Skocz do zawartości
  • 0

do Sansa Clip+ lepsze od Brainwavz M1


dondon

Pytanie

Hej, lubiłem Brainwavz M1, były dosyć neutralne, ale jednak brakowało mi w nich trochę czegoś. Wszystko było przyzwoite, ale szczegółowość mogłaby być lepsza, scena też. Czasami muzyce brakowało trochę życia.

Coś zaczęło się dziać z kabelkami, przy poruszaniu strasznie trzeszczy i przerywa. Mają 3 lata więc pomyślałem, że i tak pora je wymienić.

 

Czego słucham: eksperymentalna elektronika, indie rock, jazz, trochę popu, no różne rzeczy, słuchawki muszą być uniwersalne

 

Czego oczekuję: naturalne brzmienie, bez poświęcania żadnego pasma; dosyć szczegółowe, ale nie przesadnie analityczne kosztem muzykalności. Lubię dobry bas, ale tam gdzie ma być, a nie dudniąca gitara albo rozlewający się bas. Lubię gdy np. bez problemu słyszę gitarę basową, która nie zlewa się w jeden jazgot z perkusją i gitarą, ale też nie przytłacza reszty. Czyli separacja mile widziana, tak wiem chcę za dużo :) No i jeszcze wytrzymałość, powiedzmy, że proporcjonalna do ceny. Im droższe tym solidniejsze, nie chcę na pewno naprawiać za kilka miesięcy bo cienki kabelek się urwał.

 

Cena: do 200zł, powyżej jeżeli będzie naprawdę duży skok jakościowy, ale powyżej 300zł to mógłbym zapłacić za idealne pancerne słuchawki :) Chyba, że nic dużo lepszego bez płacenia powyżej 300zł nie dostanę to może wtedy lepsza wersja budżetowa i ściąganie np Pistonów z Chin?

 

Propozycje: no właśnie mam problem żeby coś znaleźć, może SoundMagic E30, w wersji budżetowej Xiaomi Piston 3 albo coś podobnego ściągane z Chin. Żadna z tych propozycji do końca mnie nie przekonuje. Chyba, że lepiej naprawić Brainwavz M1 (gdzie? jak?) i poczekać aż będę gotów zapłacić ok 500 i pewnie kupić jeszcze lepsze źródło.

 

Pomożecie? Doradzicie coś? Będę wdzięczny. Muszę coś kupić bo jak tak bez przenośnej muzyki :) A bawienie się w odpowiednie ułożenie kabla, żeby nie trzeszczał nie jest fajne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mee m6 pro kuszą, ktoś miał okazję porównać ich do Brainwavz M1 i do też branych pod uwagę przeze mnie SoundMagic E30 i Xiaomi Piston 3?

Zastanawiam się czy ten kabel zawijany za ucho jest problemem gdy nosze okulary. Na próbę założyłem tak Braiwavz i chyba da radę, puściłem kabel obok zauszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podbijam temat. W końcu znalazłem trochę czasu, żeby więcej poczytać i chcę do poniedziałku w końcu coś kupić, zwłaszcza, że mam kupon na allegro -20zł :P

Oczywiście do wszystkich wymienionych mam jakieś zastrzeżenia, a ciężko wybrać gdy nie można samemu posłuchać, dlatego proszę Was o radę.

SoundMagic E30 - zdają się pasować do tego co szukam, neutralny dźwięk, z niezłym basem, który jednak nie zalewa reszty. Pytanie czy w 2015 wciąż warto kupować te słuchawki, większość opinii pochodzi sprzed 4 lat. No i mam wrażenie, że wielu ludzi podchodzi do nich z dystansem, jakby brzmieniu jednak czegoś brakowało. Nie podoba mi się też to, że wtyk mini-jack jest prosty.

Mee m6- tu obawiam się, że bas jest zbyt znikomy, a góra i średnica mogą trochę kłuć. Poza tym mają świetny wygląd, odpinane kable. Tylko, że zniknęły w tygodniu z allegro, mam nadzieję, że wrócą, sprzedawca ma urlop.

Xiaomi Piston 3 - to rozwiązanie budżetowe na teraz. Zniechęca długi czas oczekiwania i ryzyko natknięcia się na podróby.

 

Do tego doszły kolejne typy

MEElectronics A151p - tu się robi trochę drożej, ale mogę tyle wydać jeśli warto. Zastanawiam się czy nie będą brzmiały zbyt ciepło.

SteelSeries Flux In-Ear - niezła cena, ale bardzo mało opinii

Zero Audio Carbo Tenore - ten kabel nie wygląda zbyt dobrze, a ja zepsułem nawet ten w Braivawz M1

 

Liczę na Waszą pomoc bo mam już ból głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności