsadzić,

5.Wasze monitory aktywne są najpewniej na układach scalonych u mnie w końcówce są tranzystory co zapewnia mi mniej zniekształceń i ogólnie lepsze parametry.

6.Ja nie wciskam audiovoodo mówię jak jest, uwierz mi to nie audiovoodoo...audiovoodoo to podstawki pod kable.

7.W zakresie basu wasze monitory raczej mi nie podskoczą, może tylko adamy wymienione wcześniej (idealne przenoszenie od 20hz).

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważyłem ze jest na tym forum grupka osob ktorzy niezaleznie oe ceny polecaja monitory aktywne...nie jest to troche przesada? Zeby nie bylo ja tez mam monitory aktywne (heco p7302) ale podobnych raczej w polsce nie znajdziesz...

 

To goowno miałeś (sorry), a nie monitory aktywne, Kolego. Ty mówisz o sprzęcie konsumenckim, a my polecamy ludziom sprzęt studyjny, który:

1. Ma lepszy stosunek brzmienie/cena.

2. Lepiej reaguje na zmiany w EQ oraz jest elastyczniejszy w kwestii doboru źródła,

3. Ułatwia konstrukcję toru poprzez posiadanie wbudowanych dedykowanych wzmacniaczy,

4. Daje maksimum brzmieniowe, zwłaszcza jak masz ustalone miejsce odsłuchowe.

 

Nie ma takiego zestawu 2.0 z konsumenckich produktów, który w pojedynku na nagłośnienie odbierane z konkretnego punktu w pomieszczeniu pobiłby zestaw 2.0 z sektora pro-audio.

Zwyczajnie - wśród producentów muzycznych i inżynierów akustycznych nie da się wciskać "audiovoodoo bełkotu" tak obecnego w środowisku "hi-fi". ;)

 

Dobrze napisane, lepiej bym tego nie ujal :P, NISMOVSKY NA PREZYDENTA!!! :lol:

 

 

Zauważyłem ze jest na tym forum grupka osob ktorzy niezaleznie oe ceny polecaja monitory aktywne...nie jest to troche przesada? Zeby nie bylo ja tez mam monitory aktywne (heco p7302) ale podobnych raczej w polsce nie znajdziesz...

 

To goowno miałeś (sorry), a nie monitory aktywne, Kolego. Ty mówisz o sprzęcie konsumenckim, a my polecamy ludziom sprzęt studyjny, który:

1. Ma lepszy stosunek brzmienie/cena.

2. Lepiej reaguje na zmiany w EQ oraz jest elastyczniejszy w kwestii doboru źródła,

3. Ułatwia konstrukcję toru poprzez posiadanie wbudowanych dedykowanych wzmacniaczy,

4. Daje maksimum brzmieniowe, zwłaszcza jak masz ustalone miejsce odsłuchowe.

 

Nie ma takiego zestawu 2.0 z konsumenckich produktów, który w pojedynku na nagłośnienie odbierane z konkretnego punktu w pomieszczeniu pobiłby zestaw 2.0 z sektora pro-audio.

Zwyczajnie - wśród producentów muzycznych i inżynierów akustycznych nie da się wciskać "audiovoodoo bełkotu" tak obecnego w środowisku "hi-fi". ;)

 

1.Sory ale gooownianie to ty najwyżej znasz niemiecki!

2.Te kolumny były używane przez wiele lat przez studia w niemczech.

3,Moje heco spełniają wszystkie twoje założenia (heco to prawdziwe monitory aktywne, po jednym wzmaku na kolumne)

4.Sprawdź zanim coś napiszesz bo twój sztandarowy argument: że to sprzęt konsumencki to można sobie między bajki wsadzić,

5.Wasze monitory aktywne są najpewniej na układach scalonych u mnie w końcówce są tranzystory co zapewnia mi mniej zniekształceń i ogólnie lepsze parametry.

6.Ja nie wciskam audiovoodo mówię jak jest, uwierz mi to nie audiovoodoo...audiovoodoo to podstawki pod kable.

7.W zakresie basu wasze monitory raczej mi nie podskoczą (idealne przenoszenie od 20hz).

 

Oskar2905, a odpowiedz mi na jedno pytanie, dlaczego w studiach nagran, gdzie sie "tworzy" muzyke, uzywaja moniotrow aktywnych? Pasywne sa w zdecydowanej mniejszosci,

a jak juz to za horrendalne ceny, mocno przekraczajace odpowiedniki aktywne, wiec ponawiam pytanie, dlaczego tak sie dzieje? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w studiu chce się równe pasmo i "goły" materiał a w domu nie koniecznie chce się słyszeć wszystkie niedoskonałości realizacyjne. Proste.

Czy w studiu używa się tylko aktywnych może i tak ale nie zawsze co potwierdza link https://www.google.pl/search?q=yamaha+ns-10&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwigxK6jn4zKAhWCg3IKHeupBi0Q_AUIBigB

Co do tego że nie ma zestawu konsumenckiego itd...myślicie że czemu przerzucam się na 100% diy bo mam pojecie że wykonanie takiego monitora aktywnego to 1/5 ceny nowego, najdroższe w tym są roboczo godziny.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co obala teorie że nie ma sprzętu z rynku konsumenckiego który pobije pro audio. Sory sami się wkopaliście. Poza tym tak jak pisałem (w innym temacie) sam chciałbym sklecić coś na głośnikach których znam parametry+aktywna/pasywna zwrotnica i wzmacniacz.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, Pendragon - twórcy muzyki się nie znają :P

A przywoływanie NS-10 to już kompletna amatorka, Oskarze. Jakbyś zainteresował się tematem to wiedziałbyś, żę NS-10 to były pierwotnie monitorki hi-fi, które ZAADAPTOWANO do studia nie ze względu na ich wierny przekaz czy wielką ilość detali, które dawały podczas odsłuchów, a na ŁATWOŚĆ TRANSLACJI BRZMIENIA, głównie w zakresie średnicowym.

Ergo - Yamahy NS-10 nigdy nie były równe i detaliczne, ale miały swoistą "uniwersalność", dzięki której jeśli materiał brzmiał na nich źle to i na starym kaseciaku zabrzmi źle. I vice versa. Wśród takich "backupowych translatorów" wymienić można także Avantone MixCubes oraz Fostex 6301B.

 

Wszczynał kłótni nie będę, ale widać, że liznąłeś jedynie temat i już z góry skazujesz sprzęt pro-audio na porażkę. Więc nie mów, że nie stałeś się "orędownikiem hi-fi", który nawet nie spróbował porządnego pro-audio.

 

Ciekawe czy byłbyś takim obrońcą, gdybyś posłuchał np. bezkompromisowych zestawów aktywnych typu ADAM S6X lub S7A Mk2? :D Pewnie tak, bo fanatyzm nie bierze się znikąd. ;)

 

PS. "W zakresie basu wasze monitory mi nie podskoczą" - a skąd wiesz? Masz pomiary? Bo widzisz, pomiary w monitorach są dokonywane z dokładnością +/- 3dB, a wśród konsumenckich sprzętów to nikt nie wie jak to każda firma mierzy i czasem nawet pchełki za 30 zł mają spektrum odpowiedzi na poziomie 5 - 25 000 Hz. Dlaczego? Bo konsumenckie sprzęty mają NACIĄGANĄ METODOLOGIĘ dokonywania pomiarów. Robi się tak, żeby ładnie wyglądało w folderach reklamowych, a nie rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, Pendragon - twórcy muzyki się nie znają :P

 

A przywoływanie NS-10 to już kompletna amatorka, Oskarze. Jakbyś zainteresował się tematem to wiedziałbyś, żę NS-10 to były pierwotnie monitorki hi-fi, które ZAADAPTOWANO do studia nie ze względu na ich wierny przekaz czy wielką ilość detali, które dawały podczas odsłuchów, a na ŁATWOŚĆ TRANSLACJI BRZMIENIA, głównie w zakresie średnicowym.

Ergo - Yamahy NS-10 nigdy nie były równe i detaliczne, ale miały swoistą "uniwersalność", dzięki której jeśli materiał brzmiał na nich źle to i na starym kaseciaku zabrzmi źle. I vice versa. Wśród takich "backupowych translatorów" wymienić można także Avantone MixCubes oraz Fostex 6301B.

 

Wszczynał kłótni nie będę, ale widać, że liznąłeś jedynie temat i już z góry skazujesz sprzęt pro-audio na porażkę. Więc nie mów, że nie stałeś się "orędownikiem hi-fi", który nawet nie spróbował porządnego pro-audio.

 

Ciekawe czy byłbyś takim obrońcą, gdybyś posłuchał np. bezkompromisowych zestawów aktywnych typu ADAM S6X lub S7A Mk2? :D Pewnie tak, bo fanatyzm nie bierze się znikąd. ;)

 

PS. "W zakresie basu wasze monitory mi nie podskoczą" - a skąd wiesz? Masz pomiary? Bo widzisz, pomiary w monitorach są dokonywane z dokładnością +/- 3dB, a wśród konsumenckich sprzętów to nikt nie wie jak to każda firma mierzy i czasem nawet pchełki za 30 zł mają spektrum odpowiedzi na poziomie 5 - 25 000 Hz. Dlaczego? Bo konsumenckie sprzęty mają NACIĄGANĄ METODOLOGIĘ dokonywania pomiarów. Robi się tak, żeby ładnie wyglądało w folderach reklamowych, a nie rzetelnie.

Tak mam wykres, to po 1 a po 2 nie gdybym miał takie "bezkompromisowych zestawów aktywnych typu ADAM S6X lub S7A Mk2" to bym ich z przyjemnością posłuchał, a gdybym miał kiedyś kasę może i kupił. Po 3 ty to chyba jakimś fanatykiem pro audio jesteś bo ja to raczej po środku jestem, gdybyś czytał to co u góry napisałem to byś wyczytał że sam chciałbym zrobić porządne monitory aktywne z wybranymi przez siebie głośnikami bo te które są w monitorach nie napawają mnie optymizmem, po 4 zdecyduj się czy te yamahy są detaliczne czy nie :P ? Poza tym dobrze wiem że w sprzęcie nie dla "super uber pro audio :P" parametry są naciągane i to zdrowo, ale te monitory były mierzone din45500 to była rygorystyczna norma.

 

happy Heco-P7302-SLV-K-SM-1981-Frequenzgang.jp

 

Filtr na 19kHz był dlatego taki spadek jest na górze (nie wiem po co on tam jest ale basu to nie zmienia jak widać chyba się mieści w +-3db

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję posłuchać muzyki :)

Nie sprzętu.

Zauważ Oskarze, że my tu cały czas o relacji cena jakość.

Ja nie potrafię wskazać nowego zestawu klasycznego ze wzmakiem, który w kwocie do 3 kafli ugryzie presonusy eris e8. A te now kosztują...2tys. zł.

Kiedy zaczniemy się przepychać na DIY, argument jest z doopy, bo jak sam wspomniałeś, monitory też można samemu zrobić. Bo przecież robiąc diy możemy z tych samych komponentów co aktywne sklecić zestaw pasywny, przenosząc wzmaki z głośników w osobną puchę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem, że NS-10 są detaliczne? Napisałem, że się dobrze TŁUMACZĄ brzmieniowo na słabych systemach audio (walkmany, kaseciaki, radia kuchenne itp.)

 

 

Jakbyś zainteresował się tematem to wiedziałbyś, żę NS-10 to były pierwotnie monitorki hi-fi, które ZAADAPTOWANO do studia nie ze względu na ich wierny przekaz czy wielką ilość detali, które dawały podczas odsłuchów (czyli NIE POSIADAŁY TYCH CECH - przyp. Nismovsky), a na ŁATWOŚĆ TRANSLACJI BRZMIENIA, głównie w zakresie średnicowym (te cechy już miały - przyp. Nismovsky).
Ergo - Yamahy NS-10 nigdy nie były równe i detaliczne, ale miały swoistą "uniwersalność", dzięki której jeśli materiał brzmiał na nich źle to i na starym kaseciaku zabrzmi źle. I vice versa.

 

Współczuję takiej umiejętności czytania ze zrozumieniem ;)

 

@ZenekHajzer - pełna zgoda, +1 :)

 

EOT z mojej strony i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności