Skocz do zawartości

Czy AKG 550 są dla mnie


Reynevan2

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie AKG K550, przesłu****e je sobie od 2 dni i mam następujące spostrzeżenia i obawy. Na początku zaznaczę, że są to moje pierwsze słuchawki, za które wydałem trochę więcej niż kilkadziesiąt złotych. AKG K550 podłączam do Xonar DG, zastanawiam się również nad kupnem AIM SC808.

 

 

Co zauważyłem, że słuchawki właśnie to co czytałem na forum są bardzo analityczne. Dużo fajniej i ciekawiej słucha mi się np. muzyki filmowej, czy jazzu. Jednak ja jej za bardzo nie słucham :DD. Jeżeli chodzi o to co słucham w większości czyli Rock (Hey, IRA, Queen, Led Zeppelin) i różne inne gatunki podchodzące pod POP itd. to w tych piosenkach brakuje mi trochę takiego ciepła, muzyka wydaje mi się mało emocjonalna w odbiorze.

 

Jednak z czym mam problem występuję to tylko przy ustawieniach defaultowych w equalizerze. Po ustawieniu Dolby Headphones i trybu Rock, albo Soft Rock zaczynam czuć, że to jest to. Jednak rodzi się pytanie, czytałem by lepiej nie grzebać w equalizerach bo wtedy zmienia się na siłe brzmienie słuchawek, to z tego powodu nasuwa się te pytanie czy na właśnie innym trybie będę je wykorzystywał w 100%, czy to strata ich potencjału i tzw. półśrodek.

 

Słuchawki oczywiście nei są dobrze wygrzane, słuchałem ich może z 8 godizn.

Edytowane przez Reynevan2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy słuchac ich nie bawiąc się w ogóle w equalizerze i po prostu może się do nich przekonać z czasem i po wygrzaniu, czy próbowac zwrócić i brać coś innego. Słuchawki otwarte raczej odpadają ze względu na domowników i to, że cenię sobie bardzo dużą izolację.

 

W AKG550 bardzo podoba mi się scena i to, że naprawdę wszystko jest czyste, słychać wszystkie instrumenty. W niektórych kawałkach odpowiada mi to wyśmienicie. Problem w tym, że mimo 2 dni to już są jakeiś minimalne ślady uzytkowania, typu palcowanie czarnej powierzchni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550-ki to dość wytrzymałe słuchawki. Reszta jak Alton, potrzebujesz V-ki.

A EQ ? Ja np. nie dotykam co nie znaczy, że Ty nie możesz. Jeśli, brzmi Ci lepiej z "grzebanym" EQ to czemu miałbyś tak nie słuchać ?

Scena jeśli chodzi o 550 jest świetna i ciężko będzie Ci w tym przedziale cenowym znaleźć lepszą w słuchawkach zamkniętych.

Ja ze względu na scenę bardzo lubiłem oglądać w nich filmy.

 

Funu mają mało, fakt. Przyzwyczaić ucho to przyzwyczaisz, ale słuchawek z V-ką też warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko, co zostało napisane powyżej. K550 są idealne do słuchania analitycznego (oczywiście w swojej cenie), natomiast brakuje im ciepła, masy w dźwięku i ogólnej muzykalności. Idąc w tę stronę poleciłbym bardziej m50x, ale tam scena nie będzie juz taka fajna. DT990 Pro 250 mogą być ciekawsze, ale otwarte i podobno różne egzemplarze różnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba zostane w EQ na rok, zmieniając w zależności czego słucham.

 

Tak jak mówie, jak zmienie w EQ na Rock albo Soft Rock (jak będę w domu pokaże czym się te tryby różnią) to naprawde slucha mi się świetnie. Scena jest genialna, niekiedy to mi sie wydaję, że słucham na kolumnach, wszystko można lokalizować. Tak samo przy okazji dialogów w filmach czy rozmowie przy skypie, zmiana o 180 stopni.

 

Tylko właśnie mam obawy, że jakbym dostał słuchawki do ręki grające V-ka to może ten efekt JESZCZE bardziej by się spotęgował i nie mógłbym się od nich oderwać.

 

Tka jak piszę, spróbuje znaleźć możliwość przesłuchania słuchawek, ponieważ odesłanie tych AKG po pierwsze, koszty przesyłki, po drugie zawsze może być zwrot nieuwzględniony itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się szczerze mówiąc nad AIM SC808 z tego względu, że to "podobno" najlepsze źródło w tej klasie cenowej.

 

Zreszta ten Xonar DG jest dla mnei naprawdę ciepły jak się pobawie w EQ. Nie mam porównania to prawda, może na E12 zagra mi to jeszcze lepiej i bardziej mi się spodoba, ale jak to bywa... Zakupy w ciemno :DD

Edytowane przez Reynevan2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ - się nie bój. Po to został zrobiony. To nie jest dziedzina naukowa, tylko hobby/rozrywka. Jak Ci się podoba z EQ, to znaczy że tak powinieneś słuchać, a nie inaczej, bo ktoś tak powiedział.

Słuchawki V-kowe jak M50x stracą scenę a dadzą Ci balans tonalny na płaskim EQ, taki jak masz w tych AKG na EQ Rock (plus AKG mają scenę, ktorej EQ nie "zrobisz").

Najlepiej by było porównać. Dla mnie - jeśli się podobają tak jak są, to nie ma sensu inwestować w inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SC808 + K551 i tam basu mi nie brakowało, tylko nie pamiętam, jak się mają K551 do K550.

 

SC808 ciepły nie jest, ale potrafi z dołu nieco wyciągnąć.

 

K551 od K550 różnią się mikrofone na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko pytanie czy inne za podobną cenę mogłyby się podobać bardziej :DD. Niestety nikt tu nie jest wróżką (chyba że??) i mi tego nie powie jak sam nie sprawdzę. Niestety ciężko jest sprawdzać jak nie ma takich sklepów w pobliżu, a kupowac wszystko i zwracać to chyba żadne rozwiązanie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem SC808 + K551 i tam basu mi nie brakowało, tylko nie pamiętam, jak się mają K551 do K550.

 

SC808 ciepły nie jest, ale potrafi z dołu nieco wyciągnąć.

 

K551 od K550 różnią się mikrofone na kablu.

 

 

Tylko ludzie też pisali o różnicach w dźwięku, typu ostrzejsza góra w K551. Być może ze względu na kabel i ich przeznaczenie przenośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem SC808 + K551 i tam basu mi nie brakowało, tylko nie pamiętam, jak się mają K551 do K550.

 

SC808 ciepły nie jest, ale potrafi z dołu nieco wyciągnąć.

 

K551 od K550 różnią się mikrofone na kablu.

 

 

Tylko ludzie też pisali o różnicach w dźwięku, typu ostrzejsza góra w K551. Być może ze względu na kabel i ich przeznaczenie przenośne.

 

i podobno k551 maja minimalnie więcej basu. Te małe różnice są pewnie spowodowane kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję podłączyć K550 do mojego Zenka i byłem pozytywnie zaskoczony jak to zagrało. O ile zawsze Zenek nie sprawdzał się z niskoomowcami to tutaj było fajnie. Słuchawki zagrały dużo bardziej rozrywkowo. Basu ciut przybyło, chociaż może nie był super szybki i trochę mulił to w metalu łoiło to niemiłosiernie ;)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MM największe to chyba jakieś Senheisery za 500zł, beyerdynamiców nei widziałem żadnych może jakies modele do 300zł. Zreszta nie miałem żadnego źródła bo z telefonu to chyba niezbyt :DD. Przenośnego źródła też nei mam porzadnego. Saturna właśnie nie ma w Częstochowie. Teraz dzwoniłem do sklepu muzycznego to też słuchawki do półki cenowej 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon flagowy (sgs 3/sgs4/lg g2/g3) to już niezłe źródło. To raz.

Dwa - sennheiser momentum, prawie w każdym saturnie dostaniesz, a to już kawał dźwięku. Samsung level-on wbrew powszechnym opiniom też mi się mocno podobały. Jest tego trochę. Wchodzisz z AKG i telefonem i porównujesz chociażby do tych dwóch przeze mnie wymienionych i już pogląd masz czy pchać się w brzmienie funowe, czy jednak analiza na sterydach z EQ jest tym co lubisz. Jak funowe podejdzie - to albo pozostanie te momki kupić, albo wtedy rozważyć wycieczkę do miasta gdzie można odsłuchać fajne słuchawki mniej znanych firm. Tudzież zaryzykować zakup w ciemno takich M50x.

Jest jeszcze jedna opcja - grzecznościowa wymiana z kimś z forum na kilka dni celem posłuchania. Albo jak ktoś jest od Ciebie z miasta, to umówienie się na piwo ze słuchawkami :)

Tu są naprawdę mili ludzie. Ja na ten przykład rozkoszuję się Focalami Spirit Pro od Ortegi, a on dzisiaj słucha moich ATH. o już druga nasza wymiana słuchawek.

Wcześniej też dziesiątki kilogramów sprzętów przerzuciłem na drodze uprzejmej wymiany na kilka dni na forum. Gdybym miał sam tych porównań dokonywać, to wydałbym grubo ponad 80 tys zł! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770 wymagają już trochę więcej prądu. Na Twoim miejscu spróbowałbym posłuchać jeszcze BW HM5. To całkiem niezła alternatywa dla K550. Równie dobre techniczne, ale trochę bardziej muzykalne.Uważaj jednak. Jeśli masz dużą głowę ( tak jak ja ) może być ciasno ( u mnie nawet bardzo, dlatego musiałem się ich pozbyć ). Może jeszcze warto rozważyć ATH MSR7. To również może być to czego szukasz. Ale to już trochę wyższa półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności