Skocz do zawartości

Odnawianie łóżeczka - przygotowanie drewna pod malowanie


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że czekam na pierworodnego mam łóżeczko do odnowienia. Drewno (nie wiem jakie) pomalowane na biało jest i jest w dobrym stanie, nie łuszczy się ani nie pęka. W pewnych miejscach ma po prostu ubicia. Chce je pomalować i sie zastanawiam jak przygotowac pod malowanie. Wystarczy zmatowić papierem ściernym i od razu malować czy zedrzeć do gołego drewna (szlifierki nie mam i musiałbym wiertarką jechać), gruntować i dopiero malować?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak rfbz pisze to będzie ładnie i ekologicznie ( zdrowo dla dziecka ), ale mało praktycznie.

Jak fąfel zacznie stawać w łóżeczku to w try miga będzie upaćkane jedzeniem z jego rączek.

 

Może zmatowić, jeśli ubytki są duże to trochę szpachli stolarskiej i pomalować czymś ( nie wiem czym ? ) co jest nieinwazyjne, łatwe w konserwacji i jednocześnie nie struje dzieciaka jak zje kawałek łóżeczka ;)

 

edit : bo, że zje to masz jak w banku ...

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaczaj sobie

http://www.reddit.com/r/woodworking

http://www.reddit.com/r/wood/

http://www.reddit.com/r/DIY/

Na reddicie jest masa porad jak coś odnowić jak coś zrobić etc. wiele osób też jest w stanie Ci pewnie pomoć jak zadasz pytanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to dla dziecka najlepsze niemalowane, nielakierowane. Przyjdzie taki moment, ze Ci farbe zje, jak Paratykus napisal.

A jesli chcesz koniecznie naprawiac to raczej zmatowic i pomalowac.

Co do zeszlifowania- nie wiem czym musialbys zdzierac ta farbe, zeby kazdy szczebelek do drewna wyczyscic. Aaaa, szlifierka tylko bys spalil drewno i wzerow narobil. Tarcza na wiertarke i na wolnych obrotach. Zwlaszcza, ze na takie meble najczesciej idzie najtansze drewno, czyli sosna, a ta mistrzem twardosci to nie jest.

Ja osobiscie porobilbym zaprawki, ale ja to leniwy jestem.

 

Naskrobane wirtualnie

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@michauczok przybywaj :D on ci doradzi bardzo sensownie :)

 

Ale ja nie chce montować elektrostatów do tego łóżeczka tylko je odnowić ;)

 

Nie chcesz dla potomnego przekazać ojcowskiego hobby no jak tak możesz ... od najmłodszych lat ucz czym jest dobry sound najlepiej przez Mozzarta Bethowena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja najbardziej ekonomiczna to zmatowić łóżeczko papierem ściernym i pomalować. Do tego celu poza papierem ściernym polecam grubą wełnę stalową, są też do dostania gąbeczki ścierne, bardzo przyjemnie się czymś takim robi nawet nierówności i inne zaokrąglenia. Taka stara zmatowiona farba dobrze się sprawdza jako grunt. Potem pomalować wałeczkiem i voila.

Można też zedrzeć do zera, ale to mordęga. Jak już, to farby dobrze zdziera się tzw. cykliną, czyli takim specjalnie przygotowanym plaskownikiem stalowym.

Wszystko do kupienia w budowlanym :)

Gratulacje;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopuje temat bo co prawda pomalowałem łóżeczko już pare tygodni temu ale dopiero teraz zostało zmontowane w mieszkaniu. Niestety nie zrobiłem zdjęcia "before" i mam tylko "after" ale wklejam w ramach nagrody dla osób które pomogły :) Oryginalny kolor był kremowy, miejscami farba obtarta prawie do gołego drewna, szczebelki latały jak chciały więc posklejałem klejem do drewna, trochę pozbijałem całość, usunąłem jakieś stare naklejki i pojechałem papierem ściernym po dużych powierzchniach i gąbeczkami ściernymi po zakamarkach i szczebelkach. Farba w kolorze "Babie lato". Mamusia co prawda stwierdziła że to różowy i dla syna średnio pasuje ale klepnęła odbiór roboty ;) Dwa miesiące do rozwiązania, po świętach zaczynam malować pokój, pewnie pojawi się wątek remontowy :D Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

IMAG0295.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nówka nie śmigana :)

Jak irytacja ze względu na kolki, płacze, kupki itp. będzie sięgać zenitu, przypominaj sobie te momenty kiedy całe serce wkładałeś w przygotowanie dziecku miejsca na świecie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności