Skocz do zawartości

Wzmaczniacz do DT770 80Ohm


kacp3r7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

szukam wzmacniacza słuchawkowego do moich DT770. Będę głównie podłączone pod starą wieżę technicsa i laptop Della Precision. Co wybrać do 300zł, żeby tchnąć w nie więcej życia :)?

 

Najbardziej byłbym zadowolony z DIY. Może ktoś może coś doradzić?

Edytowane przez kacp3r7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz samego wzmacniacza czy DAC/amp ?

Osobiście używam DT770 80 z DAC/AMP Fiio E17 i jestem b. zadowolony. Ale to trochę powyżej twojego budżetu (myślę, że używka ok 400 PLN). Za mniejsze pieniądze dostaniesz Fiio E7 który też powinien dać radę. Poczytaj też o Fiio E10 (DAC/AMP) / E11 (AMP)

Edytowane przez dominikpl72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz samego wzmacniacza czy DAC/amp ?

Osobiście używam DT770 80 z DAC/AMP Fiio E17 i jestem b. zadowolony. Ale to trochę powyżej twojego budżetu (myślę, że używka ok 400 PLN). Za mniejsze pieniądze dostaniesz Fiio E7 który też powinien dać radę. Poczytaj też o Fiio E10 (DAC/AMP) / E11 (AMP)

chcę żeby była lepsza jakość dźwięku i tchnąć w słuchawki więcej mocy./życia

 

dominikpl72 mam pytanie, bo nikt nie potrafił mi odpowiedzieć. Jak podłączę słuchawki pod Fiio to co się zmieni - będzie głośniej? będzie lepsza jakość muzyki?

bo zawsze słyszałem każde zdanie rozpoczynające się od "powinno" :)

Edytowane przez kacp3r7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie znajdziesz takiego dźwięku. Po za tym są to słuchawki monitorowe, z góry są nastawione na spokojne granie. Torem możesz poprawić jakość dźwięku, ale nie licz na drastyczne zmiany. Z takim pudżetem musisz szukać okazji i trochę poczytać. Nie wiem czy nie lepiej byłoby zmienić słuchawki najlepiej na jakieś efektywne a potem coś do rze grającego do nich zestawić.

 

FiiO e07k to dobra karta budżetowa. Szału nie robi, ale jak ktoś ma zamuloną integrę czy słabą wieżę to powinno być trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie znajdziesz takiego dźwięku. Po za tym są to słuchawki monitorowe, z góry są nastawione na spokojne granie. Torem możesz poprawić jakość dźwięku, ale nie licz na drastyczne zmiany. Z takim pudżetem musisz szukać okazji i trochę poczytać. Nie wiem czy nie lepiej byłoby zmienić słuchawki najlepiej na jakieś efektywne a potem coś do rze grającego do nich zestawić.

 

FiiO e07k to dobra karta budżetowa. Szału nie robi, ale jak ktoś ma zamuloną integrę czy słabą wieżę to powinno być trochę lepiej.

Budżet może być wyższy - jest to oczywiście proporcja jakość-cena :) będzie warto to dopłacę :)

 

Co do zmiany słuchawek, to aż się we mnie zagotowało. Jak zakładałem tematy, że szukam słuchawek do muzyki rockowej zostały polecone mi One Custom Pro. Nie spodobały mi się jak grają i je zwróciłem. Założyłem temat co mi w nich nie odpowiadało i zostały mi polecone DT700 jako najlepsze zamknięte słuchawki do moich potrzeb ... i je kupiłem a teraz czytam, że mam je sprzedać i kupić inne bo te są złe?

 

Dopowiem tylko, że jak słucham Slipknota czy Kreatora to sprawdzają się one na 5+ ... choć wiem, że mogą dużo więcej niż teraz pokazują i właśnie chcę im w tym pomóc :)

 

Czy ktoś może mi doradzić coś fachowo?

Edytowane przez kacp3r7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak fachowe doradzanie w audio :D Każdy ma swoje uszy i swoje upodobania, słuchawki mogą dobrze grać daną muzyke, a się zwyczajnie nie podobać. Nikt nie ma też wiedzy i pamięci absolutnej by być katalogiem brzmieniowym i połączeniowym. Trzeba czytać i chodzić samodzielnie na odsłuchy. Może nawet bardziej to drugie.

 

Często droższe słuchawki wymaja toru o wartości 2-3x wartości niź one same by zagrać "wow", z wykopem i pazurem, dynamicznie.

 

Nie od razu udaje się trafić w swoje upodobania. Każdy sam dla siebie musi byc doradcą by dobrze trafić. Powiem Ci szczerze, że mam za krótki kontakt z twoimi słuchawkami, aby znac ich prawdziwy potencjał. Lecz kiedyś przeszedłem sie do kumpla ze swoim torem i superluxami. Nie zagrały one gorzej od tych beyerów. A dla mnie zagrały nawet lepiej. Torem był chiński DAC, a wzmakiem okazja z allegro, razem 650zł, superluxy kosztowały mnie 70zł :D

 

Miałem też kilka innych słuchawek jak np. M50, prócz sceny też były ciekawsze dla mnie w ostrej muzyce niż dt770 80om.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc 1000 razy bardziej wolałbym po prostu pójść do sklepu, posłuchać, popróbować i wybrać co mi najlepiej odpowiada. Ale sieciówki jakie są w każdym mieści mają tą samą ofertę i to jeszcze dość ubogą.

Więc zostaje mi tylko polegać na opiniach ludzi, którzy mają już taki sprzęt albo mieli możliwość go posłuchać.

 

DT770 póki co nie zamierzam zmieniać bo mi odpowiadają. Potrzebuję tylko doradztwa jak wydobyć z nich całą moc jaką dysponują. Czytałem o Dac oraz Amp. Ale nie wiem co jest mi potrzebne, żeby zagrały lepiej :) stąd moje pytanie do osób, któe już tego spróbowały i potrafią powiedzieć w co warto zainwestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie wzmacniacza nie załatwia sprawy, może słuchawki dostaną więcej prądu, może jakieś przyjemne zgrania nastąpi, a może będzie jeszcze gorzej. Bez dobrego sygnału na ten wzmacniacz dalej będzie kicha.

 

Potrzebujesz jakiegoś rozwiązania DAC+AMP lub combo DAC/AMP. Poczytaj forum, cały czas coś jest polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to bardzo dobre słuchawki. Ze względu na specyfikę konstrukcji zamkniętej zagrają może inaczej niż otwarte modele, ale ich brzmienie ma swoje zalety. I wcale nie są słabe do ostrzejszego grania. Trzeba tylko znaleźć coś z zaznaczoną średnicą.

 

Zgadzam się z kolei, że koledze potrzeba combo dac/amp. Na forum jest sporo propozycji w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany słuchawek, to aż się we mnie zagotowało. Jak zakładałem tematy, że szukam słuchawek do muzyki rockowej zostały polecone mi One Custom Pro. Nie spodobały mi się jak grają i je zwróciłem. Założyłem temat co mi w nich nie odpowiadało i zostały mi polecone DT700 jako najlepsze zamknięte słuchawki do moich potrzeb ... i je kupiłem a teraz czytam, że mam je sprzedać i kupić inne bo te są złe?

Na forum każdy mówi za siebie. Czy to MrBrainwash polecał ci DT 770 a teraz każe zmienić? Raczej nie :) A jeśli tak, no to wiadomo skąd wziął się jego nick :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to bardzo dobre słuchawki. Ze względu na specyfikę konstrukcji zamkniętej zagrają może inaczej niż otwarte modele, ale ich brzmienie ma swoje zalety. I wcale nie są słabe do ostrzejszego grania. Trzeba tylko znaleźć coś z zaznaczoną średnicą.

 

Zgadzam się z kolei, że koledze potrzeba combo dac/amp. Na forum jest sporo propozycji w budżecie.

Nie mam dużego doświadczenia - ale mi również się wydaje, że DT770 są świetne :)

 

A co do combo to zastanawiałem się nad FiiO E17. Wystarczy? zaznaczam, że mam dość słabą wieżę (starego technicsa) i zintegrowaną kartę dźwiękową w Dell'u :) wiem, że wygląda to słabo ale od czegoś trzeba zacząć :)

Zgadzam się z Mr BW,

Bez odpowiedniego przetwornika, zakup jakiegokolwiek wzmacniacza nie ma sensu. Najpierw DAC a pózniej wzmocnienie sygnału. Tu bym nie oszczędzał.

Combo ok 1 kzł używka, mogłoby być rozsądnym rozwiązaniem do tych słuchawek.

Nie mam niestety teraz takich funduszy ... musiałbym to kupować na raty. Rozumiem, żeby zacząć od DAC? jaki byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałem ich, ale też nie powiedziałem, że są to złe słuchawki. :) Po prostu tak jak mówi Kolega u góry taki tor za 1kzł to jest gdzieś tak rozsądne minimum, abstrahując od charakteru grania. Uwzględniając tor to brałbym już wersje 250om ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałem ich, ale też nie powiedziałem, że są to złe słuchawki. :) Po prostu tak jak mówi Kolega u góry taki tor za 1kzł to jest gdzieś tak rozsądne minimum, abstrahując od charakteru grania. Uwzględniając tor to brałbym już wersje 250om ;)

właśnie celowo wziąłem 80om bo nie chciałem od razu wykładać dodatkowy 1k na dac/amp :)

ale mimo wszystko by się przydał :)

 

Czyli e 17 nie wystarczy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli e 17 nie wystarczy? :)

 

Musisz posłuchać i sam sobie odpowiedzieć. Na pewno jakiś to dźwięk wyda z siebie. Maciux testuje teraz D-zero MK2 też się wydaje ciekawy.

 

E18 też jest spoko tylko nie wiem z DT nie będzie za ciepło.

 

Choć osobiście to myślałbym o ZENku i jakiegoś takiego sabre, PCM, lub cirrusa do tego wyrwać. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli e 17 nie wystarczy? :)

 

Choć osobiście to myślałbym o ZENku i jakiegoś takiego sabre, PCM, lub cirrusa do tego wyrwać. :)

 

Tylko, że niestety nie mam gdzie tego posłuchać :/

a możesz zaproponować jednego z tych co wymieniłeś? to go kupię i sobie odsłucham a jak nie trafi w moje gusta to będę szukał dalej :) nie ma innego wyjścia :)

 

moja muzyka to: black sabbath, slipknot, megadeth, dio, kreator, sodom itp. Nie lubię sztucznie naciąganego dźwięku - ma być realistycznie, czysto i z pazurem :)

 

p.s. gdzie można kupić ZENka? komu zlecić?

Edytowane przez kacp3r7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz all in one to D-zero mk2 (zza granicy wyjdzie taniej), o szczegóły pytaj @Maciuxa, podobno neutralny, rozdzielczy z szeroką scena sprzęt.

 

ZENek to wzmacniacz, konstrukcja DIY - jeden jest właśnie w komisie, ale to prototyp, o nową wersje musisz pytać @Perul'a, zapytaj się, może podpowie od razu jakiegoś DAC, lub może jest opcja podstrojenia go pod DT770 pro.

 

Jak chcesz coś bardziej neutralnego to O2 - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=objective2&sourceid=Mozilla-search&bmatch=s0-ce-0113 ale ZENek wydaje się bardziej przyszłościowy.... nie wiem pytaj właścicieli.

 

Lub zapolować na coś na allegro, ale to różnie bywa.

 

To by była kwestia wzmacniacza.

 

Co do DAC kup na początek jakiś tani tak, potem odsprzedasz i na coś wyższego wsiądziesz.

D03k (jeśli masz wyjścia optyczne w swoim źródle) / UAE23 / U2 lub coś innego w ten deseń.

 

______________________________________

 

Z innych opcji to jeśli masz kasę to można kupić FiiO X3 używkę za 600zł dźwiękowo scena nie najlepsza, ale brzmieniowo powinien mieć to o co Ci chodzi. W przyszłości można mu dorzuć wzmacniacz. No i przede wszystkim robi też za DAP. (choć opcja z ZENkiem i DACiem powinna być lepsza dźwiekowo, to takie rozwiązania z fiio mają fajną ergonomię. Coś za coś).

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DAC kup na początek jakiś tani tak, potem odsprzedasz i na coś wyższego wsiądziesz.

D03k (jeśli masz wyjścia optyczne w swoim źródle) / UAE23 / U2 lub coś innego w ten deseń.

Napisałem już do Perula - teraz czekam na odpowiedź.

Co do DAC, to: te podane przez Ciebie nie do końca u mnie się sprawdzą, bo nie podłączę je pod Wieżę hi-fi.

Co sądzisz o FiiO e11k albo FiiOe10 ? które byś wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D03k podłączysz jeśli i w lapku i w wieży masz wyjście spdif. Do wieźy możesz podpinać sam wzmacniacz przez wyścia RCA jeśli takie posiada.

 

Tak swoją drogą, nie wiem jak gra twoja wieża, ale ona czyli tzw. "transport" też może ograniczać dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D03k podłączysz jeśli i w lapku i w wieży masz wyjście spdif. Do wieźy możesz podpinać sam wzmacniacz przez wyścia RCA jeśli takie posiada.

 

Tak swoją drogą, nie wiem jak gra twoja wieża, ale ona czyli tzw. "transport" też może ograniczać dźwięk.

Wieża posiada tylko RCA (jest to Technics CH530) a w lapku jedynym wyjściem audio jest zwykła dziurka do słuchawek :/

czyli jakie mam wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności