Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Najner napisał(a):

Screenshot_20230809_161442_One UI Home.jpg

 

Kurde, to była najwyższa z MQA czy teraz jest najwyższa FLAC? Pięknie robią ludzi w konia.

To jest kwestia wiary, uwieżyłeś na słowo.. a sprawdziłeś ktoś ci bronił ?? głuchy jezdeś ??

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Max* – High fidelity lossless audio up to 24-bit, 192 kHz with HiRes FLAC (Free Lossless Audio Codec), an open source format that every artist can create and deliver their music in, and Master Quality Authenticated audio (MQA).
  • Immersive Audio* – Dolby Atmos and Sony 360 Reality Audio precisely place sound around you to create an immersive environment.
  • High – Lossless audio with FLAC (16-bit, 44.1 kHz)
  •  
  •  
  • Osobiście z tego co widzę, nie ma już plików 24bit albo mi się przynajmniej nie trafiły (sprawdzane na UAPP)
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że Flaczki.

Około tygodnia przed tą aktualizacją zacząłem korzystać w aucie z Tidal ze smartfona.

Na wysokiej jakości czytało tylko pliki do 88khz, przy 96 khz wyskakiwał komunikat o problemach.

Trzeciego sierpnia z rana przestawiłem na master i odtwarzał lub nie ,,I Got Dem ol' Kozmic Blues Again Mama!'' [Było Master}. 

 

Po popołudniowej aktualizacji przy w/w zaczęło pokazywać max. Patrzę na wyśw. w Burku a tu 192 k.

Sciągnąłem wszystkie płyty od nowa, podłączylem w aucie i wszystko 88, 96 oraz 192k śmiga bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Sparrow rozpoznawał jednak kiedy na Tidalu  MAX jest MQA, a kiedy flac?

Zauważyłem, że np album https://tidal.com/browse/album/158804291   czy  https://tidal.com/browse/album/105828630 mimo, że oznaczone jako MAX nie powodują zmiany koloru dongla na koloru na fiolet , natomiast np. https://tidal.com/browse/album/97871465 czy https://tidal.com/browse/album/77701223 już do takiej zmiany prowadzą.

A zmiana koloru na fiolet ma być związana z sygnalizacją treści MQA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie, jak było MASTER, to zawsze na fioletowo świecił - jak muza była z aplikacji TIDAL.

A teraz przy MAX często nie świeci fioletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zgreg napisał(a):

Dla mnie zmiany na minus, dźwiękowi brakuje życia, jakby teraz słyszany "przez dziurkę od klucza". Trzeba by się za czymś innym rozejrzeć jak np. Deezer.

Qubuz podobno gra znacznie lepiej i można się do niego połączyć z UAPP, tylko u nas coś słabo z dostępnością. Może by tak ogarnąć temat i założyć rodzinę z jakimś VPNem na próbę? Poczytam o tym w wolnej chwili jak to ogarnąć z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zgreg napisał(a):

Dla mnie zmiany na minus, dźwiękowi brakuje życia, jakby teraz słyszany "przez dziurkę od klucza". Trzeba by się za czymś innym rozejrzeć jak np. Deezer.

Ja właśnie mam odczucia odwrotne. Przed chwilą słuchałem muzyki na Budsach2 od Samsunga i przez chwilę myślałem, że jakas aktualizacja byla bo dźwięk jakby dostał na dynamiczności, scena jakby się poszerzyła, basy są głębsze. Nie mam obecnie czasu na jakieś większe odsłuchy, ale u mnie wrażenia na plus. Na szybko podłączyłem DACa i zauważyłem, że przy utworach MAX nie zawsze swieci sie fioletowa dioda. 

Jak bede mial chwilke to sprawdzę na tym dacu jak z dźwiękiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hordej z tymi diodami jak się tobie nie świeci odp. dioda przy Max to Masz 44K.

Tidal ma jeszcze trochę bajzlu w oznaczeniach.

 

Znalazlem dopiero jedną żle ozn. płytę z mojego repertuaru. 

Na załączonym zdjęciu porównaj  oznaczenie pliku przy tytule płyty i na pasku postępu.

Burek pokazuje oczywiście 44K.

IMG_20230812_145826.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że sporo zależy od piosenki. Przesłuchałem pare innych utworów i faktycznie na niektórych jakby taki dźwięk stłumiony. Muszę o jedno "oczko" zwiększyć poziom dźwięku co wcześniej się nie zdarzało, a i tak średnio. Cóż...zobaczymy co dalej będzie. Początki zawsze bywają trudne :D

Edytowane przez hordej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności