Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki półotwarte lub zamknięte do muzyki - do 500zł


Etherion

Pytanie

Witam,
Ostatnio moje Creative'y Aurvana Live wyzionęły ducha, więc stwierdziłem, że czas kupić sobie nowe słuchawki. Poszukuję słuchawek półotwartych lub zamkniętych (będą używane głównie w domu, jednakże czasem będą także używane w autobusie/tramwaju, dlatego wolałbym nie brać otwartych). Kwota, jaką jestem w stanie wydać na słuchawki to tak jak w temacie - do 500zł.
Głównie słucham elektroniki (Drum & Bass, Trance, Chillstep), jednak zdarzy mi się słuchać rocka/metalu, więc poszukuję słuchawek w miarę uniwersalnych, ew. ciut bardziej nastawionych na bass (bez przesady). Tak ja wspomniałem, moimi poprzednimi słuchawkami były Creative'y Aurvana Live, według mnie grały całkiem przyzwoicie, jednak nie miałem porównania z modelami z wyższej półki, także nie jest to żaden wyznacznik.
Teraz to, co najważniejsze, karta dźwiękową jaką posiadam to Asus Xonar DX. Raczej nie mam obecnie w planach kupna lepszej karty/ wzmacniacza, więc chciałbym słuchawki, którym wystarczy takie źródło (poza tym chciałbym używać ich czasem także do telefonu).
Aaa właśnie, słuchawki, o których myślałem, które podobno są przyzwoite to:

- Denon AH-D1100

- AKG K240 MK II

- Audio-Technica ATH M40x

- Sennheiser HD 518

- AKG K142 HD

- AKG K540

Jeszcze jest AKG K242 HD, ale są one trochę ponad mój budżet, jednak jeśli róznica jest duża, to pomyślę nad dozbieraniem do nich (z tego co patrzyłem to sporo osób je poleca).

Mimo wszystko nie znam się i to są jedynie typy na podstawie mojej znikomej wiedzy i 'internetów', więc liczę na waszą pomoc ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jutro postaram się popatrzeć po sklepach, może uda mi się odsłuchać niektóre z podanych przez was modeli słuchawek, to może na tej podstawie coś wybiorę. Jak na razie myślę nad SRH440,AKG 540, Takstarami HD6000 lub Pro 80v2, no i nad ATH M50/ M50x, ale one są cholernie drogie, więc raczej tylko myślę. Dam znać jak się czegoś dowiem, jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to mile widziane, sprawdzę każdą opcję w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamknięte tłumią i mają mniejszą scenę, bas inny góra czasem podbita.

Półotwarte to miraż otwartego z zamkniętymi, zyskujemy scenę zejście w basie.

 

Dobre otwarte to szeroko grające słuchawki niestety basu tyle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż, moje 'sklepowe łowy' spełzły na niczym, jedyne co znalazłem to kilka Sennheiserów i jakieś Soniacze, Panasonici, Philipsy po 100-150zł, więc nic ciekawego, a już na pewno nic, czego bym szukał. Do swoich 'wymagań' co do słuchawek (o ile można to tak nazwać) dorzuciłbym w sumie to, żeby bass był możliwe dynamiczny, a nie 'rozlazły' i żeby nie rozsadzał głowy przy pierwszym zejściu na niższe tony (chciałbym jednak słuchać muzyki dłużej niż 30-40min, także wolałbym taki umiarkowanie-dobry bass, a nie mózgotrzepa :D.). Chyba pozostaje mi wybór słuchawek na podstawie recenzji/internetu.. no i oczywiście waszej pomocy ;). To chyba ostateczna lista modeli, nad którymi myślę (chyba, że czegoś nie wziąłem pod uwagę, to dopiszę jak mi się przypomni):

- Takstar HD6000

- Audio-Technica ATH M40x

- Audio-Technica ATH M50 i M50x

Co do modeli ATH m40x/m50/m50x to prosiłbym o mniej więcej opisanie różnicy w brzmieniu, bo nie mogłem się tego doczytać w recenzjach za bardzo. Aaa i jeszcze prosiłbym o ogólne napisanie, czy opłaca się w ogóle dokładać do tych 600/650zł dla m50/m50x, bo jeśli jest faktycznie duuża róznica to może się skuszę (oba modele zbierają bardzo dobre opinie). A co do m40x to niewiele o nich znalazłem w internecie, więc jakiś krótki opis mile widziany :).

- Audio-Technica ATH-T500 (cena 300zł, opinie niezłe, prosiłbym o określenie jak mają się one do w/w Takstarów, jeśli to możliwe, bo to ten sam przedział cenowy)

- Shure SRH 440 (też koszt 300-350zł, prosiłbym o porównanie ich do Takstarów, jeśli to możliwe, byłoby mi łatwiej coś wybrać jako laikowi).

- Shure SRH 840 (Jak już dokładać, to mogę także i do tych, prosiłbym o określenie jak mają się one do 440-stek lub ATH M50/M50x).

- AKG K540 (też o nich myślę, ale chyba skuszę się na Takstary/Shure 440 jeśli już kupię za tą kwotę).

Byłbym niezmiernie wdzięczny, jeśli ktoś skleiłby mi taki krótki opis, o którym pisałem. Wiem, że to nie zastąpi odsłuchu, ale byłoby to bardzo pomocne. Aaa i jeszcze jedno, opłaca mi się w ogóle dokładać do słuchawek za 600/650zł biorąc pod uwagę moją kartę dźwiękową i brak wzmacniacza? Z dwojga złego wolę dołożyć teraz niż potem bawić się w sprzedaż tych i kupno następnych, droższych słuchawek. Chciałbym, aby te starczyły mi na kilka latek :). Z góry dziękuję.

Edytowane przez Etherion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, się rozpisałem może niepotrzebnie, pomyślałem nad tym generalnie sporo i miałbym jeszcze 2 pytanka do was, jeśli to możliwe.

1. Czy biorąc pod uwagę moją kartę itd opłaca się dorzucać te parę stówek do słuchawek typu M50x/m50 zwykłe albo SRH840?

2. Które z tych tańszych słuchawek będą najlepsze bez rekablingu i modów? SRH440, Takstar HD6000, ATH M40x?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Zależy jakie brzmienie preferujesz, wszystkie podane modele mają różne

2. srh440 jak chcesz się bawić według mnie

Czyli SRH440 jakbym nie chciał się bawić w modowanie, ok. A co do brzmienia to taki dynamiczny bass i generalnie raczej dość neutralno-basowe brzmienie, ale bez przesady, żeby głowy nie rozrywało przy dłuższym słuchaniu, ale żeby był odczuwalny.

Edytowane przez Etherion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze wsadze kij w mrowisko ale do twojej muzy (a ja aktualnie wpadlem na electro swing) to AT 50x robi robote jak cholera, zreszta sa to dosc uniwersalne sluchawki.

 

Pozniej zauwazalnie lepiej, to tylko Denon 2000.

 

Pozniej, to juz trzeba miec tyle, ze sie pali w piecu zielonymi papierkami.

 

Bez popadania w skrajnosci, mialem Cale jako jeden z pierwszych, byly ze 3 pary zwykle i modowane roznorako, przez osoby, ktorych pewnie juz na tym forum nie ma:) ale AT graja o klase lepiej, nie chwale, bo mam, chwale, bo mialem mnostwo i mam porownanie.

 

pozdroofka

Edytowane przez jungli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności