Skocz do zawartości

Test monitorów Alesis Elevate 5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna recka, Maćku!

Mi też wydały się misiowate i złagodzone, kiedy chwilę ich posłuchałem w RnR :)

Jeśli nie lubisz takiego grania to tym bardziej nie bierz się za żadne monitory KRK - ta sama filozofia.

 

Nadal czekam na Twój test np. Focal Alpha lub Fostex PX-5/6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki.

 

Nie moje brzmienie. KRK raczej odpadają (chociaż słuchawy mieli całkiem ok), już widziałem, że w kilku miejscach o brzmieniu KRK wspominałeś i sobie wziąłem do do serca ;)

 

Kolejne monitory - zobaczymy, ja chętnie, gorzej z samplami. Teraz zapowiada się okres słuchawkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek za Świętną reckę- już wiem że one są nie dla mnie :D

Nismo a co to były za monitory które polecałeś jednemu Forumowiczowi od nas, który to później je zakupił i jest bardzo zadowolony? Fostexy... ? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro widziałem je raz (używki za 1500 czy 1600 za parę). Poza tym to znajdziesz je w polskich sklepach internetowych, na ebay oraz thomann.de

Ceny podobne (ok. 220 EUR za sztukę - zwróć uwagę na strony: te głośniki kupuje się w zestawach lewy+prawy, bo są niesymetryczne w osi pionowej), ale Niemcy dają 3 lata gwarancji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak masz te M-Audio to współczuję. Microlaby Solo są niby "tylko komputerówkami", a brzmią lepiej. Alesisy grają o wiele lepiej (ale nadal dość słabo jak na monitory). Jeśli jednak masz na oku zestaw z w miarę czystym i liniowym graniem (bez walenia basem po głowie) to weź Presonus Eris E4.5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Nadal się rozglądam :). Rozważam raczej Swissonic ASM5, chyba, że ktoś ma lepsze propozycje w tej cenie...

 

Jestem w stanie ustawić monitory maksymalnie z 15cm od ściany, więc BR z tyłu może być ciężko pogodzić.

 

 

EDIT: Napisałem do Thomanna z pytaniem, jakie monitorki by sugerowali i zaproponowali mi... Erisy E4.5 :). Gość napisał, że dla niego brzmią lepiej niż ASM5 :). W związku z tym jest szansa, że stanie właśnie na nich.

Edytowane przez radosuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj dotarły do mnie Alesisy... Chciałem coś sprzedawanego w parach (bez potrzeby dokupowania kontrolera głośności, interfejsu czy jeszcze czegoś innego), z BR z przodu i minimum 5". Wyszło na to, że poza Elevate 5 nie ma nic innego :).

Dużo ich nie posłuchałem na razie, ale grają nieźle (mój ulubiony utwór do testowania - "Stand by my Woman" L. Kravitza brzmi nie najgorzej, zwłaszcza gitara basowa, napisałbym nawet, że lepiej niż na starej mikro- czy tam mini- wieży Technicsa, która wydawała mi się brzmieć całkiem przyzwoicie). Tylko jedna kwestia - przy niskim poziomie głośności prawy głośnik (aktywny) gra głośniej od lewego - zdaje się że "ten typ tak ma", widziałem podobne spostrzeżenia na amazonie zdaje się. Poradziłem sobie z tym zmniejszając głośność X-Fi do 25% i podbijając głośność na Alesisach do mniej więcej połowy skali. Tak jest OK.

Reklamować, czy faktycznie tak jest?

Edytowane przez radosuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności