Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przenośny króliczek już dogoniony, na jakiś czas, komplementuje pseudo stacjonarny tor. Jako że wpinanie A15 pod O2 jest dość niewygodne, i często mi się zwyczajowo nie chce, szukam jakiegoś małego, zgrabnego DACa który będzie cały czas podpięty pod lapka, możliwie jak najlepszego. Zdaje sobie sprawę że zasilanie z USB niesie ze sobą spore konsekwencje. Ma działać na Linuksie, chociaż to chyba nie będzie problem.

 

Lubię brzmienie Sabre równe ostre chłodne precyzyjne, aczkolwiek może być też delikatnie w stronę ciepła, z tym że naturalne nie mulaste, tym bardziej że będzie wzmacniane O2.

 

Na widelcu mam:

- HiFimediy (UAE23 lub może jakiś nowszy)

- M2tech HiFace

- Meridian Explorer

 

Możecie coś powiedzieć na ich temat, może jakieś inne propozycje? Potrzebuje sam DAC, na USB, wyjście obojętne, byle się dało spiąć bez komplikacji ze wzmacniaczem i działał na Linuksie.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przenośny króliczek już dogoniony, na jakiś czas, komplementuje pseudo stacjonarny tor. Jako że wpinanie A15 pod O2 jest dość niewygodne, i często mi się zwyczajowo nie chce, szukam jakiegoś małego, zgrabnego DACa który będzie cały czas podpięty pod lapka, możliwie jak najlepszego. Zdaje sobie sprawę że zasilanie z USB niesie ze sobą spore konsekwencje. Ma działać na Linuksie, chociaż to chyba nie będzie problem.

 

Lubię brzmienie Sabre równe ostre chłodne precyzyjne, aczkolwiek może być też delikatnie w stronę ciepła, z tym że naturalne nie mulaste, tym bardziej że będzie wzmacniane O2.

 

Na widelcu mam:

- HiFimediy (UAE23 lub może jakiś nowszy)

- M2tech HiFace

- Meridian Explorer

 

Możecie coś powiedzieć na ich temat, może jakieś inne propozycje? Potrzebuje sam DAC, na USB, wyjście obojętne, byle się dało spiąć bez komplikacji ze wzmacniaczem i działał na Linuksie.

 

Z góry dzięki.

mam m2tech ale ifi nano jest podobno ostrzejszy, jest na xmosie także luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kupił nawet starsze HiFimediy gdyby były w komisie u nas. Kusi mnie jeszcze czy sobie nie zamówić nowego HiFime 9018 (http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/9018-dac?sort=p.price&order=ASC). Coś małego fajnego, żeby poprawiło integrę w laptopie bo jednak w domu więcej z niego słucham/oglądam filmy czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę duża rozpiętość cenowa w tych propozycjach na samej górze. Ta mała kosta o której wspomniał @retter to HRT Microstreamer - bardzo fajna sprawa, neutralne granie z lekko podkręconym basem (ale nie wchodzi na inne pasma i jest z gatunku szybkich i sprężystych), jak na takie maleństwo gra wg mnie świetnie. Meridian Explorer to wyższa klasa, ale już gra bardziej specyficznie - gładko i dość ciepło, trochę mało pazura. Fallow zrobił jakiś czas temu porównanie kilku takich minidaców - poszukaj. Za cenę m2techa czy explorera można już szukać strikte stacjonarnego sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę duża rozpiętość cenowa w tych propozycjach na samej górze. Ta mała kosta o której wspomniał @retter to HRT Microstreamer - bardzo fajna sprawa, neutralne granie z lekko podkręconym basem (ale nie wchodzi na inne pasma i jest z gatunku szybkich i sprężystych), jak na takie maleństwo gra wg mnie świetnie. Meridian Explorer to wyższa klasa, ale już gra bardziej specyficznie - gładko i dość ciepło, trochę mało pazura. Fallow zrobił jakiś czas temu porównanie kilku takich minidaców - poszukaj. Za cenę m2techa czy explorera można już szukać strikte stacjonarnego sprzętu.

 

Dziękuje, właśnie przeczytałem cały artykuł Fallow'a. Kiedyś go czytałem pamiętam nawet, ale nie pamiętałem całkowicie o nim.

 

Cóż, wygrywa M2Tech wg Fallow'a, ale też trochę stworzyłem sobie obraz upodobań dźwiękowych Fallow'a i "przekonwertowałem" na swoje, oczywiście wszystko w teorii. M2Tech może się okazać świetny dla mnie, ale również Dragon mnie zainteresował, idealnie by było przetestować oba (lub więcej), gdyby udało mi się tanio wyrwać żeby nie być bardzo stratnym, przy ewentualnym sprzedawaniu dalej. Ktoś chętny :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dragona zdecydowanie lepiej Microstreamera, zresztą spytaj fallowa co o nim sądzi - mimo, że nie znalazł się w recenzji jest w ścisłej czołówce wg niego. Jak zapolujesz dobrze to kupisz używkę zs okolice 500 pln - w tej cenie ciężko o konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestiach technicznych tylko - jeżeli według producenta są pod winde to raczej nie chcą gadać z Linuxem i raczej trzeba chodzić naokoło. Ale da się. Jak coś Ci nie będzie grać to napisz do mnie, babrałem się z tym na antergosie i ubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestiach technicznych tylko - jeżeli według producenta są pod winde to raczej nie chcą gadać z Linuxem i raczej trzeba chodzić naokoło. Ale da się. Jak coś Ci nie będzie grać to napisz do mnie, babrałem się z tym na antergosie i ubuntu.

 

Który masz na myśli DAC?

 

Z tego co wiem wymienione przeze mnie są na XMOSie, lub działają w standardzie USB 1, sterowniki dostępne są każdym jądrze systemu nieprzestarzałego (nawet w Debianie stabilnym ruszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Audinstem HUD-Mini było zabawy żeby podłączyć. Swoją drogą kozacki DAC, brakuje mi go teraz, na LME4990 robił mega robotę.

 

Nie jest problem z samymi sterownikami, źle się wyraziłem, podać jedynki i zera to mniejszy problem, większy to zmusić kompa żeby je podawał akurat do tej kostki która siedzi w Twoim dacu a nie gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko sprzęt ma odpowiednie sterowniki pod Linuksem, to już nie problem żeby skonfigurować, nawet jeśli trzeba będzie "ręcznie" grzebać w configach alsy. Z doświadczenia jednak wiem że większość popularnych środowisk graficznych może tę opcję przeklikać, a i bez środowiska się da.

 

Wracając do tematu, drogie te USB DACe, ciekawe jak się mają do ODAC? Słyszałem że jest możliwość zintegrowania ODAC z O2 w jednej puszce z jednym zasilaniem? Też by było wygodne, bo i tak mam O2 zasilany zewnętrznie, ale kolejny klocek z kolejnymi zasilaczami już nie przejdzie, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zapomniałem napisać, ostatecznie dorwałem HiFiMeDiy Sabre U2. Jestem zadowolony zarówno z działania jak i z jakości dźwięku. Maleństwo bardzo daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności