Jump to content
Spawn

Ori and the blind Forest

Recommended Posts

Gra ktoś w to? Zacząłem w święta i jestem jakieś 3h w grze. Oj dawno się tak dobrze nie bawiłem. Rzygać się już chcę stylizowanymi na retro platformówkami indie a tutaj mamy absolutnie przepiękną bajkową grafike. Aż ciężko to opisać słowami, chyba przebili nawet ostatnie wyczyny Raymana pod tym względem. Prolog niesamowicie emocjonalny, wstyd sie przyznać ale ścisnęło mnie w dołku pomimo podeszłego wieku :P 3 godziny później znowu mnie ściskało w dołku tyle że z powodu poziomu trudności :D Stawiałbym że z powodu estetyki i tematyki to gra dla dzieci ale jednak nie. Pełną gębą genialna platformówka gdzie w starym stylu jest jedynie poziom trudności. LUBIE TO!

Ja czekam na wersje na x360 ^^

Kiepsko to widzę...

Na pc optymalizacja leży równo, chociaż faktycznie wygląda obłędnie :)

Co do samej gry to momentami wydaje mi się, że poziom trudności jest lekko rozjechany. Nie jest to wielkim problemem, ale z naprawdę łatwych sekwencji nagle można się zawiesić na kilka dłuższych chwil, chociaż system checkpointów ułatwia sprawę :) Nie jest to poziom "Castlevania: The Dracula X Chronicles" z psp, gdzie faktycznie można się było frustrować i AVGN Adventures, gdzie z założenia nie było łatwo i to jest lekki minus dla mnie :P

Oprawa graficzna jest obłędna, muzyka nawet jeszcze lepsza i idealnie pasuje. Tytuł must have dla posiadaczy One i PC, bo dawno już tak mocnego tytułu na rynku nie było i urzekającego tym samym.

Zapomnialem napisac ze w piatek skonczylem gre prawie na 100% :) prawie bo glupio rozwiazali to ze do niektorych czesci swiata nieda sie wrocic. Poziom trudnosci jednak nie taki straszny bo po dopakowaniu postaci wszystkim co sie dalo walka z wrogami to betka. Moge sfrustrowac sekwencje gdy sie ucieka bo za kazdym razem zaczyna sie je od nowa jednak nie jest zle. Swietna gra, mnie przejscie prawie na 100% zajelo 10 godzin.

Zapomnialem napisac ze w piatek skonczylem gre prawie na 100% :) prawie bo glupio rozwiazali to ze do niektorych czesci swiata nieda sie wrocic. Poziom trudnosci jednak nie taki straszny bo po dopakowaniu postaci wszystkim co sie dalo walka z wrogami to betka. Moge sfrustrowac sekwencje gdy sie ucieka bo za kazdym razem zaczyna sie je od nowa jednak nie jest zle. Swietna gra, mnie przejscie prawie na 100% zajelo 10 godzin.

Ja zakończyłem grę na 99% w 2 sesje - 8h 30m, przy czym drzewo i próba zebrania wszystkich dodatków zabrała mi około 20-30 minut i ostatnia sekwencja z powodu tego, że nie wiedziałem gdzie mam iść 15-20 minut...

Ładna grafika ma swoje zalety, ale ostatni boss to porażka, bo przegrywałem z powodu "gałęzi" i czerwonego koloru. Tak przy okazji przez całą grę głazy i sople są zabójcze oraz nienamierzalne z Y , aby na sam koniec zmienić zasady xD Oj nie ładnie, nie ładnie :)

Ja czekam na wersje na x360 ^^

Kiepsko to widzę...

Dlaczego? Na oficjalnej stronie masz nawet, że do końca tego roku wyjdzie wersja na x360.

Nie mam jakiejś wybitnej grafy w kompie bo gf650m nie robi wrażenia, ale 1600x900 przy takiej grafie z dropami? Ja wiem że unity potrafi być bardzo niedopracowane, ale wymagania mimo wszystko są za wysokie. X360 dostanie pewnie mocną optymalizację, byle tylko gra nie dostała po jakości.

Świetna gra, potrafi doprowadzić do szału w niektórych momentach, ale oprawa i klimat to wynagradzają. Polecam pograć na padzie od X360 ;)

Na maksa wciągająca gierka!

Jak sobie przypomnę ile czasu spędziłem, żeby przejść przez ten etap, gdzie po wyskoczeniu z jaskini na "wolny teren" zabijał nas ten błyskawicznie nadlatujący olbrzymi ptak, arghhh.......

minęło tyle czasu od premiery, naprawili wszystkie błędy? Zastanawiam się nad kupnem.

Chyba jedna z niewielu gier w których miałem zaliczone 70% i nie dokończyłem... zmęczyła mnie straszliwie, moooże kiedyś dokończę ale marne szanse B)