Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki z równomierną sceną


zbetonu

Pytanie

Cześć,

szukam słuchawek do 400zł które zagrają bardzo szeroką, głęboką i jednocześnie równomierną sceną, będą wykorzystywane głównie do gier więc nie ma dla mnie różnicy jak nisko schodzą oraz jaki mają wokal czy wysokie tony (do sluchania muzyki mam CAL! i HD555 - które niestety już się kończą po 5 letniej służbie, a to je wykorzystywałem do gier). Co do konstrukcji to mógłbym poświęcić słuchawki otwarte na rzecz zamknięty jeżeli ubytek sceny nie byłby duży, a najlepszym kompromisem wydają mi się słuchawki półotwarte. Zależy mi też żeby były wokółuszne, lecz możecie podać godne polecenia modele nauszne. Mile widziane modele z mikrofonem.

Liczę na waszą pomoc, już nie raz mi dobrze doradzaliście :P

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pro80 z zamkniętych, dodatkowo można zakupić pady i zamontować gniazdo na odczepiany przewód jednostronny. Gdyby Cię zaciekawiły to daj znać na PW, możliwe, że da radę załatwić jakąś zniżkę na zwykłe lub przerobione w Łodzi :>

 

P.S.

 

Ewentualnie HyperX Cloud, tak samo można zmienić pady, jednak z gniazdem już byłby problem, ze zniżką też słabo z mojej strony, rekompensują wyglądem (to akurat subiektywnie) i mikrofonem.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem powinna dla Ciebie być bardziej istotna umiejętność pozycjonowania dźwięków niż typowo duża, szeroka scena. Co więcej, im ona większa, tym gorzej MOŻE BYĆ z pozycjonowaniem, zwłaszcza w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...Ewentualnie HyperX Cloud, tak samo można zmienić pady, jednak z gniazdem już byłby problem, ze zniżką też słabo z mojej strony, rekompensują wyglądem (to akurat subiektywnie) i mikrofonem.

Z tego co czytałem w internetach to są właśnie pro80 z mikrofonem i lepszymi padami, których nie trzeba już zmieniać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

...Ewentualnie HyperX Cloud, tak samo można zmienić pady, jednak z gniazdem już byłby problem, ze zniżką też słabo z mojej strony, rekompensują wyglądem (to akurat subiektywnie) i mikrofonem.

 

Z tego co czytałem w internetach to są właśnie pro80 z mikrofonem i lepszymi padami, których nie trzeba już zmieniać :) .

Czytałem, że to rebrandy z mikrofonem właśnie :P

Perul, skoro już napisałeś to może polecisz mi CAL! Recablowane i z twoim modem? :) bo nad taką opcją też się zastanawiałem. Podobno scena się powiększa (w tej chwili grają blisko, ale ogólnie pozycjonowanie mają dobre), a jak grałem na nich to sądzę że kosztem 100zł mogłaby być spoko opcja ;) tylko strasznie kłuje dźwięk w nich na Xonar DX :(

Moim zdaniem powinna dla Ciebie być bardziej istotna umiejętność pozycjonowania dźwięków niż typowo duża, szeroka scena. Co więcej, im ona większa, tym gorzej MOŻE BYĆ z pozycjonowaniem, zwłaszcza w tym przedziale cenowym.

Łol, to może wszystko zmienić. Wydawało mi się, że słuchawki z większą scena będą ładnie pozycjonowały ponieważ będzie więcej miejsca na ustawienie przeciwników, bliżej, dalej itd. Nie zależy mi tylko na kierunku.

 

 

Co do Tekstarów to jeszcze poczytam i napewno dam znać w razie czego :)

 

 

Wczoraj jeszcze doczytałem o tych pionkach i wydają się fajną propozycją, widziałem że są solidnie wykonane i kabel też wygłądał bardzo przyzwoicie. Bo Superluxy niestety nie wygłądają na słuchawki które wytrzymają 5 lat bez usterek, a jednak wiadomo, że im dłużej tym lepiej :)

Edytowane przez zbetonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mylisz się, nie ty jeden narzekałeś, używałem SLek rok w pracy po 8h codziennie chodziły ze mną do pracy a teraz kupiłem z sentymentu.


Ale w muzyce to jednak mają duuużo do nadrobienia do takich hd580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Perul, skoro już napisałeś to może polecisz mi CAL! Recablowane i z twoim modem? bo nad taką opcją też się zastanawiałem. Podobno scena się powiększa (w tej chwili grają blisko, ale ogólnie pozycjonowanie mają dobre), a jak grałem na nich to sądzę że kosztem 100zł mogłaby być spoko opcja tylko strasznie kłuje dźwięk w nich na Xonar DX

CAL z modem mają przede wszystkim szerszą scenę i lepszą separację, ale nie jest ona dalej (znaczy pierwszy plan nie jest). Żeby oddalić scenę trzeba wyższe pady założyć - pasują od HM5.

 

Co do kłucia, to po modzie brzmienie się trochę odchudza (zwłaszcza v2), więc lepiej pod tym względem nie będzie. Wyższe pady, to kolejne odchudzenie dźwięku, ale podejrzewam, że i tak będzie lepiej niż na pro80.

 

Jak chcesz łagodne brzmienie, z dużą sceną to Fatality są tutaj lepsze http://forum.mp3store.pl/topic/126780-creative-fatal1ty-mod-by-perul-80zl-c-c-bh2-160zl/

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamieniam Xonara DX na Creative Xtreme Gamer (ze względu na CMSS-3d) więc będzie o 50zł więcej na słuchawki. Jak wspomniałem nie zależy mi już na bezpośredniej jakości muzyki więc sobie pozwoliłem na taki ruch, pewnie przez większość zostane skrytykowany ale uznałem, że w razie czego do muzyki starczy mi Clip+ lub iPod ;)

Najpierw sprzedam Xonara, później zobaczę jak gra ten Xtreme i zdecyduje czy CAL! dają radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności