Skocz do zawartości

Fiio X3 vs Cowon X9 vs iBasso DX50 + doki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze odtwarzacza audio oraz słuchawek dokanałowych.

Przez jakiś czas byłem posiadaczem Fiio X1 oraz słuchawek Westone W20. Sprzęt ten został mi niestety skradziony i nastawiam się do kupna innego, lecz oprócz Fiio X1 oraz iPoda Touch 5G nie miałem styczności z innymi dobrymi odtwarzaczami.

Na całość (tj. na słuchawki + odtwarzacz) chcę przeznaczyć max 2000zł, przy czym na początek bardziej zaoszczędzić na słuchawkach jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zależy mi, żeby odtwarzacz miał już wbudowaną jak najwięszą pamięć (karta 128GB po jakimś czasie może stać się za mała dla mojej kolekcji muzyki), oraz co równie dla mnie ważne jak najbardziej czytelny wyświetlacz. Jak na razie zastanawiam się nad:

- Fiio X3

- Cowon X9

- iBasso DX50

przy czym ten ostatni nie wiem czy nie jest ciut za drogi bo parametry ma podobne do pozostałych dwóch. Po przeczytaniu paru tematów na forum zacząłem się również zastanawiać nad Soniaczem A15.

 

Co do słuchawek to na pewno nie mogą być podobne w brzmieniu do Westone W20. Chociaż nie przepadam za dużym basem, jak dla mnie W20 nie miały basu kompletnie.

Na dzień dzisiejszy nie mam na oku żadnych konkretnych słuchawek.

 

Słuchanego przeze mnie gatunku muzycznego nie potrafie sprecyzować, ponieważ słucham naprawdę wszystkiego po trochu. No może za wyjątkiem Hip-Hopu, rapu czy techno. Bardziej coś w stronę muzyki klasycznej, popu, rocka czy metalu.

 

Co wybrać??

 

Z góry dziękuje za pomoc. Mam nadzieję, że pomożecie mi coś wybrać. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przedstawiał opinii o X9, bo wielu użytkowników mnie zlinczuje ;)

 

Podobno HiFiMAN HM-700 jest bardzo ciekawy, a czasem można bardzo opłacalnie dostać z bardzo dobrymi RE-400 w zestawie z tego co mi się przewinęło na forum. Sam nie słuchałem.

 

iBasso i FiiO bardzo dobrze opisane na zakupku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon już mi się odwidział :P a co do Fiio to zmieniłem z X3 na X5 albo iBasso DX50.

iBasso ma slot na SD. X5 jak wcześniej napisał crysis94 posiada dwa.

 

Recenzje przeczytałem (na zakupek tak jak polecałeś) i w sumie nic to nie zmieniło. Teoretycznie bardziej jestem za iBasso ale sam nie wiem nadal.

Co do HiFiMANa, którego podałeś to rzeczywiście spoko zestawik z tymi słuchawkami, ale nie obsługuje kart SD więc z góry odpada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj ... zapomniałem, że slotu nie ma ;\

Przepraszam.

 

Co do DX50 "Support SDXC and SDHC MicroSD card, up to 2TB".

 

Wiesz ... to wszystko zależy od słuchawek - z prawie wszystkim gra iBasso podobała mi się bardziej niż FiiO, ale z ER4 i Mad Dogami zdecydowanie wolałem X5.

No i zostało X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowałem i zaraz będę prawdopodobnie zamawiał taki komplet:

- iBasso DX50 używany model ale z gwarancją za 1100zł

- słuchawki Shure SE535Cl

Trochę wyjdę poza cenę ale myślę, że ten komplet będzie dla mnie ok. Wiem pisałem, że nie chce armatur ale własnie przesłuchałem je na jego sprzęcie - ma iBasso DX90 i bardzo mi się spodobały.

Dziękuje wam Panowie za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw ... 1100zł za DX50 to bardzo dużo.

 

Na komisie używany chodzi 550-750zł MAX

Prawie nowy 800-950zł MAX


Swojego modowanego za 700zł finalnie puściłem:

http://forum.mp3store.pl/topic/131049-sprzedane-s-crysisowa-wyprzedaz-nr2-do-archiwum/?hl=dx50

 

Standardowe chodzą jeszcze mniej:

http://forum.mp3store.pl/topic/131764-dap-ibasso-dx50/?hl=dx50

http://forum.mp3store.pl/topic/130927-ibasso-dx50/?hl=dx50

 

Prawie nówki koło 900zł:

http://forum.mp3store.pl/topic/129876-ibasso-dx50/?hl=dx50

http://forum.mp3store.pl/topic/130791-sprzedam-ibasso-dx50-jak-nowy-gwarancja/?hl=dx50

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak bez odzewu z mojej storny to zostawiłem ale wybyłem na małe wakacje a z kupnem sprzętu trochę się wstrzymałem.

Wyszło na to że jednak od iBasso odchodzę. Kupiłem Fiio X5 II. Nad wzmacniaczem jeszcze się zastanawiam - zostawię go na koniec.

 

Mam pytanie co do słuchawek do niego bo mam problem. Chciałbym armatury (przeznaczyć na nie do 2500-3000zł max) i teraz co byście poradzili? Kupić za taką kwotę z kilkoma 4-5 przetwornikami czy racze castomizować tylko że jak widzę ceny to wtedy będą 2 przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem różne konstrukcje z 1-4 przetwornikami i zostałem z 1-dnym przetwornikiem.

Mam wrażenie, że niektórzy patrzą na ilość przetworników jak kundel na sukę z cieczką ...

 

Przejrzyj http://www.thecustomart.com/index.php ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do Piotrka (Custom Art) odnośnie modelu EI.3. Ponoć na chwilę obecną robią szał i na necie jest dużo bardzo pozytywnych opinii na ich temat, a kosztują raptem coś około 1300zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał coś o x5 II? Czym się różni od ibasso?

Z jednej strony nie są tak różne od siebie, a z drugiej zupełnie inne. Polecam Ci poczytać recenzje na zakupek.pl o X5 oraz DX50 lub DX90 one są tam bardzo często do siebie porównywane. Autor również podaje jakie są miedzy nimi różnice. Ja jednak zrezygnowałem z iBasso na rzecz X5, ponieważ jak zostałem poinformowany w mp3store dużo więcej osób oddaje DX50-tki do serwisu.

 

 

Zagadaj do Piotrka (Custom Art) odnośnie modelu EI.3. Ponoć na chwilę obecną robią szał i na necie jest dużo bardzo pozytywnych opinii na ich temat, a kosztują raptem coś około 1300zł ;)

Ja myślałem nawet nad serią Pro albo nawet Harmony. Muszę na dniach skontaktować się z Piotrem i popytać co poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności