Skocz do zawartości

Jakie głośniki i zew. karta dźwiękowa za ok. 700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję pomocy w wyborze głośników oraz zewnętrznej karty dźwiękowej do laptopa, do której je podepnę. Zestawu będę używać głównie do muzyki(od dubstepu przez hip-hop do rocka) i filmów, czasem do gier. Wymiary pokoju 3x4m, głośniki, mogę ustawić w dowolnym miejscu. Częściej jednak będę siedział przy biurku niż oglądał filmy siedząc w łóżku, mniej więcej na środku pokoju.


Zastanawiam się nad Microlab SOLO 6c lub 7c (chyba raczej te pierwsze do tak małego pomieszczenia), widziałem również kilka pozytywnych opini o Edifierach.

Z kart dźwiękowych Audiotrak Maya U5 lub Audiotrak Prodigy Cube.


A może polecicie coś innego?


Z góry dzięki za pomoc

Bartek


@Hakuri

dzięki, poprawione :P

Edytowane przez ketrab1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly blad ci sie wkradl chodzi raczej o karte dzwiekowa niz graficzna :)
Co do tematu ja uzywam edifier r2600 ale mam tez wiecej przestrzeni w pokoju i mogę je odpowiednio rozstawić nie wiem jak by to gralo w mniejszym.

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam R1600TIII z fiio d03 taishan podpięte do TV - fajnie gra. Na biurko też polecam - bass reflex z przodu.

FIIO do lapka nie polecę, chyba że masz wyjście optyczne/coaxial w laptopie, bo po usb nie hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To d03 odpada - używam w sypialni - jakieś 4.5x5.5m. Przy odkręceniu na maksa jest dobrze, ale nie mega głośno. Zazwyczaj słucham tak na 30%, jak chcę mocniej to 65-75% głośności.

Słucham różnie - moja żona gustuje w potupajach z lat 90 i jej się podoba, są trochę ocieplone.

Ja słucham jazzu i już się tak przyzwyczaiłem, ze też nie czuję potrzeby kręcenia EQ. Do filmów dodaję 20% basu, wtedy jest efektowniej. Ale to akurat do ukochanego sci-fi, gdzie musi załomotać (Star Trek, Człowiek ze stali, Transformers i Cała seria Marvella) - do filmów w nocy 45% jak dziecko śpi piętro niżej, inaczej by się obudziło. Ale jak jest cicho w domu i chcemy obejrzeć komfortowo, bez robienia ajmaksa z sypialni - 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edifier r2600 trochę się boję jak wypadną w tak małym pomieszczeniu, ja mam coś koło 25m2 ustawione na standach (początkowo na stole które przenosiło drgania i nie grało to tak dobrze jak aktualnie), oddalone od ścian bocznych i tylnej podłączone na fiio f03k po coaxialu do pc (usb służy tylko jako zasilanie) i normalnie do cd.

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem r2600 razem z 1600 - grały świetnie, ale dla mnie za głośno a i bas był, jak dla mnie za potężny (trochę mi go brakuje w filmach, ale jak pisałem podkręcam i już jest ok).

Nie "przedudnią" pokoju, poza tym można słuchać ciszej. Generalnie dla fanów dociążonego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam faworyta - u mnie zadecydowała cena za zbliżoną jakość (edifier jeszcze chyba fajniej wykonany z punktu widzenia estetyki i spasowania elementów). W r1600 jest minimalnie więcej tonów średnich niż w 6c. Ciężko się zawieźć na jednych i drugich. Droższe dac nie mają sensu, bo głośniki nie są aż tak klasowe, żeby wyciągać niuanse lepszych dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności