Skocz do zawartości

DAC (200-400 zł)


Erraunt

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem karty dźwiękowej. Mam w tym momęcie SHP9500 i w krótce będę miał O2 (choć jest to chyba zakup przyszłościowy, bo słyszłem że nie będzie mi raczej potrzebny AMP do tych słuchawek). Jest mi w miarę obojętne czy będzie to karta dźwiękowa czy pudełeczko na USB, choć to drugie może czasem okazać się wygodniejsze. Budżet jest dość istotny, z tym że wolałbym nie dochodzić do górnej granicy, choć od biedy mogę poczekać na kolejną wypłatę… tak źle na integrze nie jest znów. Chciałbym uzyskać jak najbardziej neutralny dźwięk. Jeszcze jedną istotną rzeczą jest wsparcie dla Linux'a - SC8000 i SC808 odpadają. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, sprzed nosa to mnie uciekl :P zaloz post w Komis/Kupie i czekaj na PW :)

Btw. Polecam Ci tez SMSL M2

Myślałem że Ty go w końcu kupiłeś.. czemu to wszystko jest tak ciężko dostępne w polsce.

Albo też http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/9018-dac

A cokolwiek nie wybierzesz, dokup tego O2. Te wszystkie wbudowane w DAC wzmacniacze wyraźnie odstają :D

O2 już do mnie "jedzie" kurierem. Nie da się tego w polsce kupić nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie niedługo będę sprzedawał swojego Sabre U2. Jestem na etapie rozważań "sprzedawać czy nie sprzedawać" :wacko::P Jak coś to pisz.

Jak się zdecydujesz to możesz posłać PM'ke, lub najlepiej maila - knight.erraunt@gmail.com , wtedy szybciej odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoner UD120 to też fajna opcja.

Bardzo dobre opinie o tym też krążą na forum. Na prawde takie plastikowe g.. to jest szpejo może się równać z dużymi kartami dźwiękowymi? Sama elektronika bez AMP'a jest taka malutka?

Za wyjątkiem SMSL M2 to wszystkie podane tu DAC'e wyglądają na zabawkowe, nie żebym się tym przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat SMSL M2 to psuł się na potęgę.

Stoner i UAE23 to sprawdzone, dobre urządzenia i do 400 zł ciężko coś lepszego wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mój SMSL M2 padł mi już 2 razy :/

Aż obecnie zacząłem się zastanawiać nad przyczyną jego padania cały czas w ten sam sposób :D

 

Reszty polecanych ty DAC'ów nie znam ;)


A jak jest z kartami do PC-tów w podobnych cenach? Patrząc tylko na część odpowiedzialną za DAC-ion? Lepsze/Gorsze?

hmm, najlepszą w tym przedziale wykluczyłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kartami do PC-tów w podobnych cenach? Patrząc tylko na część odpowiedzialną za DAC-ion? Lepsze/Gorsze?

Miałem kiedyś taką, http://www.ceneo.pl/934831

I to maleństwo grało lepiej od Xonara.

http://forum.mp3store.pl/topic/103896-fiio-d03k-taishan/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A D3 jest słabsza od pozostałych wymienionych w tym temacie?

Myślałem o D3, niestety skąd ja wezme coaxial czy optical? Zresztą z tego co czytam ten Sabre gra lepiej.

(oczywiście wszystko ma swoją cene - fiio jest tańsze i chyba zdecydowanie lepiej wykonane)

Edytowane przez Erraunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności