Skocz do zawartości

USB OTG w telefonie samsung ACE2- Przenośny DAC


safor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powszechnie panuje opinia, że telefon ten nie obsługuje usb audio. Jednak istnieje cień szansy, że sytuacja się poprawiła a funkcja taka może być dodana poprzez tak zwane custom rom. Jako, że zależy mi na dobrym przenośnym źródle dźwięku, zrodziło się u mnie kilka pytań.

Czy telefon nadal wpłynie na jakość dźwięku prowadzonego przez zewnętrzny dac? Z jednej strony teoretycznie przetwarzanie dźwięku przeniesie się na dac, więc po stronie telefonu zostanie niewiele aspektów, które by ten dźwięk psuły. Z drugiej strony wiem, że w sprzęcie stacjonarnym takiej prawidłowości nie ma. Źródło dźwięku tak czy inaczej ma tam znaczenie. Więc to samo może być z telefonami.

Czy jest jakiś posiadacz przenośnych przetworników DAC z Radomia, który byłby chętny spotkać się i udostępnić do krótkiego testu swój dac lub jakiś sklep mający w ofercie takowy przetwornik i pozwalający na testowanie? Przed zakupem chcę się upewnić, że opcja dodana w zmodyfikowanym telefonie na prawdę działa, a nie jest tylko "pustą" zwykłą opcją, która nie robi absolutnie nic.

 

Co do telefonu.

Wgrany został cyanogenmod 12 (czyli android 5.0.2).

Dodana została opcja kierowania zasilania usb vbus, oraz automatyczne kierowanie dźwięku do usb audio.

Bardzo możliwe, że inne telefony także zyskają taką funkcję po wgraniu modyfikowanego romu, co powinno zainteresować conajmniej kilka osób.

Screenshot_2015-02-12-11-08-43.png

Screenshot_2015-02-12-11-08-04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

Przed zakupem chcę się upewnić, że opcja dodana w zmodyfikowanym telefonie na prawdę działa, a nie jest tylko "pustą" zwykłą opcją, która nie robi absolutnie nic.

 

Co do telefonu.

Wgrany został cyanogenmod 12 (czyli android 5.0.2).

Dodana została opcja kierowania zasilania usb vbus, oraz automatyczne kierowanie dźwięku do usb audio.

Bardzo możliwe, że inne telefony także zyskają taką funkcję po wgraniu modyfikowanego romu, co powinno zainteresować conajmniej kilka osób.

Niestety, ale nasz Ace 2 nie ma fizycznie wyprowadzonego USB OTG i żadne urządzenie w stylu DAC, czy nawet pendrive nie będzie działać.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa USB-DAC z androidem to długa historia.

Pamiętam "newsy" że od 4.0 już miało wszystko ze wszystkim działać, jednak nadal wsparcie jest słabe.

W androidzie 4.X wszystko zależy od firmware/rom (albo bardziej od kernela).

Od 5.0 jest niby standard, ale raczej słaby (44/48 16bit) a i tak ludzie "piszą" że działają tylko niektóre dac'i.

Sporo ludzi też używa aplikacji UAPP.

Ja zmieniłem telefon na xperię bo mój lg nie współpracował z sony pha-3, a oba miały android 4.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności