Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do ~400 zł


queq

Pytanie

Witam serdecznie. Prosiłbym was o pomoc w doradzeniu jakiś dobrych słuchawek dokanałowych, bo od jakiegoś czasu przestałem śledzić nowości i nie wiem co jest aktualnie warte uwagi. :)

Słuchawki będą używane na mieście, podpięte do telefonu (najprawdopodobniej nowego Honora 7). Kiedyś miałem Yamahy EPH-100 i byłby świetne, może czasami trochę przesadzały z dolnym pasmem, ale była to też pewnie kwestia źródła i jakości plików mp3. Dla porównania Brainwavz ProAlpha w ogóle mi nie podeszły. Słaby seal, mało funu, jakiś taki wyprany dźwięk. Dlatego szukam czegoś w deseń Yamahy, bo nie wiem czy kupić je znowu. Spróbowałbym raczej czegoś nowego. Z nausznych używam teraz DT990 Pro i też bardzo sobie chwalę. Słucham sporo metalu, jakiegoś classic rocka, czasem polskiego rapu. Zależy mi na dobrej izolacji i wygodzie. Budżet jest elastyczny, jeśli warto do czegoś dołożyć. Podobno te Carbo Tenore są dobrą propozycją w niewielkich pieniądzach. Alternatywą mogą być Soundmagic E50? A co wyżej, Momentum In-Ear? Czy nie warto? Mam nadzieję, że coś doradzicie. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

MacaW GT-100S. Będą pewnie z telefonem potrzebowały podkręcania głośności prawie do oporu, ale k***a z każdą minutą mam wrażenie, które we mnie narasta, że to jest to. Właśnie to, czego trzeba do szczęścia, żeby po prostu cieszyć się muzyką i mieć głęboko wy***ane na całą resztę :D

 

(Sam się cenzuruję, heheszki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja polecam JVC FXD-80, choć mam FXD-70 które niby lepiej izolują (choć wybitne nie są wcale biorąc pod uwagę jak głęboko wchodzą w kanał uszny) są mniejsze trochę i powiem że rewelacja. Posiadam je już od dłuższego czasu i są bardzo trwałe - niezniszczalne chyba. Góra jest genialna, nic nie syczy nie ma metalicznego nalotu. Jest jak być powinno - czysto. Bas jest dobrze kontrolowany, szybki i nie jakiś przesadny ale potrafi ładnie mruczeć Słucham dużo elektroniki wszelakiej i jest super przy dnb i ambiencie środek się nie gubi choć mógłby być lepszy.

recenzje

http://rinchoi.blogspot.co.uk/2013/05/jvc-ha-fxd60-fxd70-fxd80-nanotube.html

 

 

Rewelacyjne słuchawki bo brzmią znakomicie tak samo jak wyglądają. FXD-80 podobno mają lepszą (szerszą) scenę.

Dużo czytałem na ich temat i były porównywane właśnie do tych yamaha EPH-100, niektórzy twierdzili że nawet są lepsze. Przy tym nie tak awaryjne i trwałe. To najlepsze dokanałówki jakie kiedykolwiek miałem, serio.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MacaW GT-100S. Będą pewnie z telefonem potrzebowały podkręcania głośności prawie do oporu, ale k***a z każdą minutą mam wrażenie, które we mnie narasta, że to jest to. Właśnie to, czego trzeba do szczęścia, żeby po prostu cieszyć się muzyką i mieć głęboko wy***ane na całą resztę :D

 

(Sam się cenzuruję, heheszki)

Chyba może braknąć basu, jeśli autor szuka fanu. Prędzej bym polecił MA750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MacaW GT-100S. Będą pewnie z telefonem potrzebowały podkręcania głośności prawie do oporu, ale k***a z każdą minutą mam wrażenie, które we mnie narasta, że to jest to. Właśnie to, czego trzeba do szczęścia, żeby po prostu cieszyć się muzyką i mieć głęboko wy***ane na całą resztę :D

 

(Sam się cenzuruję, heheszki)

Zastanawiałem się nad nimi ale ponoć ciężkawe i trudno je napędzić a mi się nie chce FiiO nosić. Do tego obawiałem się jak to jest z wygodą. Nie wypadają z uszu przy gwałtowniejszych ruchach?

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko jest znaleźć dobre dokanałówki do metalu. Ja dość pozytywne doświadczenie miałem z Sony XBA-H3 i T-Peos H200.

W okolicach 400zł postawiłbym na Ultimate Ears TripleFi 10 albo właśnie RHA MA750 - lepiej tłumią UE, dla mnie są też wygodniejsze. RHA z uszu nie wypadną, ale moim zdaniem ciężko dobrać do nich właściwe tipsy - a i tłumienie takie sobie.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ww Macawy rzeczywiście rzeczywiście lekko niedomagac w kwestii zasilania, ale od siebie też serdecznie polecam, mimo że miałem przyjemność z nimi obcować jedynie przez około miesiąc razem z Nexusem 5 (no cóż, słuchałem tylko na tym :c). Idąc za ciosem żeby nie rozpoczynać nowego tematu: jakie doki (over the ear mile widziane) do 250 zł są warte uwagi do podobnych gatunków? No, może dodając dozę progresywnego rocka/metalu.

Edytowane przez inverso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. Zapomniałem dodać, że słuchawki mają być dostępne w Polsce, bo nie chce mi się ściągać jakiś wynalazków zza granicy. Myślę, że wybór i tak jest spory. Jak nie znajdę jakiejś sensownej alternatywy dla EPH100, to zamówie chyba te Carbo Tenore albo Soundmagic E50. Które byłyby według was lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności