Skocz do zawartości
  • 0

Kolejny temat o dokanałówkach za 150-300zł


w17chm4n

Pytanie

Hej,

 

Na wstępie sorka za nowy temat ale mam mętlik w głowie i ciężko mi wybrać nowe słuchawki. Nowe bo w moich obecnych Brainwavz M2 pada kabel.

 

1) Jakiej muzyki słucham ? Chyba wszystkiego prócz popu: hiphop, rock, *metal, downstep, dubstep, muzyka filmowa.

2) Na czym słucham ? Obecnie głownie Nexus 5 + iPad Air

3) Wymogi? Przyjemny ciepły dźwięk, ale nie zalewający uszy basem. Dobrze radzcy sobie z muzyką klasyczną ale bez przesady - nie chcę monitorów. Do tego izolacja. Ale jako, że i tak będę zakładał do słuchawek pianki Comply to ten wymóg nie jest najważniejszy. A.. i żeby nie były delikatne bo będą to słuchawki do wszystkiego czyli też do biegania albo jazdy na rowerze.

 

Co udało mi się znaleźć:

AKG 374/5

Brainwavz R1 / ProAlpha / M1 / M2 / S0 / S1 (chociaż nie dokońca w S'kach leży mi płaski kabel)

MEElectronics M6 Pro

SoundMagic E10

NuForce NE-700X

Rock-It R20

 

Jak widać lista jest długa i będę wdzięczny za każdy komentarz pomagający w zmniejszaniu tej listy.

Edytowane przez w17chm4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Po ponad rocznym katowaniu Nuforców nie mogę nic złego powiedzieć o kablu, sprawia wrażenie kiepskiego, ale parę razy nawet na nim spałem i nic złego się nie dzieje. Basu jest faktycznie sporo, tak dużo, że nieraz jak testuję inne słuchawki, które są bardziej zbalansowane, to zauważam wtedy jaka jest przepaść pomiędzy nimi a Nuforcami jeśli chodzi o podstawę basową. Jednak niech to nie zmyli Cię, że te słuchawki nadają się tylko do pewnych rodzajów muzyki, o nie, są mocno uniwersalne i nawet muzyka klasyczna/filmowa potrafi wypaść na nich świetnie. Jest ciepło, ale wyraziście i z przytupem. Są przypadki, że odczuwam zalanie basem, ale to może w 3-4 kawałkach na 100. Sądzę, że sprawdziłyby się u Ciebie patrząc pod kątem tego, co oczekujesz.

 

Z tego co podałeś, jeśli odrzucisz NE-700, to zastanowiłbym się nad Brainwavz - coś w okolicy 200 zł powinno się sprawdzić, dąż do czegoś lepszego niż ProAlpha. Do rozważania dorzuciłbym także a-Jaysy, dwójka to udany model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybór padł na Brainwavz S0. Jak wrażenia ? Na początek plus za twardy pokrowiec i ogromną ilość gumek. Minus za jakość dołączonych pianek comply.. musiałem się nie źle namęczyć, żeby jedną z nich założyć. Dziwne, ponieważ moje poprzednie pianki ściągnięte z M2 bez problemu wlazły na nowe słuchawki.

 

A dźwięk - BAAAASSSSS! Yep to na razie dominuje. Musiałem pobawić się equalizerem, żeby nie przytłumiał reszty zakresu oraz żeby wokale nie wydawały się wycofane. Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności