Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy <1500 pln


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od razu disclaimer:

To nie jest żadna prowokacja.

 

A teraz do rzeczy.

jakoś tak się wydarzyło, że wyjechały mi z domu wszystkie wzmaki. Szukam więc czegoś, co będzie wyraźnie lepsze od FCLII (bo nie mam chwilowo weny, żeby sobie jednego poskładać), będzie w podobnym budżecie.

 

Wzmacniacz musi być stacjonarny, musi pracować z niskoohmowcami (c.a. 38Ohm), musi mieć zapas mocy (bo do SWS Nuoroda i HE5LE), przy tym musi być cichy (bo podłączam doki)

 

Fajnie by było jakby był zbalansowany, ale nie ma musu.

 

Może byś jakiś projekty DIY (chociaż niekoniecznie, bo w końcu jakby mi się chciało lutować to bym sobie FCLa poskładał)

 

Może ktoś ma jakieś pomysły?

 

Z rzeczy które testowałem i odpadaja: Panda, BlackPearl, Forum, Zenek i Zenon, wzmacniacze OTL (bo jednak 38 Ohm to mało dla nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zaryzykujesz Beresforda Capella ? Możesz dogadać się z dystrybutorem (http://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-Capella/150) i pożyczyć na odsłuch i testy. Siedziba firmy to teraz Wrocław. Na pewno Ci pożyczy.

 

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-beresford-capella/

Możesz też rozwinąć projekt FCL III... Hybryda tranzystorowo-lampowa. Stopień lampowy odłączany (masz dwa wzmaki w jednym).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać nie sprzedam, bo mi szkoda. Wziąłem za grosze i wolę go mieć jak będę w potrzebię.

Nie przewiduję go używać w najbliższym czasie, więc mogę wypożyczyć.

 

Poza tym, jakbyś miał go modować po swojemy, to szybciej złożysz FCLa od zera, bo jeśli to wyszło z pod ręki Mikołaja, to niechciałbyś się bawić w rozlutowywanie srebra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz pożyczyć czy kupić? Bo takie coś mi leży i się kurzy

 

attachicon.gifKlon Lehmana 05.jpgattachicon.gifKlon Lehmana 06.jpg

 

FCL to to pewnie nie jest, ale jak przycisnęło, to i na BCLa przymknie się oko.

 

Kojarzę tego klona, to jeden z pierwszych jakie kilka lat temu miałem. Obudowę w nim satynowałem, bo była zrysowana itd. :D Kupionych gdzieś z allegro bodajże, raczej nie Mikołajowy twór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A chcesz pożyczyć czy kupić? Bo takie coś mi leży i się kurzy

 

attachicon.gifKlon Lehmana 05.jpgattachicon.gifKlon Lehmana 06.jpg

 

FCL to to pewnie nie jest, ale jak przycisnęło, to i na BCLa przymknie się oko.

 

Kojarzę tego klona, to jeden z pierwszych jakie kilka lat temu miałem. Obudowę w nim satynowałem, bo była zrysowana itd. :D Kupionych gdzieś z allegro bodajże, raczej nie Mikołajowy twór.

 

To jest te Twoje satynowanie?

Klon Lehmana 01.jpg

Tu już nie było co ratować :D

 

W sumie chwilę go trzymałem w ręku i musiałbym zerknąć co tam było dokładnie modowane. Sprzedający napisał konkretnie, że był złożony i modowany przez Mikołaja, ale sam Mikołaj już tego nie pamięta. Jest OPA1612 i Silmic II, więc wygląda mi na Mikołaja, ale coś mieszam.

 

OPA1612
OPA1612
OPA1612

Ale najbardziej mi się podoba potek Precision Electronics Corporation :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności