Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne do 300 zł ? TakstarPro80 ? HyperX ?


Kamilos3d

Pytanie

Witam

 

Planuje zakup słuchawek do 300zł.

Chcę aby były to najlepsze jakościowo ( jeśli chodzi o jakość dzwięku słuchawki w tym zakresie cenowym)

Będę używane na karcię dzwiękowej AIMSC8000 oraz na odtwarzaczu Iphone6.

 

Czytałem że bezkonkurencyjne jeśli chodzi o ten przedział cenowy są Takstar Pro 80.

Czytałem o nich wiele pozytywnych opinii, jednak nie podoba mi się do końca ich design oraz to że nie mają mikrofonu.

 

Słuchawki będą używane głównie do muzyki ( elektroniczna, trance, dance, rock, akustyczna)

Oraz czasami do grania w CS:GO.

W sumie mógłbym zawiesić na szyji moje stare słuchawki z mikrofonem a Takstary na uszy jednak nie będzie to bardzo praktyczne.

 

 

Idealne byly by dla mnie Kingston HyperX Cloud ( wiem sa gamingowe więc od razu powinny z miejsca odpaść z listy wyboru) jednak podobno są ta 100% Takstary PRo 80 po prostu posiadające mikrofon i bardziej gamingowy design.

 

Czy to prawda ? Że są to słuchawki jakościowo tak dobre muzyczynie jak Takstary ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Według mnie HyperX są lepsze niż nowe Pro 80. Pro 80 są ostrzejsze, HyperX łagodniejsze - mniej sykliwe. Do tego HyperX są lepiej wykonanie i też ładniejsze.

 

Do tej muzyki i gier to nie ma co się wahać. Cloud są świetne, bardzo je lubię i teraz korzystam z nich równie często, co z AKG K551.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Super super, dziękuje bardzo..

 

Z telefonem też powinny w miarę okej grać ??

Podobno te Hyperki też super się zgrywają z AIMSC8000.

 

Obecnie do telefonu posiadam Soundmagic E10 dokanałowe oraz Steelseries 4H ( jednak domyślam się, że Cloudy to będzie zupełnie inna półka dzwiękowa)

Edytowane przez Kamilos3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze smartfonem będzie ok, ale AIM poradzi sobie z nimi raczej sporo lepiej.

 

Zapomniałem też dodać, że Cloudy mają dobre wyposażenie. Ogólnie dziwna sytuacja, że są aktualnie tańsze od Pro 80. Takstary są jednak jaśniejsze, bardziej analityczne, więc to nie reguła, że każdemu spodobają się bardziej HyperX. Te mają dodatkową gąbkę przed przetwornikiem, która działa jak filtr - są mniej sykliwe. Porównując łeb w łeb jedne i drugie w Wiedźminie 3 w polskiej wersji językowej, to Takstary były bardziej męczące - podatne na sybilizację głosek syczących.

 

Tak przy okazji - Cloud II są teraz niewiele droższe, ale masz AIMa SC8000, więc mijają się z celem. Niestety dźwiękówka z zestawu zastępuje przedłużacze - w pierwszej wersji jest więcej analogowych adapterów. Tak wspominam, żeby dwójki nie kusiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra to dzisiaj jadę zakupić, najwyżej oddam jak mi się nie spodobają :) Dzięki za pomoc.

 

Myslałem glównie właśnie nad słuchawkami typowo muzycznymi przeglądałem różne Seinsheinery, AKG, jakieś tam modele Superluxów.

Przeczytałem też sporo recenzji HyperX i są one podobno bardziej muzyczne niż gamingowe :) Podobają mi się mają dołączony mikrofon więc myślę, że będzie to najlepszy wybór :)

Nie ukrywam, że lubie mocny bas w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bas mają w pewien sposób podkreślony, ale nie dominuje. Nie ma go tyle, co dla przykładu w SM E10. Jednak to plus - także do gier. Nadal potrafi przyjemnie uderzyć w elektronice, nisko zejść, dobrze wypełnia dźwięku - dla mnie na nich elektroniki, różnych psy trance, słucha się bardzo dobrze. Niskich jest moim zdaniem tyle, ile trzeba :)

 

W grach nie ma dużej przestrzeni, ale pozycjonowanie jest sensowne - wiadomo skąd dobiega głos. Bas nie przykrywa średnicy, środek jest bliski, więc głosy innych graczy + bohaterów gier są czytelne i wyraźne. Nie jest to brzmienie na planie V, całe szczęście - stąd moim zdaniem słuchawki to zdecydowany sukces, zarówno w grach, jak i w muzyce.

 

W razie czego łatwo je sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz Takstar pro 80 (najlepiej bez walizki i bez welurów- dodatkowa oszczędność). To są zdecydowanie najlepsze słuchawki zamknięte do 2000 zł! Akurat tak się składa, że mój kolega ma takie do sprzedania w niezłej cenie: http://forum.mp3store.pl/topic/133407-takstar-pro80/?p=1265341

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem.

W grach jest super jednak co do jakości dzwięku to jakoś mnie nie zachwyciły o ile na AIMSC8000 grają głośno i mocno to na telefonie komórkowym już jest o wiele gorzej, no i basik słaby :)

 

Co mnie zaskoczyło to jakość wykonania i wszystkie akcesoria którę dodane zostały do zestawu....

 

Pewnie w cenie 300zł nie znajdę nic lepszego więc prawdopodobnie słuchawki u mnie zostaną, jednak i tak na urządzeniu mobilnym będe korzystał raczej z e10 :)

 

Co do nausznych to tez chyba kwestia przywyczajenia bo strasznie mnie głowa bolała wczoraj po 40min gry, ale nie używałem nausznych od ponad 2 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HyperX Cloud ( słuchałem obu w sklepie i nie zauważyłem znaczącej róznicy a Hyperki miały lepsze wyposażenie i jakoś bardziej przypadły mi do gustu) Szkoda tylko , że nie było koloru White :)

 

Może te słuchawki musza się wygrzać dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz Takstar pro 80 (najlepiej bez walizki i bez welurów- dodatkowa oszczędność). To są zdecydowanie najlepsze słuchawki zamknięte do 2000 zł! Akurat tak się składa, że mój kolega ma takie do sprzedania w niezłej cenie: http://forum.mp3store.pl/topic/133407-takstar-pro80/?p=1265341

 

Serdecznie pozdrawiam

Ojej, ktoś tu się bardzo zapędził, nawet bardziej niż bardzo... DT770Pro, DT150 nie kosztują 2000 a grają zdecydowanie lepiej.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Przez pierwsze godziny grania może, co nieco się ułożyć w dźwięku, ale nie będą to jakieś ogromne różnice. Prędzej się przyzwyczaisz do brzmienia.

 

Litery wytrawiane laserowo z LG G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności