Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 100 zł (+/- 20 zł)


Ja.Bo

Pytanie

Witam!

Ostatnio stwierdziłem, że przydałyby mi się słuchawki dokanałowe. Codziennie używam starych, poczciwych K26p oraz w domu SHURE SRH240A.

 

Ale czasem na miasto, szczególnie w upały wolałbym małe słuchawki, stwierdziłem, że rozejrzę się za jakimiś dokami.

 

W związku z tym, że będą to słuchawki dodatkowe nie chcę wydawać na nie dużo kasy. Postanowiłem, że ok. 100 zł.

Muza to dobry, lekki rock, muzyka elektroniczna i alternatywna.

W Shure zdecydowanie brakuje mi basu.

 

Poczytałem trochę i już nie wiem. Zainteresowałem się Takstarami Hi-1200. Tylko w Polsce się chyba nie kupi?

Kolega z forum podesłał linka od zaufanego sprzedawcy na Ali, ale nigdy nie korzystałem z tego serwisu:

http://www.aliexpress.com/item/NEW-Takstar-HI-1200-Wooden-In-ear-Headphones-Earphones-For-MP3-Portable-Music-Player-Phone-Button/2043114936.html

 

Czy w tej cenie jest coś lepszego? Wartego przemyślenia?

 

PS. Odtwarzaczem jest iPhone 4S, docelowo nowszy. Stąd mikrofon i przycisk głośności wydaje się ciekawą opcją przy Takstarkach.

Edytowane przez Ja.Bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja Ci mogę polecić jeszcze tego sprzedawcę: http://www.ebay.pl/itm/271677671680?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

albo tańsze słuchawki Xiaomi Piston V3 http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Piston-3-Reddot-Design-Headphones-For-Smartphone-p-971961.html

Trochę mniej wygodne i gorsze, ale tańsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest coś lepszego? Pewnie, wystarczy mieć wymagania co do dźwięku, które nie wpisują się w granie Takstarów. Niewiele drożej masz np. Zero Audio Carbo Tenore czy MEElectronics M6 Pro (obie pary dostępne w Polsce w Audio Heaven) - każde, to bardzo solidny kawał brzmienia. Poczytaj recenzje i opinie, które najbardziej będą pasowały.

I tak, Takstary są bardzo wygodne jak na klasyczne dokanałówki z tulejką T400 (czyli standardową). Małe, z dobrymi gumkami w zestawie i pewnie siedzą w uszach. Tyle że nie każdemu będzie pasował asymetryczny przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra, w takim razie wybór pozostał mi między:

1) Takstar Hi-1200

2) Zero Audio Carbo Tenore

3) MEElectronics M6 Pro

 

Od najtańszych do najdroższych.

 

I teraz które wybrać biorąc pod uwagę, że najważniejsza jest dla mnie:

1) Wygoda/komfort używania,

2) Jakość (rock, alternatywa, czasem trochę elektroniki),

3) Dobra (jak na tę cenę) izolacja od otoczenia.

 

Czy warto dozbierać do najdroższych M6 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest coś lepszego? Pewnie, wystarczy mieć wymagania co do dźwięku, które nie wpisują się w granie Takstarów. Niewiele drożej masz np. Zero Audio Carbo Tenore czy MEElectronics M6 Pro (obie pary dostępne w Polsce w Audio Heaven) - każde, to bardzo solidny kawał brzmienia. Poczytaj recenzje i opinie, które najbardziej będą pasowały.

I tak, Takstary są bardzo wygodne jak na klasyczne dokanałówki z tulejką T400 (czyli standardową). Małe, z dobrymi gumkami w zestawie i pewnie siedzą w uszach. Tyle że nie każdemu będzie pasował asymetryczny przewód.

mógłbyś dać linka do tego sklepu? bo szukam u wujka google i znajduje tylko zagraniczne sklepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra, w takim razie wybór pozostał mi między:

1) Takstar Hi-1200

2) Zero Audio Carbo Tenore

3) MEElectronics M6 Pro

 

Od najtańszych do najdroższych.

 

I teraz które wybrać biorąc pod uwagę, że najważniejsza jest dla mnie:

1) Wygoda/komfort używania,

2) Jakość (rock, alternatywa, czasem trochę elektroniki),

3) Dobra (jak na tę cenę) izolacja od otoczenia.

 

Czy warto dozbierać do najdroższych M6 Pro?

Z tych trzech znam tylko Zero Audio, ale szczerze wątpię żeby pozostałe pobiły je w tych kategoriach i gatunkach o których piszesz. Trochę sprzętu przerobiłem, a Tenore to jest dla mnie odkrycie 2015.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie Takstary w elektronice robią Tenorom jesień średniowiecza wiadomo z czego ;) No i Zero Audio mają najbardziej cyfrowe brzmienie z tych trzech, co mnie akurat męczy przy dłuższym odsłuchu. Choć nie da się ukryć, że są efektowne i uniwersalne.

 

A co do pytania - Google dobrze mówi, Hi-1200 do dostania tylko poza Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam przed sobą zarówno Zero Audio Carbo Tenore jak i Takstary hi-1200.

Jedne i drugie mi się podobają.

 

nieco karkołomna i skąpa próba opisu tego co słyszę:

Tenore łoją basem równo (skąd u licha w takim razie ta nazwa?).Ale bas ten jest wysokiej próby. Basoluby pomimo krwawiących uszu powinni być wniebowzięci. Faktycznie mają bardzo cyfrowe brzmienie.

Hi-1200 trochę mniejszy bas, subtelniejszy , ale ciągle jest obecny , nie jest go mało. I bardziej otwarta góra w stosunku do Tenore.

 

 

Ciężko byłoby mi polecić któreś z nich. Pewnie dlatego mam oba produkty :D .

Mógłbym pokusić się o zróżnicowanie wiekowe. Jeżeli masz mniej niż 25 lat - bierz Tenore. Jeżeli więcej niż 30 lat - hi-1200. Wiek pomiędzy - zostawcie słuchawki , latajcie za spódniczkami :woot::woot::woot:

Najlepiej oczywiście posłuchać na sprzęcie do którego miałyby być dopasowane.

 

All999

Jeżeli uważasz Tenore za odkrycie roku 2015, to jestem ciekaw czy po przesłuchaniu hi-1200 zrobiłbyś małą korektę w tym twierdzeniu. ;)

Edytowane przez crovbar74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, bo wyjdzie, że jestem bassheadem, a jest wręcz przeciwinie :) Tenore uzywam na zewnątrz, w trasie i na rowerze, ale nawet w domu jestem w stanie docenić ich świetny stosunek cena/jakość. Nie bardzo wiem, co to znaczy cyfrowe brzmienie odnośnie Tenore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak mniej więcej V z dość suchą średnicą. Dlatego np. mi i grubbbemu niezbyt przypasowały wokale w Tenorach. Można to kompensować źródłem, ale jednak jakiś tam "smaczek" zostaje.

 

A Takstary podejrzewam, że by Cię nie porwały właśnie przez bas - taki trochę w stylu MOE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja z kolei pod pojęciem brzmienia cyfrowego miałem na myśl takie brzmienie techniczno-elektroniczne w opozycji do brzmienia naturalnego płynącego wprost z instrumentów.

Jako skrajny przykład:

Wchodzimy do parku, słyszymy muzykę nie widząc źródła ale wiemy że płynie ona z głośników (tenore)

Bądź wchodzimy do parku , slyszymy muzykę i wiemy ze muzycy klasyczni produkują się na żywo za krzakami.(hi-1200)

Ale oczywiście to wrażenie zachodzi przy porównaniu obu tych doków. Przynajmniej dla mnie.

 

Mam nadzieję że Inszy to miał na myśli ale ujął to innymi słowy:)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności