Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne 300-500zł


pete100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę tutaj z prośbą o poradę w wyborze słuchawek,

Interesują mnie słuchawki nauszne - zamknięte/półotwarte, w przedziale cenowym 300-500zł.

Używam słuchawek głównie do słuchania muzyki, zależy mi na tym żeby były melodyjne (słucham prawie wszystkich gatunków muzyki, od rocka po techno, hip-hop czy soul). Sporadycznie gram w gry, głównie FPS ale nie mają być to słuchawki gamingowe.

Oprócz wysokiej jakości dźwięku(jak na tą cenę), zależy mi w dużym stopniu na wygodzie i wyglądzie i gdybym miał wybierać spośród kilku propozycji to kierowałbym się właśnie tymi dwoma cechami.

Korzystam ze słuchawek najczęściej w domu ale zależy mi też na tym bym mógł się z nimi przejść na spacer i wziąć na wyjazd. Muszą być więc lekkie i nie za duże. Jednocześnie muszą być solidnej budowy, szanuję słuchawki ale nie chciałbym żeby po kilku upadkach (co każdemu się czasem zdarza) czy miesiącach użytkowania, słuchawki się połamały/zarysowały etc. Długość kabla nie ma znaczenia, dobrze żeby był on wytrzymały. Posiadam kartę dźwiękową Asus Xonar, podłącze je również do iPada/samsunga galaxy.

Ostatnie dwa lata korzystałem z CAL!'i i byłem z nich mega zadowolony, z wyjątkiem słabej jakości kabla i pałąkiem, który ostatni rok użytkowania dopóki się kompletnie nie rozwalił, miałem na kropelce.

W oko wpadły mi przede wszystkim AKG K240 Studio i Beyerdynamic Custom One Pro (tu dopłacę lub ew. na rynku wtórnym). Dodam że słuchawki kupuję w Stanach.

Pozdrawiam i liczę na pomoc, Piotrek :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O K545 czytałem rewelacyjne opinie, niektórzy pisali z kolei że są bardzo przeciętne (wiem że to indywidualna sprawa), u niektórych pojawiały się wady konstrukcyjne. Ładny design i rozmiarami mi w zasadzie odpowiadają. Problem w tym że kosztują ~200$, czyli ponad 700zł co aktualnie przekracza mój budżet. Szukam czegoś porównywalnego ale tańszego.

Urbanite- Mam dosyć duże uszy a z tego co widzę na zdjęciach to ciężko by mi było je zmieścić w słuchawkach. Nie podchodzą mi też wizualnie, skłaniałbym się bardziej ku AKG.

ATH M50x- wizualnie super, konstrukcja podobno też miodzio. Jak na razie mój favoryt i odpowiada mi cenowo. Wystarczy mi żeby ktoś potwierdził że w rzeczywistości też są fantastyczne

Proszę o porady, z własnymi opiniami o słuchawkach. I pytanie czy po przesiadce z CAL! odczułbym wyraźną poprawą w jakości dźwięku lub innych aspektach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu wybrałem słuchawki i są to JBL E50BT - jeszcze ich nie mam ale opinie są dosć dobre więc liczę na to że takie będą :) Miałem mętlik w głowie i nie wiedziałem co wybrac - w każdych coś mi przeszkadzało, coś było nie tak - mam nadzieje że bede zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ostatecznie będę wybierać między AKG K240 , K551 a AudioTechnicą M50X. Posiadał ktoś owe słuchawki i może się o nich wypowiedzieć?

Cenowo - K240 60$ o 100$ taniej aktualnie, ATH M50x - 110$ , K551 - 150$ o 200$ taniej. Strasznie kuszą mnie te 551 ale czy jest sens je brać? otrzymam coś dużo lepsze niż sporo tańsze K240 czy M50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K240 s nie są zamknięte. Nie izolują dobrze. K550/551 - bardzo wygodne, ale duże. Na głowie mogę z nimi wyjść, ale jak nie słucham to są bardzo nieporęczne na spacerze. Brzmieniowo - mało basu, ale dźwięk jaśladuje sygnaturą dużo droższe słuchawki.

M50x - najbezpieczniejszy po CAL wybór. Ładne, przenośne, podobnie jak k550 zagrają ze wszystkiego niemal, ale więcej basu względem akg, co po CAL nie będzie takim szokiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności