Skocz do zawartości

konfiguracja połączenia pc z amplitunerem


chomik6666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w prawidłowym podłączeniu kompa z amplitunerem, mianowicie mam podłączonego kompa (z aim sc808) do amplitunera denon avr-x500 toslinkiem + kabel hdmi na obraz. W jaki sposób i gdzie mam ustawić tak, by obraz szedł normalnie przez hdmi, natomiast dźwięk przez toslinka? Zależy mi na możliwie jak najlepszej jakości dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go sprzedaj zamiast utrudniać sobie życie niepotrzebnie :)

W obu przypadkach leci sygnał cyfrowy a po HDMi trochę więcej niż po Toslinku.

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, proszę o pomoc w prawidłowym podłączeniu kompa z amplitunerem, mianowicie mam podłączonego kompa (z aim sc808) do amplitunera denon avr-x500 toslinkiem + kabel hdmi na obraz. W jaki sposób i gdzie mam ustawić tak, by obraz szedł normalnie przez hdmi, natomiast dźwięk przez toslinka? Zależy mi na możliwie jak najlepszej jakości dźwięku.

 

 

Zaraz pewnie dostanę łopatę za wykopaliska, ale chyba mam na to rozwiązanie :)

 

Przerabiałem ten problem. Odpowiadając wprost na Twoje pytanie: jeśli używasz WIndows 7 i w górę: jako domyślne urządzenie dźwiękowe wybierasz aim sc808. Powinno zadzialać, ale jest jeden problem, który pewnie się pojawi - na początku odtwarzania będzie grało git, żeby po jakimś czasie (np godzinie) pojawiły się dropy w dźwięku. Myślałem wcześniej, że to problem z konkretną kartą. Wypróbowałem z 5 lub 6, łącznie z m-audio na firewire (410) i było tak samo. Poguglalem więc i okazuje się, że to normalne. No dobra, może nie normalne, ale tak jest.

 

Napisałem na wstępie, że mam rozwiązanie. Oto ono - za 12-20 funtów znajdziesz na ebay'u spliter sygnału HDMI, który wyciąga z HDMI toslinka. Znajdź tylko taki, który zasilany jest z usb, to Ci odejdzie jedna wtyczka w gniazdku :). U mnie się sprawdziło - działa git. Jedyny problem do obleśna niebieska dioda, ale pewnie w końcu ją wytnę :P

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności