Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki nauszne do komputera ok. 100-200 zł


kangurek01

Pytanie

Witam

Chciałabym zakupić słuchawki do słuchania muzyki w domu - na komputerze stacjonarnym. Ważne jest bezpieczeństwo dla słuchu, bo niestety po wieloletnim użytkowaniu "pchełek" odczuwam już pewne skutki :unsure: Ważne tez, by były wygodne, w miarę miękkie i lekkie (na ile to możliwe). Słucham przeciętnych piosenek, głównie muzyki pop, częściej piosenkarek niż piosenkarzy (więc ważniejsze są wyższe tony niż basy). Najczęściej z radia internetowego, youtube, wrzuty itp. (więc bez szału jakościowego). Słuchawki podłączam do gniazda jack na komputerze lub do głośniczka. Do odtwarzania plików muzycznych używam AIMPa, ale oczywiście mogę to zmienić. Super by było, gdyby słuchawki można kupić od ręki w którymś ze sklepów stacjonarnych (typu Euro RTV AGD, itd.). W mieszkaniu mam w miarę cicho CHOĆ zdarza się i trochę hałasu - myślę nad zakupem 2 par słuchawek (jedne otwarte/półotwarte do dłuższego słuchania, drugie zamknięte). Proszę o polecenie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A czy one nie wymagają wzmacniacza? Zapomniałam napisać, że nie posiadam takowego.

A poza tym, hmm, z tego co czytałam, to najlepsze dla słuchu są otwarte/półotwarte. Nie chodzi tylko o samo natężenie dźwięku, ale o fakt, że fala rozchodzi się bardziej "równomiernie" itd. Choć jak wyżej wspomniałam - w zamknięte też chyba się zaopatrzę.

Edytowane przez kangurek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli na moim lapku, gdzie też jest jakiś Realtek, tylko nawet nie wiadomo jaki, te słuchawki ciągle dają radę, to zaryzykowałbym stwierdzenie, że u ciebie też będzie OK. Ale oczywiście jestem tylko typkiem z internetu i mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niebezpieczniejsze dla słuchu są słuchawki otwarte, gdyż jako iż wogóle nie wygłuszają, to poziom głośności hałasu tła automatycznie próbujesz zagłuszyć większą głośnością na słuchawkach otwartych. Dobrze izolujące zamknięte (HD669) sprawiają, że ten hałas w tle jest znacznie cichszy, dzięki temu automatycznie ustawiasz sobie głośność ciszej niż jakbyś słuchał na otwartych.

 

Co do problemów ze słuchem, to bardziej niż słuchania na słuchawkach, należy unikać koncertów, jak najmniej przebywać w hałaśliwych miejscach, jak główna ulica, kluby, zabawy, koncerty, roboty budowlane/drogowe. Albo używać profesjonalnej ochrony słuchu tak jak robią to muzycy i robotnicy. I jak najmniej słuchać na słuchawkach w miejscach głośnych, chyba że to dobrze izolujące słuchawki.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po podpięciu bezpośrednio do laptopa grają oczywiście gorzej, ale nie ma tragedii. Z głośnością nie ma problemu. Na 50% w Windowsie już jest za głośno.

Lirick - czy mógłbyś doprecyzować, o jaką głośność chodzi? Tzn. jak masz ustawiony dźwięk w Windowsie oraz odtwarzaczu. Czy jedno i drugie na 50%? Chcę po prostu sobie porównać.

 

Dziś odebrałam te słuchawki (tzn. Superlux HD669). Generalnie są OK - wygodne, dźwięk całkiem ok, choć żeby wydobyć całe jego "bogactwo" to jednak trzeba ustawić głośniej. Mam nadzieję, że w miarę "wygrzania" jakość się jeszcze poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności